spruitjes, mam? zeeland 127 Waterdunen houdt De Koeijer van CDA-lijst Fel verzet tegen plan outletcentrum bij Cent Herbestrating van het Zandehof Leerlingen verkopen hyacinten voor Haïti Lezingen over de leer van Bruno Cröning Man gewond bij ongeluk Industrieweg ZOA Acht bands voor podiumplaats op Graauwrock zaterdag 6 februari 2010 manier op de foto. Dat lukte. Me de dankzij steun van de voetbalver eniging en sponsoring door negen bedrijven uit Biervliet kreeg het project concreet gestalte. Op één dag is vrijwel iedereen gefotogra feerd. De portretten zijn op zestig duizend plaatjes terecht gekomen. „Die hebben we zelf, met familie en vrienden, in dertienduizend zakjes gestoken. De helft is inmid dels uitgegeven", zegt Nicole. De plaatjesactie is bedoeld om meer klanten te trekken in de plaatselij ke supermarkt. Iedere besteding van tien euro levert een zakje voet balplaatjes op. „Er komen meer klanten in onze winkel en de klan ten geven meer uit om aan de ge wenste hoeveelheid plaatjes te ko men. Maar rijk worden we er niet van. Als we uit de kosten komen zijn we al tevreden", zegt het echt paar. „Het is gewoon leuk om te zien hoe iedereen in ons dorp met de actie bezig is. Iedereen wil het album compleet hebben. En je merkt ook hoe betrokken iedereen is bij de voetbalclub." De actie loopt tot en met zaterdag 6 maart. Daarna volgt nog een ruil beurs in de kantine van de voetbal vereniging. door René Hoonhorst SLUIS - Voorzitter Rinco de Koeijer van Agrarisch West-Zeeuws-Vlaan- deren is niet langer te vinden op de CDA-kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen in Sluis. De Koeijer heeft 'niet alle vertrou wen' dat de christen-democrati sche afdeling standvastig blijft in het dossier Waterdunen. De ZLTO-voorman benadrukt dat hij 'een meningsverschil' en geen ruzie heeft met partijgenoten. „Ik ben en blijf lid van het CDA. De af deling blijft gewoon bij het stand punt dat grond voor Waterdunen vrijwillig moet worden verwor ven. Maar ze spreekt zich in het verkiezingsprogramma niet duide lijk uit tegen verwezenlijking van Waterdunen, dus kan ik niet op de lijst gaan staan." Lijsttrekker Peter Ploegaert meldt dat het CDA Sluis staat voor vrijwillige grondverwer ving. „Als aan die voorwaarde KLOOSTERZANDE Vanaf donderdag 11 februari vin den er werkzaamheden plaats in het Zandehof. De gemeente laat daar de rijbaan, parkeerstroken en voetpaden herbestraten. De straat is tijdens de werkzaamheden afge sloten voor het doorgaande ver keer. Naar verwachting nemen de werk zaamheden tot en met vrijdag 12 maart in beslag. Uiteraard spelen de weersomstandigheden daarbij een rol. OOSTBURG Kinderen van christelijk nationale basisschool De Drieklank in Oost burg trekken komende woensdag Oostburg in om bloemen te verko pen ten bate van de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Alle leerlingen krijgen vijf hyacinten mee. De bedoeling is dat ze die voor één euro per stuk aan de man en vrouw brengen. De scholieren maken er, in het kader van Valen tijnsdag, zelf een hartje bij met de tekst 'Hart voor Haïti'. wordt voldaan, houden wij Water dunen niet koste wat kost tegen." Huidig fractievoorzitter Lia Flik- weert heeft zich altijd fel tegen ontpoldering verzet. „Ik blijf bij mijn mening, maar het voortschrij dend inzicht van de partij kan ver anderen." Ook Flikweert staat niet op de kieslijst, maar ook zij heeft geen ruzie. „Ik heb eerder aangege ven na vijftien jaar niet terug te willen keren in de raad. Dan moet ik niet als duwer op de lijst gaan