'Greenpeacecampagne 221 zeeland SP: weigering verblijfsvergunning zeemansvrouwen is onacceptabel PvdA: hoogspanning ondergronds brieven vrijdag 5 februari 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Pensioenen Reactie op de noodkreet van een gepensioneerde (en bestolen) heer Smolders uit de krant van zater dag. Het lijkt mij dat u als onder deel van een groep die als geen an der nog optimaal heeft kunnen profiteren van allerlei regelingen op sociaal gebied enige bescheiden heid zou passen tegenover de groep die dat de komende jaren nog allemaal voor u mogelijk moet blijven maken, de werkenden van Nederland. Het premiepercentage waar de heer Smolders het over heeft, 14 procent, is een percentage dat stamt uit de jaren 70. Halverwege de jaren 90 was het premiepercen tage voor het ouderdomspensioen 3 procent bruto! Dat zijn ook tij den die de generatie van de heer Smolders heeft meegemaakt. Wat er voor de huidige generatie wer kenden aan het eind van de rit (67? - 70?) nog overschiet moeten we al lemaal maar afwachten. Geluiden uit de hoek van de mensen die het allemaal nog prima voor elkaar hebben, doen aan die discussie geen goed. Solidariteit werkt name lijk aan twee kanten. Peter de Regt Vermetstraat 28, 's-Heer Arendskerke Hulst 1 Massaal protest, zet de krant bij de foto. Maar als je een andere me ning bent toegedaan, ben je niet welkom. En hoeveel van de 28.000 inwoners van de gemeente Hulst waren er nou? Overdrijven is geen kunst. Burgemeester Mulder wil voor vol worden aangezien, maar hij gedraagt zich als een veronge lijkt kind. Wat heb je gemist dat ze je nu niet voor vol aanzien en hoe goed zijn je contacten dat je in het voortraject niet bent gehoord? Al jaren geleden is er een verdrag gesloten tussen Vlaanderen en Ne derland en na veel gedoe heeft de Raad van State alle bezwaren van tafel geveegd. Hulst gaat nu alle juridische moge lijkheden aangrijpen. Stoere Taal. En wie gaat dat betalen? Uit eigen zak, door u en de leden van de ge meenteraad. Het ergste is het nog voor de werkelijk getroffenen in de Hedwigepolder, want die worden door de politiek opnieuw voor de gek gehouden. B. Verpoorte Leeghwaterstraat 92, Hulst Hulst 2 In een verklaring liet de gemeente raad van Hulst haar misnoegen blij ken omtrent de gang van zaken met betrekking tot de ontpolde- ring van de Hedwige. De raad vindt onder meer dat het Rijk in dit dossier gefaald heeft in behoor lijk en zorgvuldig bestuur. Dezelf de ervaring hebben instanties en particulieren, die zich door een ad vertentie medio 2008 van de com missie Nijpels geroepen voelden om hun tijd, geld, kennis en erva ring beschikbaar te stellen om alter natieven voor de ontpoldering in te dienen. Zij kwamen tot de ont dekking dat de regering het rap port van de commissie Nijpels niet had afgewacht, maar in de tussen tijd de Scheldeverdragen (waarin ontpoldering van de Hedwige) had geratificeerd. Zij kunnen zich even als de gemeenteraad van Hulst ge schoffeerd en niet serieus geno men voelen. Zij zouden zich kun nen aansluiten bij de juridische stappen die de gemeente Hulst in deze materie gaat ondernemen. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Brouwersdam Recreatieve ontwikkeling Brou wersdam: Het is toch verbazing wekkend dat de meerderheid van de raad niet inziet, dat men de kip met de gouden eieren slacht als men hier aan meewerkt. Zoals een middenstander zijn hoofd boven water kan houden door een uniek/afwijkend product te leve ren zo is het ook met het product 'natuur: op Schouwen-Duiveland!' Ik moest hier weer aan denken toen ik met de fiets bij eb een rond je strand van Westenschouwen naar Renesse reed. Raadsleden wordt toch eens wakker! Natuur is onvervangbaar. