'Draagvlak voorzieningen onder druk' PZCU 26 en 27 KVK-RAPPORT Borsele heeft impulsen nodig Eerste Woonzorgcentrum Wemeldinge mogelijk in voormalig Kruisgebouw Zwarte rat op Zuid-Beveland almanak 28 en 28 editie woningbeurs Woonland in Grote Kerk door Luc Oggel heinkenszand - Borsele moet zich inzetten voor de realisatie van grootschalige economische projec ten zoals containerterminals in het Sloegebied, nieuwe energiecen trales en een kernreactor. Dat advi seert de Kamer van Koophandel Zuid-West Nederland in de rap portage 'Gemeente Borsele in beeld'. Volgens de KvK zorgen dergelijke projecten voor nieuwe inwoners en dat is hard nodig om de leef baarheid op peil te houden. Het aantal inwoners van Borsele neemt de komende jaren nauwe lijks toe, waardoor voorzieningen als scholen en winkels in de ge meente onder druk komen te staan. In het rapport zijn de belangrijkste sociaal-economische ontwikkelin gen in Borsele op een rij gezet en worden de economische kerncij fers vergeleken met die van andere Zeeuwse gemeenten. De cijfers ge ven een enigszins vertekend beeld, omdat ze vooral zijn gebaseerd op de situatie tot en met 2008. Desal niettemin geeft de analyse, die ove rigens voor meer gemeenten in ontwikkeling is, volgens de KvK een goed beeld van de structuur, vitaliteit en groeikracht van Borse le. Behalve de grootschalige projec ten pleit de KvK in het rapport voor nieuwe bedrijventerreinen en het beter benutten van toeris tische kansen van met name het Nationaal Landschap Zak van Zuid-Beveland. Ook zou er snel een structurele oplossing moeten komen voor de huisvesting van buitenlandse werknemers. De KvK wil met het Borselse ge meentebestuur om de tafel om de uitkomsten en aanbevelingen van de analyse te bespreken. „Die afspraak zal zeker gemaakt worden", zegt wethouder Marga Vermue. Zij kan zich vinden in de aanbevelingen uit het rapport, al tekent zij aan dat de Borselse bevol king nog tot 2025 zal blijven groeien. „Maar wij zouden graag zien dat die Pallas-reactor naar Bor sele komt, evenals een tweede kerncentrale. Dat is gewoon goed voor de werkgelegenheid." Ver mue onderschrijft ook de nood zaak van meer toerisme ('hoewel je geen massatoerisme in de Zak moet willen') en huisvesting van arbeidsmigranten. „We zijn daar ook mee bezig, zo hebben we groen licht gegeven voor de uitbrei ding van de Vlindertuin." Sloegebied krijgt een elektriciteitscentrale die werkt op waterstof Zaterdag 6 februari 2010 goes - In het Kanaalgebied op Zuid-Beveland is een zwarte rat aangetroffen. Volgens ongedierte- bestrijder Peter Traas is dat veront rustend, omdat het dier zich zeer lastig laat bestrijden. Traas heeft de zwarte rat nog niet eerder in de ze regio gesignaleerd en volgens hem is het dan ook zaak dat ge meenten en ongediertebestrijders samen optrekken in de aanpak. Tip? redactie@pzc.nl Het Terneuzense raadslid gaat door gaansfluitend door het leven. Com missies, raadsvergaderingen, openin gen en andere officiële plichtplegin gen... hij ondergaat ze met een inne mende lach. Hij is de vraagbaak voor de onwetende burger en mag graag in de meest uiteenlopende ge zelschappen vertoeven, van schippers tot notarissen van alcoholisten tot ge pensioneerde leraren. In deze verkie zingsperiode puilt zijn agenda uit. Hij rent van hot naar her tot... deze week. Na een slopende werkdag meldde hij zich kromgetrokken in zijn stamcafé. Hij zeeg zuchtend neer achter een pilsje en zei: Het is in m'n rug geschoten, want we moeien alle problemen over de verkiezingen heen tillen." door Lilian Dominicus WEMELDINGE - De gemeente Kapel- Ie, RWS en zorginstelling SVRZ 'verkennen de mogelijkheid' om een woonzorgcomplex onder te brengen in het voormalige Kruisge bouw aan de Prinses Beatrixweg. Daarmee geeft het college van Ka- pelle gehoor aan een vurige wens van de raad om een verpleegunit te realiseren in Wemeldinge. Het woonzorgcomplex zal bestaan uit twee groepswoningen voor hulpbehoevenden. Ook komen er acht tot tien appartementen voor mensen die nog wel zelfstandig kunnen wonen, maar af en toe ge bruik willen maken van zorg. Volgens wethouder Giel-Jan Bur ger (CDA, ruimtelijke ordening) zijn de partijen nu aan het reke nen of de plannen financieel haal baar zijn. „Het zou wel mooi zijn als het lukt, Wemeldinge heeft nog geen zorgcentrum." GOES - Bezoekers van de nieuwe woningbeurs Woon land bekijken de maquette van Waterstad Coese Schans. Tijdens de eerste editie van de beurs, die ook vandaag nog te bezoeken is, kunnen belangstellenden gratis de Grote Kerk in Goes binnenlopen voor informa tie over nieuwbouwprojecten en het kopen of huren van een woning in Midden-Zeeland. Verschillende makelaars en woningcorporaties zijn op de beurs aanwezig, maar ook de vijf Bevelandse ge meenten, een meubelmaker en een keukenbedrijf. Boom Creatie en Communicatie uit Goes organiseert de beurs. Het bedrijf springt daarmee in het gat dat ont stond nadat bekend werd dat de WoningExpo in de Zee- landhandhallen niet door zou gaan wegens gebrek aan inschrijvingen. Wel heeft Boom gekozen voor een ande re opzet. „Kleinschalig, laagdrempelig, oriënterend en regionaal", vat directeur Hans van den Boom de beurs samen. Als deze opzet slaagt, wil Boom ook woning beurzen gaan houden op de andere Zeeuwse eilanden. foto Willem Mieras Lessen in veiligheid met brandgeur die uit korreltjes komt Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 107