staan om - mede om mijn stand punt over Waterdunen - stemmen te trekken." Ploegaert sluit zich daar bij aan. Het CDA heeft geen vrijblijvende stemmentrekkers op de kieslijst gezet: de veertien kandi daten zijn allemaal bereid in de ge meenteraad te gaan zitten als ze worden verkozen. Ook degenen die op 'onverkiesbare plaatsen staan, nemen hun verantwoorde lijkheid' als ze het vereiste aantal voorkeurstemmen krijgen. HULST In dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst wordt za terdag 20 februari van 11 tot 17 uur in drie delen een documentaire ver toond oyer Bruno Gröning. Deze wondergenezer was rond 1950 in Duitsland de laatste hoop van vele tienduizenden zieken. Lezingen over de leer van Bruno Gröning zijn 3 en 24 maart en 14 en 28 april te volgen in De Lieve. Be langstellenden zijn gratis welkom. Aanvang 18.30 uur. TERNEUZEN Op de Industrieweg in Terneuzen gebeurde gisteren rond 17.00 uur een eenzijdig verkeersongeval waarbij een 19-jarige automobilist uit de gemeente Sluis gewond raak te. De man raakte in een bocht in een slip. Na een stuurcorrectie reed hij tegen twee bomen. De 19-jarige automobilist is met on bekend letsel naar het ziekenhuis gebracht, zijn auto werd bij het on geluk geheel vernield. door Wout Bareman GENT - Vergevorderde plannen voor de bouw van een factory out letcentrum in Gent stuiten op fel verzet van de Unie van Zelfstandi ge Ondernemers (Unizo). Die waarschuwt dat zo'n groot fabrieks winkelcomplex tot leegstand zal lei den in de binnenstad van Gent en in de rest van de Kanaalzone. Een plan van een outletcentrum met goedkope fabrieksaanbiedin- gen in het oude havengebied in Gent-noord leidde jaren geleden al tot felle protesten, ook van onder nemers in de ZeeuwsVlaamse Ka naalzone. Dat plan is vervolgens op de lange baan geschoven. Nu ligt er een plan voor 33.000 vier kante meter nieuwe winkels aan de zuid-westzijde van Gent, bij Flanders Expo en Ikea. Unizo wil geen herhaling van het doem-sce- nario in Sint-Niklaas, waar de ope ning van het Waasland Shopping Center zorgde voor leegstand in het stadshart. Naast een outletcen trum is bij Ikea ruimte gereser veerd voor een Mediamarkt, een grote sportzaak en woninginrich ter. Het Belgische Nationaal So ciaal-Economisch Comité voor de Distributie bracht, tegen het uit drukkelijke verzoek van Unizo, de ze week een positief advies uit. Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord 'Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorïnchem Vl.UCHr£UNG£N20RQ www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn GRAAUW - Acht bands strijden S mei vanaf r8 uur op het terrein van de voetbalvereniging Graauw in de wedstrijd The Road to Graauwrock voor een plaats in het programma van popfestival Graauwrock. De bands zijn geselec teerd uit 132 aanmeldingen. Deel nemende bands zijn City of Cae sars (Antwerpen), Clingtbekend (Clinge), Frozen (Leuven), Fudge (Hulst), Pride of the Parish (Lint), So Electric (Den Haag), The Backup Plan (Leuven) en The Gainsay (Maastricht). De winnaar treedt 13 mei tijdens Graauwrock Open Air op in het voorprogram ma van Clouseau. De toegang tot The Road to... is gratis. foto Peter Nicolai collage Felix Binicewicz Het straatarme HAITI is getroffen door een hevige AARDBEVIHG. Duizenden SLACHTOFFERS zijn te betreuren. OVERLEVENDEN hebben water, medische zorg, eten en NOODOPVANG bard nodig. HELP ONS HELPEN. Steun onze noodhulpactie en stort uw gift o.v.v. 'aardbeving Haiti'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 133