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Klimaat Laatst ontdekte ik dat Atlantische orkanen op de temperatuurbewe gingen nalopen in plaats van er op vooruit (de heersende mening). De reactie van dr. Landsea (Ameri kaanse orkaandeskundige) was, dat er in mijn grafiek sinds de me tingen van 1851 slechts drie toppen zitten en hij niet zeker was. Weten schappelijk deel ik die mening. Nie mand heeft de autoriteit van Land sea aangevochten, hoewel ik later begreep dat juist hij wegens weten schappelijke bezwaren uit het In tergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) van de Verenigde Naties is gestapt. Zo kwam eind september naar buiten dat het be wijs voor de versnelde opwarming berust op geselecteerde gegevens, die tien jaar achter zijn gehouden. Dat is wetenschappelijk ontoelaat baar en belangrijker dan de mails. Overigens kan het probleem van de verhouding tussen menselijke oorzaak en autonome oorzaak al over vijftien jaar duidelijk worden als het nieuwe 60-jarige tempera- tuurdal (2025-2035) zich zou moe ten aandienen. Reinier Scheele Energiestraat 11Terneuzen Cruyff-court door René Schrier middelburg - Niet leuk, een beetje schoppen en aandacht trekken, stemmingmakerij. Dat zijn enkele reacties op een nieuwe campagne van Greenpeace. Die campagne wordt via de inter netsite van Greenpeace gevoerd en maakt het mogelijk zogenaamde e-cards te versturen met daarop een afbeelding van rokende koelto rens, vrolijk recreërende mensen en de tekst Groeten uit Stralend Zeeland. In een toelichting geeft Green peace aan dat de plannen voor een tweede kerncentrale de toeris tische toekomst van Zeeland dwarsbomen. Greenpeace zegt met de campagne Zeeuwen te wil len informeren over het kernener giestandpunt van de verschillende politieke partijen bij de gemeente raadsverkiezingen van 3 maart. Ook het financiële drama zal op het bordje van de Zeeuwse belas tingbetaler terechtkomen. Iedere Zeeuw zal dit in de portemonnee voelen, omdat de Zeeuwse gemeen tes en de provincie eigenaar zijn van Delta. Campagneleider Ike Teuling van Greenpeace: „Wie wil er nu kamperen aan de voet van de kerncentrale of een mooie strandwandeling maken met uit zicht op Zeelands nucleaire trots." Commissaris van de koningin Kar- la Peijs vindt dat een beetje voor barig. Daar gaat het Rijk over, niet de provincie en de gemeenten, geeft zij aan. Daar komt volgens haar bij dat de kerncentrale die al in Zeeland staat een van de veilig ste ter wereld is en er voor een tweede centrale nog niet eens een vergunning is. „Het is niet zo dat we slordig om springen met kernenergie. We zit ten er bovenop. Als er ook maar iets uit de kerncentrale zou komen dat slecht zou zijn voor de veilig heid, wordt de centrale vanavond nog gesloten." Mevrouw Peijs is overigens niet erg onder de indruk van de cam pagne van Greenpeace. „Ik ben ook niet zo bang voor de effecten van die campagne. De Zeeuwen zijn over het algemeen nogal nuch tere mensen die hun eigen afwe ging maken. Ik beschouw het als stemmingmakerij en bangmakerij. Iedereen heeft het recht om acties te voeren, maar ik ben er niet zo van onder de indruk." Carla Schönknecht vindt de cam pagne niet leuk. „Het is niet de ma nier waarop wij Zeeland moeten verkopen", is haar reactie „En zo zie ik kernenergie ook niet. Maar ik denk dat de mensen wel zullen snappen dat het allemaal ludiek be doeld is. Het is in ieder geval niet de associatie die wij zouden ma ken. Ik denk dat je dergelijke cam pagnes beter dood kunt zwijgen. Ik denk ook niet dat het zin heeft, het is gewoon een beetje schop pen en aandacht vragen." door Nadia Berkelder Een prachtige actie van Giel van Boom van Top Gemeentebelangen om het eerste Cruyff-court in Hoek