Zeeland Rechtbank vernietigt parkeerboetes Dow opent nieuw servicecentrum ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 2S 29 WEERSOMSTANDIGHEDEN Bezwaarmakers Terneuzen en Hulst in het gelijk gesteld Uitspraken Bijleveld vallen verkeerd in Sluis Binnenschip in problemen op Westerschelde (De)buutreedners drijven weer de spot met de Hulster samenleving Actie voetbalplaatjes slaat aan in Biervliet Zaterdag 6 februari 2010 Hockeyclub nog dit •jaar naar nieuwe accommodatie Hulst Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten middelburg - In zowel Terneuzen als Hulst zijn door de Middelburg se rechtbank parkeerboetes vernie- tigd. De rechter verwees twee boetes naar de prullenbak, omdat ze onte recht door de dienstdoende par- keercontroleurs waren opgelegd. In beide gevallen zijn 'weersom standigheden' als argument door de rechtbank gebruikt. In Terneu zen sneeuwde het hevig op 2 fe bruari vorig jaar zodat de parkeer- controleur de achter de voorruit bevestigde parkeervergunning van een auto op de Scheldekade niet kon zien. De vrouw uit Hoek stap te naar de rechtbank omdat ze het niet eens was met de boete van vijftig euro. De rechtbank haalde er het nieuwsarchief bij van de Westerscheldetunnel en hvzee- land waaruit bleek dat 'het Zeeuw se verkeer op maandag 2 februari forse hinder ondervond door sneeuwval in de provincie'. Uit het weerrapport van het weersta tion Westdorpe bleek dat het die dag in Zeeuws-Vlaanderen tussen 09.00 en 14.00 uur langdurig sneeuwde. De rechtbank conclu deert daarom dat de aanslag onte recht is opgelegd. Terneuzen moet derhalve de boete terugbetalen als mede de griffiekosten van 41 euro. Dat moet Hulst ook doen in het geval van een onterecht opgelegde boete op De Statie in Hulst op 28 juni vorig jaar. Een Hulsterse, in het bezit van een parkeervergun ning voor binnenstadbewoners, vond de parkeerboete van 38 euro onterecht, omdat de vergunning, aan de vooruit bevestigd met een door de gemeente verstrekte zuig nap, door de zon van de voorruit was gevallen. De rechtbank vond het verweer van de Hulsterse aan nemelijk. Voor verkeerswethouder Co van Schaik van Terneuzen is de uitspraak van de rechter aanlei ding nog zorgvuldiger om te gaan met het uitdelen van boetes. „Feit is wel dat de rechtbank eerder aan de kant staat van diegene die de boete krijgt. Op zich goed, want dan is het zaak zorgvuldig te zijn. Het is wel opvallend dat de recht bank in beide gevallen de weers omstandigheden als argument ge bruikt." Aanvragers voor een par keervergunning in Hulst krijgen er vanaf dit jaar geen zuignap meer bij. „We vragen de mensen de ver gunning op een deugdelijke en zichtbare wijze te bevestigen", zegt wethouder Clen de Kraker. sluis - De fractie van Helder Zeeuws in Sluis vindt de oproep van staatssecretaris Bijleveld (Bin nenlandse Zaken) om geen nieuw-' bouwhuis te kopen in gebieden waar de bevolking krimpt, onge past. De staatssecretaris deed deze oproep gisteren in het Radio r Journaal. „Zeeuws-Vlaanderen en zeker ook Sluis wordt een enorme imagoschade toegebracht", vindt Peter Loonen van Helder Zeeuws. „De negatieve gevolgen van derge lijke domme uitspraken kunnen voor onze 'gemeente desastreus zijn. Juist in moeilijke tijden ver wacht onze fraaie steun van de re gering om krimpgemeenten als Sluis extra te helpen." HULST - Twee conferenciers stonden gisteravond voor de eerste keer in de ton tijdens het Hulster Buutreednersfestival in Den Dullaert. Maar ook voor de vijf geroutineerde tonpraters is de avond van de première de meest spannende - van de vijf uitverkochte voorstellingen die ze dit week einde geven. Ruim tweeduizend mensen laten zich vermaken door de buutreedners, zoals de duivenmelker (foto), die zo hun eigen kijk heb ben op gebeurtenissen van het afgelopen jaar in het Land van Hulst en daar buiten. Voor de stich ting Hulster Buutreedners gaat deze 27e editie al de geschiedenisboeken in als een memorabel jaar, want de stichting is beloond met de Cultuur prijs van de gemeente Hulst. foto Peter Nicolai waarde - Bergers van Multraship en Polderman konden gisteren op de Westerschelde voorkomen dat het vastgelopen binnenvaartschip Jona, geladen met 1380 ton kolen, zonk. Het liep rond elf uur 's och tends aan de grond in de Schaar van Waarde. Het schip plooide. De twee opvarenden zijn van boord gehaald, waarna de lading is over geladen in andere schepen. De Jo na voer door een veel gebruikte ne venvaargeul. Het schip is nu ver moedelijk rijp voor de sloop. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Dow in Terneuzen be leefde gisteren een feestelijk mo ment, de officiële opening van het Europese business process service centrum. In het centrum zijn alle ondersteunende diensten onderge bracht voor bedrijven en joint ven tures van Dow in Europa. Voorlopig werken bij het centrum 150 mensen, onder wie ruim zes tig nieuwe werknemers. Voor hen geldt overigens een ander arbeids voorwaardenpakket dan voor 'ge wone' Dow-medewerkers in Ter- neuzen. Of dit een verslechtering dan wel een verbetering betekent, maakte een woordvoerster niet be kend. De komst van het servicecentrum is een opsteker voor Dow Terneu zen. Vorig jaar was er nog sprake van een personeelsinkrimping. De nieuwe activiteit maakt dit verlies grotendeels goed. Eind 2010 moe ten er ongeveer 200 mensen bij het centrum werken. Burgemees ter Jan Lonink van Terneuzen zei gisteren bij de opening dat 'de keu ze van Dow voor de Terneuzense vestiging zeer bijdraagt aan de aan trekkelijkheid van de regio'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 131