zeeland 129 omgaan met krimp voor basisscholen in dorpen' Hockeyclub verhuist nog dit jaar naar nieuwe accommodatie in Hulst Jan Stins m IV! Maatregelen voor een veilig carnavalsfeest Lijst Cees Freeke Verkeersafsluiting Grote Bagijnestraat Soos voor mensen van 60-plus in Malpertuus Problemen met traplopen7 Verhuizen niet nodig! ri zaterdag 6 februari 2010 HULST Voor een veilig verloop van het car navalsfeest stelt de gemeente even als andere jaren vanaf 13 tot en met 17 februari een aantal regels. Om vandalisme en vechtpartijen zoveel mogelijk te vermijden, geldt er een verbod om alcohol te gebrui ken, op de openbare weg. Een uit zondering wordt gemaakt voor de optochten in de diverse kernen en voor de leurdag op de Grote Markt te Hulst. Tijdens de stoet mag dus wel een biertje worden gedronken, mits hierbij geen glazen of glazen flessen worden gebruikt. Verder geldt opnieuw het zoge naamde eenrichtingsverkeer in de horeca; vanaf 03.00 uur mogen ca fés geen nieuwe bezoekers meer binnenlaten. rEcht voor Terneuzen uurwerkmaker/ instrumentmaker Leverancier van 1 kwaliteitshorloges en antieke klokken. LONGJJJES damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl HULST Aan de Grote Bagijnestraat in Hulst wordt een nieuw apparte mentencomplex verwezenlijkt. In verband met deze bouwwerk zaamheden is het nodig de straat op donderdag 11 februari af te slui ten voor het verkeer. De straat is die dag vanaf 7.00 tot 16.00 uur dicht voor al het door gaande verkeer. CLINGE Caritas Clinge houdt donderdag 11 februari haar maandelijkse soos voor 60-plussers in zaal Malper tuus in het dorp. De soos staat in het teken van de muziek. De groep Zing-Zang onder leiding van Jo Ottens vermaakt het aanwezige publiek met tal van nummers. De middag begint om 14.00 uur. Toegang en koffie is gratis. Een goed onderbouwde onderwijs visie kan de streek voprbereiden op de toekomstige inrichting van het scholenlandschap, vindt de Pv dA. „Het onderwijsbeleid moet van onderaf worden gedragen. De koepels voor christelijk en open baar onderwijs, Scoba en Escalda, weten wat er leeft in de diverse kernen en kunnen de gemeen schap bij het beleid betrekken", verwoordde PvdA-lijsttrekker Ro bert Evers. Als er scholen moeten verdwijnen, kunnen onderwijskoe- pels en gemeente beter eerst in dorpen kijken waar nog twee klei ne scholen zijn, vinden Evers én Besselink. De Koning benadrukte door Harold de Puysseleijr HULST - Hockeyclub Rapide kan nog dit jaar de nieuwe accommo datie aan de Wittebrugstraat in ge bruik nemen. De gemeente Hulst is er uiteindelijk in geslaagd ook het tweede beroep weg te nemen dat bij de Raad van State tegen het bestemmingsplan was ingediend. Daarmee ligt er nu een onherroe pelijk bestemmingsplan en kan de bouw van de nieuwe accommoda tie bestaande uit twee kunstgras velden, een miniveld, clubhuis en parkeergelegenheid binnenkort be ginnen. „We willen de bouwver gunning zo snel mogelijk afge ven", aldus wethouder Diana van Damme, die opgelucht is dat er met een vertraging van anderhalf jaar eindelijk actie kan worden on dernomen. Ook Joep Dekkers van projectont wikkelaar Sprangers Bouwbedrijf is blij. Aansluitend aan de aanleg van het nieuwe hockeyterrein vormt Sprangers de huidige locatie van Rapide om te woonwijk. Er komen twee appartementen complexen met twintig woningen en daarnaast worden 88 woningen van de types vrijstaand, 2/1-kap en 3/1-kap gebouwd. Hoewel staatssecretaris Bijleveld (Binnenlandse Zaken) vindt dat er dat hij niet kan voorspellen of de school in Retranchement voor de eeuwigheid bestaat. Maar hij gaat niet direct akkoord met een slui ting in 2016, omdat het aantal leer lingen dan onder de twintig zou uitkomen. „Die prognose komt op eens uit de lucht vallen en is voor mij nog niet hard." reeds meer dan 500.000 gebruikers gingen u voor! blijven wonen in uw vertrouwde omgeving met een traplift volledige garantie en service de fiscus betaalt tot wel 50% mee! bel voor een gratis en vrijblijvend trapliftadvies bij u thuis in krimpregio's niet meer ge bouwd moet worden, heeft wet houder Van Damme er vertrou wen in dat de woningen in de nieuwe wijk niet leeg blijven staan. Ze wijst in dat verband op de aantrekkelijke locatie, dichtbij de binnenstad van Hulst én vlak bij de uitvalsweg richting Expres- weg. Ook Dekkers maakt zich geen zor gen over de verkoopbaarheid van de honderd nieuw te bouwen wo ningen. „Het is weliswaar nu een mindere tijd, maar we hebben al een lijst met tientallen belangstel lenden nog voor we met de ver koop zijn gestart." BEL GRATIS 0800-0228-700 (vraag naar toestel 2241) Stuur mij vrijblijvend informatie. De traplift is voor: rechte trap trap met 1 of 2 bochten buitentraplift (Dhr/Mevr) Postcode Plaats Telefoon Afd2241 's Werelds meest geltpscn en gewaardeerde traplift Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim de Oranje Nassauschool in Retranchement. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 135