in Sloegebied Container van jeugd Wissenkerke mag weer overeind worden gezet 27 touw met vastgelopen schip dubbele sioeweg Bergingsbedrijven dag in Koelwater r - - Niet onverdeeld gelukkig met "IN HET DONKER HOEF IK NIET MEER BUITEN UITTE STAPPEN" deurcócaal zaterdag 6 februari 2010 Elektriciteitscentrales hebben koelwater nodig. Daar om plant de overheid nieuwe centrales langs de kust. Koelwater wordt na gebruik en dus opge warmd geloosd. Dit heeft bij rivieren uiteraard een veel sterker verwarmend effect dan in zee. Afstemming heefl I Woor(j plaats qevonden met V Teor, Dorcas en ÖOfld Red een Kind. www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem www.zoo.nl giro 550, Apeldoorn S - - foto Ruben Oreel door Luc Oggel en Harmen van der Werf waarde - Bergingsbedrijven zijn gisteren de hele dag en avond be- ziggeweest om een vastgelopen bi- nenvaartschip te bergen. De met 1380 ton steenkolen geladen lona liep rond elf .uur 's ochtends aan de grond op de Westerschelde, in de Schaar van Waarde. Daarbij raakte het schip geplooid. De twee opvarenden zijn van boord ge haald, waarna de lading deels is overgeladen in andere schepen. Omdat er scheuren in het schip za ten, was het zaak om het vóór hoogwater weg te hebben. De op waartse druk zou er volgens Leen- dert Muller van bergingsbedrijf Multraship voor kunnen zorgen dat het in tweeën zou breken. Ook Polderman uit Hansweert was bij de operatie betrokken. Rond half negen gisteravond kon het schip, nadat de helft van de lading was gelost en er stalen balken op wa ren gelast, naar Hansweert worden gesleept. Daar is de rest van de ko len gelost en voerden duikers een inspectie uit. Vanochtend zal wor den bepaald wat er verder met het schip gebeurt. De lona voer door een nevenvaar- geul in de Westerschelde waar veel binnenschippers gebruik van maken om de drukke hoofdvaar geul te^ mijden. Over de oorzaak van het ongeval is nog niets be kend, de waterpolitie heeft onder zoek gedaan. Volgens een woord voerster van Rijkswaterstaat is er geen gasolie in het water terecht gekomen. Op ongeveer dezelfde plek is afge lopen weekeinde ook een binnen schip omhoog gelopen en ge plooid. Dat is toen goed afgelopen. door Claudia Sondervan wissenkerke - Het wordt weer rus tiger in de avonduren rond het praathuisje aan de Noordeinde- straat in Wissenkerke. De Jonge ren Ontmoeting Plek, kortweg jop, achter de Ooststraat, wordt komen de week weer overeind gezet. De gemeente legde de container, inge richt als jeugdhonk, drie weken ge leden op zijn kant, zodat niemand er meer in kon. „Een afkoelingsperiode", verklaart wethouder Kees van der Weele. „De regels waren overtreden. Er was buiten vuur gestookt. Als je wilt dat er niemand in komt, kun je de container weghalen - maar dat is duur - of gewoon een kwart slag draaien." Wat er bij die ma noeuvre met de inventaris is ge beurd, weet de wethouder ook niet. Jongeren hadden in de contai ner zitbanken, muziekinstallatie, een kachel, koelkast en verlichting gebracht. Afgelopen najaar knap ten enkele van de vaste bezoekers van de jop de container helemaal op, nadat de keet door brand lange tijd niet gebruikt was. Wat er van dat werk over is, zal blijken als woensdag de slotenma ker inderdaad het deurslot kan ko men vervangen voor een slot waar van de sleutels niet na te maken zijn. „De jongeren hebben een tweede kans gevraagd. En dat ver dienen ze, want deze groep jonge ren is een andere dan er voorheen in de jop zat. Ik heb de indruk dat met deze jongeren beter te praten is." In een gesprek tussen de jopge- bruikers en hun ouders zijn afspra ken gemaakt dat enkele ouders een oogje in het zeil gaan houden bij de jop, stelt Van der Weele. Het sluiten van de container leid de tot verhevigd jong bezoek bij het praathuisje onderaan de Dorps- dijk, tot ongenoegen van omwo nenden. Ze klaagden over scooter races, drankmisbruik, drugshandel en geluidsoverlast. Breek het praat huis maar af, er komen toch geen ouderen meer, stelden bewoners van de Dorpsdijk. Dat zou Lies- beth van Dijken-Vaders, directe overbuurvrouw van het gebouw tje, spijten. Fietstoeristen maken er graag gebruik van, weet zij. „Ik snap best dat de jeugd elkaar daar opzoekt. Dat gaat zo op een dorp. Asociaal gedrag kun je aanpakken als jongeren een plek in het dorp krijgen waar op hen gelet wordt. Gewoon in een warm lokaal. En niet ergens weggestopt." heinkenszand - Een deel van de Borselse gemeenteraad is erg te leurgesteld over de uitkomst van de onderhandelingen met de pro vincie over de verdubbeling van de Sloeweg. De gemeente heeft zich bij enkele pijnpunten moeten neerleggen. LPB-raadslid Nico Werri voelde zich enorm geno men door de uiteindelijke invul ling van de middenberm. Een bre de middenberm werd aanvanke lijk door de provincie gepropa geerd als 'ecologisch', maar nu blijkt dat de berm geen natuur functie heeft. Volgens Werri is de veiligheid dan beter gediend met een vangrail. Ook het feit dat er geen fietstunneltje komt, zint de raad niet. De provincie wordt ver weten liever geld uit te geven aan de Tour en de Giro, dan aan de vei ligheid van de Zeeuwen die de ver dubbelde Sloeweg fietsend moe ten oversteken. VOOI W0NIN6I0UW (N INOUSflfE Garagedeuren, aandrijvingen en voordeuren Livingstoneweg 8. Goes Tel. 0113-22 22 31 www.garagedeurnodig.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 109