261 zeeland Vijftig meter kunst verbeeldt robuuste LAATSTE RONDE WINTEROPRUIMING ^tuiiarm Autoverhuur De mosselsector moet meer aan reclame gaan doen NU 20% EXTRA KASSAKORTING op de afgeprijsde prijs. a f zaterdag 6 februari 2010 1 S Wethouder Wijnand Renden plakt een sticker bij een werk van de Zwitserse kunstenaar Harold Schouten. Het is een van de schilderijen waar Schouwen-Duiveland een optie op nam. De andere Een uniek panorama siert sinds gisteren de corridor van het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk. De ex positie 'Ku(n)stwerken' is tot eind maart te zien. door Ali Pankow eeland heeft de primeur van het landelijk project Ku(n)stwerken. Het eindresultaat moet wor den: een artistiek hoogwaardig tijdsbeeld van de Nederlandse kust voor en tijdens de kustverster- king. Dat tijdsbeeld wordt opge bouwd uit 150 schilderijen van 250 bij 50 centimeter. Ze worden ge maakt op 40 verschillende locaties en zullen te zijner tijd lokaal, pro vinciaal en landelijk tentoon wor den gesteld. Het begin is er met het Zeeuwse aandeel. De kustlijn hier is vastge legd op 20 panoramaschilderijen. Deze collectie was vorig jaar al te zien in de Grote Kerk in Veere en prijkt sinds gistermiddag op de plek waar ze het beste lijkt thuis te horen: het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. „Als de hele Nederlandse kustlijn in beeld is gebracht, hebben we het over een collectie schilderijen met een lengte van 400 meter. We weten nog niet waar we die grote expositie gaan inrichten, maar ik heb wel een wens: op Schiphol", zegt Sandra Kucuksen-Everts van de organisatie XXL ART, initiatief nemer van dit soort grootschalige kunstprojecten. „Na Zeeland zal de kust van Groningen en daarna Zuid-Holland worden geschilderd. Half 2011 hopen we alle kustpro vincies te hebben gehad", laat Ku- cuksen weten. De schilderijen wor den steeds gemaakt vanaf een schip in één dag tijd. XXL ART no digt daar de kunstenaars voor uit aangevuld met kunstschilders uit de betreffende provincie. Voor Zee land waren dat Peter van Berkel uit Vlissingen en Jan Boer uit Wolphaartsdijk. „Dat vereist vakmanschap én de vaardigheid op een deinend schip te kunnen werken. Sommige kunstschilders worden wel eens een beetje misselijk aan boord", zei kunsthistoricus Harry J. Kraaij gistermiddag. Het Watersnoodmuseum koppelt aan deze bijzondere expositie een educatieproject. Zeventien basis scholen uit de Oosterschelderegio doen daar aan mee. De leerlingen uit de groepen 7 en 8 bezoeken bij toerbeurt het museum onder lei ding van beeldend kunstenares An na Blom. Vervolgens gaan ze zelf aan de slag met het verbeelden van kustversterking. De kinderen tekenen ieder voor zich hun voor stelling hoe de kust er over 50 jaar uit zal zien. „Dat levert ruim vier honderd tekeningen. Die gaan we dan in april hier in de corridor ex poseren", zegt directeur Jaap Schoof van het Watersnoodmu- Alh'Jd de auto die u nodig hebt, wanneer u hem nodig hebt En niet als u hem niet nodig JS&T Y* ^Vermeulen Pearyweg 6 GOES Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl door Inge Heuff zierikzee - De mosselsector moet meer aan publiciteit gaan doen. Zowel door een herkenbare groot se start, als tijdens het seizoen. De ze uitkomst van een onderzoek on der mosselconsumenten werd gis termiddag door Jan Schot, voorzit ter van Vissersvereniging Helpt El kander, aangehaald. Hij pleitte tijdens de goedbezochte jaarvergadering in restaurant De Zeelandbrug voor een gericht pr-beleid vanuit de sector. Het MSC-certificaat voor de Zeeuwse mossel valt hier ook onder en daar wordt inmiddels aan gewerkt. Bo vendien wil de consument een goede prijs-kwaliteitverhouding. Maar terwijl de kwaliteit en de aanvoer het afgelopen jaar goed was, lag de gemiddelde kwekers- prijs beduidend lager, zestig euro per honderd kilo, dan het seizoen daarvoor. De consument merkt daar niets van. De situatie rond de mosselzaadin- vanginstallaties (mzi's) blijft actu eel. Tijdens de inspraakavonden zijn veel bezwaren geuit en geho noreerd. Daardoor is er weinig ge schikt water overgebleven, volgens Schot. Dat ook de gemeente be zwaar indiende tegen mzi's in de Voordelta viel de kwekers zwaar. Het resultaat is dat er nu 12 hecta re beschikbaar is voor mzi's met een mogelijke groei tot 30 hectare. Dat is tien procent van het oor spronkelijke oppervlak van 300 hectare. - Geldig t/m woensdag 17 februari - Graag tot ziens! Poststraat 19 - 4301 AA Zierikzee - Tel. 0111 -415776 Plein 17 - 4543 BJ Zaamslag - Tel. 0115-431979

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 120