Raad weifelt over museum Zeeuwse kustlijn zeeland 127 TEKORT College vraagt extra krediet Fietstocht door de havens van Rotterdam Kirreweie haalt ruim 600 euro op voor Haïti Cees van Liere smeedt coalitie Woensdrecht Bingomiddag op de kinderboerderij Opbrengst actie 24 hours 4 Haïti ruim 6000 euro "IN HET DONKER HOEF IK NIET MEER BUITEN UITTE STAPPEN" zaterdag 6 februari 2010 door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het is nog niet zeker of de gemeenteraad nog eens 700.000 euro in het Stadhuismu seum in Zierikzee wil pompen. Het college heeft om dit bedrag ge vraagd omdat de verbouwing duur der uitvalt. De restauratie en in richting van het museum is be groot op ongeveer 5 miljoen euro. „Dit renovatieplan begint op de Betuwelijn of het Deltaplan te lij ken" zei Joost van Felius (Alert!) tijdens de bespreking in de com missievergadering. „Dit zijn lijken uit de kast waar je moeilijk 'ja' te gen kan zeggen", constateerde Theo de Gelder (GroenLinks). Het tekort is ontstaan omdat er tijdens het restauratieproject wat tegenval lers waren. Bovendien is tot nu toe minder subsidie binnengekomen dan gehoopt. „Er Jopen nog drie subsidieaanvragen. Ik verwacht dat een daarvan deze maand een antwoord oplevert", zei wethou der Wijnand Renden. Als dat be sluit positief is, zal het tekort gerin ger zijn. Renden vroeg met klem aan de raad om tóch akkoord te gaan met het krediet, en niet te snijden in het project. Volgens Renden is alleen met een volledig uitgevoerd plan een interessant museum op poten te zetten waar bezoekers voor terugkomen. Veel fracties voelen deze druk. „Hebben we wel iets af te wegen, hebben we wel iets te kiezen" vroeg Dik Meulblok (WD) zich af Van alle fracties gaf alleen de PvdA aan bereid te zijn om de ze ven ton bij te passen. De beslissing valt op 25 februari. seum. Wethouder Wijnand Ren den heeft waardering voor de in ventieve wijze waarop dit mu seum steeds weer het onderwijs bij de zaken weet te betrekken. Renden trok een vergelijking tus sen dit kunstproject en het in kaart brengen van nieuw land door ontdekkingsreizigers eeuwen geleden, ver voordat fotografie, luchtvaart en satellieten hun intre de deden. „In deze tijd duurt het geen 80 dagen meer om de wereld rond te komen. Maar als je even niet oplet kunnen de Alpen sneeuwvrij en de Zuidpool ijsvrij zijn en Nederland voor vijf pro cent onder water staan. Ik schets geen doemscenario, want gelukkig zijn er allerlei commissies die erop toezien dat dit alles niet zal gebeu ren. Maar de vraag is: zijn die op tijd?" Renden vindt het in dit ver band in elk geval een goed idee het aanzien van de kust op deze kunstzinnige wijze vast te leggen. De openingshandeling door de wethouder bestond uit het opplak ken van een groene sticker op één van de drie schilderijen waar de ge meente Schouwen-Duiveland een optie op heeft genomen. Aan de bevolking de keus welk schilderij de gemeente uiteindelijk zal aan schaffen en een plekje in de hal van het gemeentehuis geeft. Via de website van de gemeente (www.schouwen-duiveland.nl) met een link naar www.xxlart.com kunnen mensen hun voorkeur kenbaar maken. Zij hebben de keus uit twee schilderijen van de Brouwersdam gemaakt door Peter van Berkel en Jürgen Leippert en een schilderij van de kust bij Re- nesse van Harold Schouten. De Stichting Renesse heeft een schil derij van Ernst Voss aangekocht. Expositie tot woensdag 31 maart, Wa tersnoodmuseum, Ouwerkerk, dinsdag t/m zondag van 13.00 - 17.00 uur. ROTTERDAM Vijf medewerkers van het Havenbe drijf Rotterdam hebben als voor programma van de Tour de France een fietstocht door de havens geor ganiseerd. Op zondag 27 juni wordt een gedeelte van het Tourparcours gereden, een ander deel gaat door normaal verboden stukken van de haven. Er zijn tochten van 120, 80, 60 en 40 kilometer. Inschrijven via: Q www.tourduport.nl BURGH-HAAMSTEDE Met het ophalen van lege flessen hebben de leerlingen van openbare basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede 630,65 euro inge zameld voor Haïti. Timo van Dalen uit groep 8 was op het idee van de actie gekomen. Hij zei blij te zijn dat het zo goed heeft uitgepakt. En kele leerlingen en meester Erwin hebben het geld persoonlijk bij de bank gestort op giro 555. BRUINISSE Bruënaar Cees van Liere is door het gemeentebestuur van Woens drecht gevraagd na de verkiezin gen te onderzoeken welke coalitie op basis van de verkiezinguitslag mogelijk is. Van Liere was eerder burgemeester in Putte (tegenwoordig gemeente Woensdrecht), Sluis-Aardenburg en Noord-Beveland. De gemeente raadsverkiezingen zijn op 3 maart. ZIERIKZEE Kinderboerderij De Punt van 't Gors in Zierikzee houdt op woens dag 17 februari een bingo. Meespelen kost twee euro voor niet-leden en 1,50 euro voor kinde ren die lid zijn van de vereniging. De bingomiddag begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Opgeven kan via het mailadres knutselpunt@zeelandnet.nl of op telefoonnummer 06-41128805. ZIERIKZEE - De onlangs op Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee gehou den actie 24 hours 4 Haïti heeft ruim 6000 euro opgeleverd. Dat heeft de school bekendgemaakt. Tijdens de actie - waar bijna twee honderd scholieren aan mee de den - moesten de leerlingen 24 uur lang op school blijven en mochten gedurende die tijd niet eten. De leerlingen sliepen op school. De deelnemers werden be zig gehouden met workshops (zumba, karate) en andere activitei ten (onder meer films kijken). De leerlingen lieten zich sponsoren door familie en bekenden om zo geld voor het door een aardbeving getroffen Haïti bijeen te brengen. Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord Daad vAvw.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn twee zijn van Peter van Berkel uit Vlissingen en van de Duitse schilder Jürgen Leippert. foto Dirk-Jan Gjeltema Livingstoneweg 8, Goes Tel. 0113-22 22 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 121