381 sport Van de Linde loopt niet voor snelle tijd Hoek kan vandaag de volgende stap zetten HALVE MARATHON CADZAND Mede-organisator geniet nog steeds van het hardlopen Winnaars halve marathon Cadzand-Bad Smerdiek versterkt zich met twee keepers Paul van Buuren blijft bij Tholense Boys Wouter Jansen in actie op 1500 nieter Lavrijssen sluit af in achterhoede Vader ontmoet zoon in libretoernooi Jongerius wint op de tien kilometer zaterdag 6 februari 2010 B door René van Stee OOSTBURC - Het blijft droog met weinig wind en de temperatuur komt boven nul uit. Dat is wel eens anders geweest tijdens de Hal ve Marathon van Cadzand-Bad. In 2008 en 2009 was het ijskoud, ter wijl er vorig jaar ook een felle zuid westenwind woei. „Dat maakte de wedstrijd extra zwaar", zegt me de-organisator Jan van de Linde uit Oostburg. „Maar het is wel eens gekker geweest. Zoals in 1999 toen het hagelde en er windkracht acht stond." Morgen wordt de wedstrijd op het strand en de duinen van de West-Zeeuws-Vlaamse kust voor de negentiende keer gehouden. Sinds 1998 geldt hij tevens als het Open Zeeuws kampioenschap op de halve marathon. Ook Van de Linde is van de partij, net zoals al le voorgaande keren. De 56-jarige geschiedenisleraar aan het Zwin College in zijn woonplaats mag met recht een routinier worden ge noemd. Tot nu toe liep hij, inclu sief drie ultralopen van zestig kilo meter op Texel, liefst 66 mara thons. Bovendien deed hij vijf keer mee aan de triatlon van Alme- re, waar hij eind jaren tachtig een tijd van elf uur neerzette na 3,8 ki lometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en de marathon. „Die prestatie beschouw ik als één van mijn hoogtepunten. Natuur lijk zijn er meer, zoals de mara thons van New York en Londen, de Kustmarathon, de Marathon Zeeuws-Vlaanderen en de eerste keer dat ik de marathon onder de drie uur liep. Dat was in 1984 in Apeldoorn. En natuurlijk de eerste marathon van m'n leven, de zoge noemde Volksmarathon in 1974 op het circuit van Zandvoort. On getraind gingen we er naartoe. Ik had zaterdag nog gevoetbald en was ook nog op stap geweest. Toch liep ik 'm in dik vijf uur uit." Om snelle tijden gaat het Van de Linde allang niet meer. Fit blijven geeft hem tegenwoordig de meeste voldoening. Hij heeft het zeer in SINT MAARTENSDIJK De voetbalsters van Smerdiek heb ben zich tussentijds versterkt. De ploeg, die in de eerste klasse uit komt, heeft de keepsters Evelien Hak (SC Gastel) en Agnita Nouwen (Kogelvangers) aangetrokken. Nou wen (17) maakt deel uit van Jong Oranje. Ze speelde bij Kogelvan gers bij de jongens in het A-junio- renteam. THOLEN Paul van Buuren is ook volgend voetbalseizoen trainer bij Tholen se Boys. De oefenmeester uit Roosendaal heeft voor een jaar bijgetekend. Paul van Buuren (50) volgde dit sei zoen tussentijds de in november 2009 opgestapte trainer Jacco Theu- nisse op bij zaterdag-derdeklasser Tholense Boys. tensieve sporten ook nooit als on gezond of verslaving gezien. „Ik er vaar het eerder als bevrijdend dan belastend. Als je fatsoenlijk traint, is het verantwoord. Het is fijn als je goed in conditie bent. En zeker ook gezond." Jan van de Linde doet niet zo veel meer als vroeger. Zo is de hele triatlon inmiddels verruild voor de kwart uitgave. Gelet op zijn ruime ervaring is de 'halve van Cad zand-Bad' (snelste tijd 1.23.45) nau welijks een beproeving. Met de loopgroep van AV De Wielingen heeft de geboren Kloetingenaar de route al nauwgezet verkend. „Alles bij elkaar heb ik 'm minstens vijf tig keer gelopen. Als wedstrijd, als trainingsroute en om 'm uit te zet ten natuurlijk." Viervoudig winnares Frédérique Versluys verdedigt morgen haar ti tel bij de vrouwen. Als de Zuid- zandse wederom als eerste over de finish komt, verovert ze definitief de wisseltrofee. Die kans acht Van de Linde niet onwaarschijnlijk. Vlissinger Michel Schrier, vorig jaar de winnaar bij de mannen, laat verstek gaan omdat hij een week later goed voor de dag wil ko men tijdens een wedstrijd in Schoorl. Met name bij de mannen vindt Van de Linde, die in de eerste Kust marathon in 2003 het startnum mer één mocht opspelden, het las tig om een voorspelling te doen. Remy Vasseur (Vlissingen) noemt hij een favoriet. „Maar dat zeg ik op basis van de voorinschrijvin gen. Net als bij de