aan te leggen, want met zijn voorziening krijgt de voetbaljeugd van Hoek weer kans om in het eer ste elftal van Hoek te spelen. Hoek ziet die inzet van zijn plaatselijke raadslid wel zitten en heeft alvast twee Afrikaanse spelers wegge stuurd, overbodig nu de Hoekse jeugd weer aanstormt Of zou de actie een politiek tintje hebben. Ik verander de naam van de partij maar in Top-Eigenbelang. Heel Zeeuws-Vlaanderen (en Zeeland) mag trots zijn op de prestatie van Hoek, de beste club van Zeeland. Hopelijk blijven sponsors ruimhar tig steunen, want Hoek is de spil waar alles om draait. T. Bastïaansen Drostlaan 1, Sluiskil vlissingen - Er móet wel een fout zijn gemaakt bij de beoordeling van de verblijfsvergunning van de Filipijnse vrouw van de Vlissingse zeeman John Andriessen. Dat zegt SP-Tweede Kamerlid Krista van Velzen. „Want als dit beleid is, hebben we een ander probleem", zegt ze. De aanvraag die Johns vrouw Charito deed voor een verblijfsvergunning werd door de Immigratie en Natu ralisatiedienst (1ND) afgewezen, omdat het paar geen 'duurzame huishouding' kan voeren. John is voor zijn werk namelijk weken achtereen van huis. „Maar dat geldt bijvoorbeeld ook voor solda ten in Uruzgan, mensen die op een olieplatform werken of voor vrachtwagenchauffeurs", zegt Van Velzen. „Ik vind niet dat al die Krista van Velzen foto ANP mensen het recht mag worden ont nomen om samen te wonen. Dat zou volstrekt onacceptabel zijn. „Ik hoop dat er een fout is ge maakt, maar ik word er wel wan trouwig van, want ik krijg bericht van een ander bedrijf dat werkne mers heeft die in dezelfde situatie zitten. Sommigen zijn uit pure wanhoop al uitgeweken naar Bel gië. Daar schrik ik enorm van." Van Velzen kent ook de voorbeel den van zeelieden die wél in Ne derland samenwonen met een bui tenlandse partner. „En dat zou be tekenen dat deze besluiten op ba sis van willekeur worden geno men en dat natuurlijk al helemaal niet." Van Velzen roept iedereen die met vergelijkbare problemen kampt op om zich te melden bij haar fractie in Den Haag. De IND heeft al laten weten dat de aanvraag van Andriessens vrouw opnieuw wordt bekeken. Andriessen trouwde in augustus op de Filipijnen met Charito. Zij is inmiddels zwanger. Ze willen graag in Vlissingen gaan wonen. Het is niet mogelijk om protest aan te tekenen tegen het besluit om haar verblijfsvergunning af te wijzen. Ze kan wel een nieuwe aanvraag indienen, maar dat kost honderden euro's. door Jeffrey Kutterink den haag - De PvdA in Provincia le Staten vindt Vlissingen-Oost 'ui termate geschikt' voor de bouw van meer elektriciteitscentrales. Maar dan moeten de hoogspan ningskabels wel onder de grond. Dat zegt PvdA-fractievoorzitter Peter Holtring. De PvdA heeft vra gen gesteld aan het dagelijks pro vinciebestuur over de afvoer van elektriciteit uit Zeeland. De nieu we snelweg voor elektriciteit van Borsele naar Geertruidenberg kan niet ondergronds worden aange legd, schreef minister Maria van der Hoeven vorig jaar aan de Twee de Kamer. Dat is geen kwestie van politieke onwil of van geld, maar van technische risico's. Landelijk netbeheerder Tennet stelde vorig jaar vast dat het nu niet verant woord is om in heel Nederland meer dan 20 kilometer hoogspan ningsleiding onder de grond te stoppen. Dat gaat gebeuren in de Randstad. Tennet en de TU Delft zullen acht jaar lang onderzoeken hoe de kabels zich gedragen. Tot dan gaat nergens anders een hoog spanningskabel onder de grond, zegt Tennet-woordvoerder Petra Wessels. Holtring: „Daar leggen we ons niet bij neer. Wij krijgen signalen- uit Denemarken dat ze daar verder zijn. We willen niet dat Zeeland wordt volgehangen met kabels."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80