halen we nu uit een korrel' zeeland 129 in heel het land Alles voor de veiligheid Toch bestek voor gemeentehuis ondanks uitstel Geen politici in havenbestuur zaterdag 6 februari 2010 AANBIEDINGEN OP leslocatie aan de Energieweg demonstreert Riny de Jonge de nieuwste reanimatiepop, die is aangesloten op de computer. foto Leo Adriaansen B SUPER Met 3 bloemtakken!! MEEST CELEZEN De leslocatie is nieuw. Van oorsprong is Van Rijn leve rancier van alles wat met brandveiligheid te maken heeft, dus brandblussers, noodverlichting, verband- trommels en wat al niet meer. Ook onderhoudt Van Rijn kleine blusmiddelen bij bedrijven en instellingen. jeugdbrandweer en later ben ik ook actief geweest bij Lotus (van de Lotus-slachtoffers, red), de EH BO en het Rode Kruis. „Ik heb van mijn hobby m'n beroep kunnen maken." Dat beroep probeert hij op een zo creatief mogelijke manier uit te oefenen. Geen uren praten, maar de cursisten zoveel moge lijk praktijkoefeningen laten doen. Bijvoorbeeld op de nieu we reanimatiepop die kan wor den aangesloten op de compu ter, waardoor onder meer wordt geregistreerd hoe hard mensen drukken en hoeveel lucht ie mand inblaast bij de mond-op- mondbeademing. Verder probeert De Jonge elk jaar nieuwe programma's aan te bieden. Vooral de BHV'ers, die elk jaar moeten opdraven, zitten niet te wachten op steeds het zelfde praatje. „Dan laten we een Lotus-slachtoffer komen of we focussen bijvoorbeeld een keer op de stabiele zijligging. Ik wil dat mensen aan het eind van de les kunnen zeggen: 'zo, ik heb toch iets nieuws geleerd." Meer informatie op www.vrbb.eu 1. Wildwest eindigt in sloot bij Goes 2. Horeca in voormalig postkantoor 3. Schip vastgelopen bij Waarde THOOLSE TIPS naar tholen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto HEINKENSZAND - Een poging van de fracties van PvdA en Lokale Par tij Borsele om de voorbereiding van een nieuw gemeentehuis door te schuiven naar de volgende raad, is gestrand. Een meerderheid van de Borselse raad stemde er donder dag mee in om ruim een half mil joen uit te geven om een plan be- steksklaar te maken. PvdA en LPB waren daar tegen, omdat het plan wegens te weinig geld toch nog ja ren op uitvoering moet wachten. De fracties PvdA en LPB verwach ten flinke veranderingen in het aantal ambtenaren, nu de Zeeuw se gemeenten moeten samenwer ken in een Regionale Uitvoerings Dienst. HEINKENSZAND - De gemeenteraad van Borsele gaat alleen akkoord met de verzelfstandiging van Zee land Seaports, als politici voortaan uit "het bestuur van de haven wor den geweerd. Ook wilde de ge meenteraad als voorwaarde stellen dat al het geld dat Borsele in de ha ven heeft gestoken terugkomt, maar dat blijkt al geregeld. Van de 4,4 miljoen die Borsele vroeger in de ontwikkeling van de haven stak, komt 2,2 miljoen meteen te rug om vrij te besteden. De andere helft is geoormerkt om te investe ren in de Sloerand. Rie en Fons Leemreijze zijn al zestig jaar gelukkig. foto Willem Mieras Bossenburg 171, Vlissingen S Riante gezinswoning voor een zeer scherpe prijs Deze keurig afgewerkte woning met serre en maar liefst vijf slaapka mers grenst voor en ach- ^®L10P ter aan een plantsoen. Dit S huis verkeert fn een zeer V goede staat en kan zon- *v der werkzaamheden wor- bhHHI Vraagprijs 159.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 111