vrouwen vallen er altijd wel verrassingen te note ren op de wedstrijddag zelf Voor hetzelfde geld schrijft er nog een aantal snelle Belgen in. En die heb ben de wedstrijd heel vaak ge maakt." De bijna vierhonderd deelnemers en deelneemsters aan de Halve Ma rathon van Cadzand-Bad gaan om 11.30 uur van start. Op hetzelfde tijdstip begint ook de vijf kilome ter. De jeugdloop is omstreeks 12.00 uur. Start en finish zijn op Boulevard De Wielingen in Cad zand-Bad. MIDDELBURG Naast Jisca Docters en Michiel Wil- laert doet er nog een Zeeuw mee aan het Nederlands kampioen schap indooratletiek. Wouter Jan sen, afkomstig uit Oost-Souburg en tegenwoordig woonachtig in Nij megen, komt in actie op de 1500 meter. Hij staat zesde op de plaat singslijst. Jansen is lid van AV Nij megen. MIDDELBURG Birgit Lavrijssen is gisteren in de af sluitende etappe van de Ronde van Qatar op de 68e plaats geëindigd. De 19-jarige wielrenster uit Kapelle had een achterstand van 15 minu ten en 10 seconden op etappewin nares Kirsten Wild uit Zwolle. Wild was de snelste van een uiteen geslagen peloton. Ze pakte ook de eindzege. WISSENKERKE Het libre biljarttoernooi in Wïssen- kerke krijgt vandaag in elk geval (weer) een 'Sturm' op het podium. Vader Gilles en zoon Martin Sturm, beiden afkomstig uit Seroos- kerke, spelen tegen elkaar in de hal ve finales. De andere halve finale gaat tussen Toon Rijnberg uit Haamstede en Kees Boone uit Oost- kapelle. CURAQAO De uit Zeeland afkomstige Marlies Jongerius heeft in Curasao een wedstrijd over tien kilometer op haar naam geschreven. Ze realiseerde een tijd van 38 minu ten en 21 seconden. De tweede vrouw, Charlotte Montauban, had twaalf minuten meer nodig voor de tien kilometer. In verband met de hitte werd er vroeg gestart. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Een blik op de rang lijst van de hoofdklasse B leert dat Hoek vandaag een volgende, grote stap richting de topklasse kan zet ten. Het verschil met nummer vijf Kozakken Boys, de tegenstander van vandaag, bedraagt drie pun ten. De Zeeuws-Vlamingen heb ben ook nog eens een wedstrijd minder gespeeld. „Het kan een heel mooi weekend worden", zegt trainer Jan Verdegem. Een makkelijke opgave wordt het zeker niet, weet ook Verdegem. Ko zakken Boys bleek de afgelopen ja ren een taaie opponent voor Hoek, dat het vandaag ook nog eens moet stellen zonder spelver deler Stijn Mahieu. De Belgische middenvelder scoorde twee weken geleden twee keer tegen GVW {2-0), maar liep vorige week een scheurtje in een enkelband op. Ver degem: „We zijn Stijn drie tot zes weken kwijt. We hopen dat het er maar drie zijn." Geert Bosschaart, die vorige week tegen Odin'59 niet zou spelen, is wel weer fit. Of de laatste aan winst, de van Beveren overgeko men Chakir Lmaknafi, al speelge rechtigd is was gisteren nog ondui delijk. „Hij heeft nog een fysieke achterstand, omdat hij de laatste tijd weinig heeft gespeeld", aldus Verdegem. „Maar tijdens de trai ningen heb ik wel gezien wat hij in huis heeft. Chakir is een goede, leergierige voetballer. Hij is wel een heel ander type dan Stijn Ma hieu. Ik vind dat Chakir als speler meer op Hoessein Bouzambou lijkt. Snel, wendbaar en handig aan de bal." Voor Jan van de Linde uit Oostburg werkt hardlopen bevrijdend. foto Mark Neeiemans 2007 2008 2009 Addie Dieleman 1.31.55 Siska Maton (B) 1.22.03 Addie Dieleman 1.26.58 Addie Dieleman 1.27.16 Siska Maton (B) *1.21.51 Addie Dieleman 1.30.10 Heijman 1.30.23 van La re 1.33.32 Siska Maton (B) 1.28.27 Ingrid IJsebaert 1.31.03 Linda Milo(B) 1.22.46 Ingrid IJsebaert 1.30.36 Manon Wenmekers 1.29.08 Frédérique Versluys 1.30.15 Frédérique Versluys 1.28.26 Nadia Claus (B) 1.29.02 Frédérique Versluys 1.30.44 Frédérique Versluys 1.32.41 Sepp Vermeulen 1.14.47 Sepp Vermeulen *1.08.01 Johan van Leirsberghe (B) 1.12.21 Patrick Merckx (B) 1.14.41 Ivan Degrieck(B) 1.11.53 Paul Darthet (B) 1 Steven Brooks.1.08.03 Sepp Vermeulen 1.13.16 Ivan Degrieck (B) 1.10.58 Gjno Deleu (B) 1.11.29 Bart de Bergé (B) 1.12.04 Bart de Bergé (B) 1.12.53 Christophe Clyricke (B) 1.13.29 Pieter Rynders (B) 1.12.30 Pieter Rynders (B) 1.11.19 Christophe de Ketelaere(B) 1.14.29 Christophe de Ketelaere (B) 1.14.22 Michel Schrier 1.16.17 parkoersrecord

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 116