zeeland 129 Strandwal woonde ook op Schouwen Jan Stins Nog een centrale voor elektriciteit in Sloegebied Nieuwe activiteiten rond Slot Moermond a' www.agrimarkt.nl Valentijn met sushi en bubbels Zesde generatie in natuurvoedingwinkel Ondernemersplein zaterdag 6 februari 2010 De waarschijnlijk oudste strandwal van Schouwen lag niet in het duinge bied, maar liep in een boog van Burghsluis naar Scharendijke. De wal da teert van circa 3100 voor Christus. uurwerkmaker/ instrumentmaker 0L Leverancier van ,4 kwaliteitshorloges -v i en antieke klokken. LONTJES damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl Voorbeeld van een boerderij uit de jonge steentijd. Deze is in het themapark Archeon bij Alphen aan den Rijn te bezichtigen. foto Archeon RITTHEM - Het Antwerpse bedrijf C.Gen wil aan de Sloehaven een moderne elektriciteitscentrale bou wen op het westelijk deel van het gigantische parkeerterrein van Co belfret en het braakliggende ter rein tussen het Rammekensschor en Scheldepoort. C.Gen is van de zelfde eigenaar als Cobelfret. De procedure voor de bouw van de centrale is onlangs in gang ge zet. De C.Gencentrale wordt ge bouwd om aan de toegenomen vraag naar elektriciteit te kunnen voldoen en om verouderde elektri citeitscentrales te vervangen. C.Gen bouwt een zogeheten water stofcentrale. C.Gen heeft een flinke lap grond nodig om de plannen de realise ren: liefst zeventig hectare, 140 voetbalvelden. Of het gebied bij Cobelfret de beste plaats is voor de centrale wordt in de milieueffect- rapportage bekeken. PAGE TOILETPAPIER 32 rollen Natuurwinkel Zonnehoed in de Poststraat in Zierikzee is overgeno men door Daniël en Sanne Joppe. Daarmee staat de zesde generatie Joppe in de zaak. De eerste genera tie begon in 1831 in dit pand een kruidenierszaak. RENESSE Slot Moermond in Renesse wil meer naar buiten treden. Vooral on der de inwoners van Schou- wen-Duiveland is het Slot nog te weinig bekend. „De meeste men sen kennen Slot Moermond als een plek om te trouwen, maar weten niet wat we nog meer doen", zegt een woordvoerster. Het is de bedoeling om vaker activi teiten te organiseren. Volgende week zaterdag (13 februari) is zo'n nieuwe activiteit. Dan wordt een 'afternoon tea' met helikopter- vlucht aangeboden in het kader van Valentijn. De helikoptervlucht van zes kilometer gaat over Renes se, de kust en het slot. De aanbie ding is niet op Valentijnsdag zelf om de zondagsrust niet te versto ren. Meer info: 0111-461788 *1 SUPER PHALAENOPSIS Met 3 bloemtakken! Diverse kleuren, 1^99 MEER AANBIEDINGEN OP SCHARENDIJKE ZIERIKZEE CuliVivre uit Scharendijke heeft voor Valentijn een speciaal sushi met prosecco-arrangement ge maakt voor particulieren. De lichte maaltijd of amusehapjes en de Itali aanse bubbels worden thuis be zorgd. CuliVivre is van kok Erik van Dalen. De oud-eigenaar van het Katseveer kookt tegenwoordig op locatie voor bedrijven of parti culieren. Zakelijke of privédiners, recepties, workshops en geheel ver zorgde feesten zijn de specialiteit van het bedrijf. makelaar Bossenburg 171, Viissingen vraagprijs 159.000,- k.k. Riante gezinswoning voor een zeer scherpe prijs Deze keurig afgewerkte woning met serre en maar tïefet vijf slaapka mers grenst voor en ach ter aan een plantsoen. Dit huis verkeert in een zeer goedé staat en kan ion- der werkzaamheden wor den betrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 123