zich op de toekomst li Bierens nieuwe voorzitter Platform 1 zeeland 119 Bouwplan raadhuis in de ijskast vervoersregeling voor schoolkinderen De Linden Werkzaamheden Zwaakse Weel stilgelegd na vondst munitie Aanhangwagen nodig? Zeeland 4^ Goes trekt geld uit voor rotonde en een tunneltje i4ÉÉ WOONLAND 4 4 VANDAAG MORGEN gratis Ritthem bundelt krachten rond Sloe AOC Goes verrijst als fenix uit de as vrijdag 5 februari 2010 pectief licht positief Het zou het dorp een meer dan welkom im- pulsje kunnen geven. Zover is het echter nog lang niet. Voorlopig houdt de sluiting van de school de gemoederen nog hef tig bezig. Het besluit zorgde onder meer voor zulke verhitte discus- sies in de dorpsraad, dat deze me de door de kwestie ter ziele ging. 'Het enig overgebleven dorpsraad lid Koenraad Kik zoekt al drie maanden vergeefs naar vier nieu we mensen die het dorp willen vertegenwoordigen. „De sluiting van de school liet de gemoederen hoog oplopen. Het heeft tijd nodig om weer rust te creëren. Zodra dat het geval is, dienen zich vast nieu we dorpsraadleden aan." De Borselse wethouder Jan Zan dee'kreeg deze week tijdens een in formatiebijeenkomst voor inwo ners van het dorp nog eens een do SS foto Willem Mieras door Ellen Jobse 's-gravenpolder - De natuurher- stelwerkzaamheden aan de Zwaak se Weel bij 's-Gravenpolder liggen momenteel stil. Er bevindt zich mogelijk munitie uit de Tweede Wereldoorlog in het slib. Een kleine twee weken geleden zijn zeven hand- en mortiergrana ten uit de Tweede Wereldoorlog aangetroffen. Het explosieven op ruimingscommando heeft de mu nitie verwijderd. Toch zijn de ^werkzaamheden nog niet voortge zet. „Omdat er mogelijk meer gra naten liggen, mag de huidige aan nemer het slib niet meer ontgra ven. Daarvoor moet een gespeciali seerd bedrijf komen. We zijn druk bezig om dat te regelen", vertelt Ni sis teleurstelling over zich heen. Natuurlijk ging het nog even over .een mislukte poging om de school op het allerlaatste moment te red den door een asielzoekersgezin in Ellewoutsdijk te plaatsen. Maar de meeste inwoners hebben de blik inmiddels vooruit gericht. Meest urgent is immers de toekomst van de leerlin gen uit het dorp. „We we ten nog steeds niets over een ver voersregeling om onze kinderen naar een school in een ander dorp te brengen. Als die regeling er hele maal niet komt, dan kan ik mijn kind net zo goed naar een school in Goes brengen. Net zo handig, want daar werk ik", zei een ouder. Zandee kon nog niet echt helder heid verschaffen. „We onderzoeken hoe we de con sequenties van de sluiting voor de ouders kunnen verzachten, bij voorbeeld door tijdelijk voor ver voer te zorgen naar de dichtstbij zijnde scholen in Oudelande en Driewegen. Zo'n oplossing is van tijdelijke aard, omdat wij ook reke ning moeten houden met een gelij ke verdeling van gemeentegeld tus sen openbaar en bijzonder onder wijs", aldus Zandee. Een doekje voor het bloeden, foeterde een be zoekster, maar daar wilde Zandee niets van weten. „We kunnen ook niets doen." Ook wordt gekeken naar een voor beeld in het Zeeuws-Vlaamse Sint-Kruis, waar kinderen al sinds 1950 op kosten van de gemeente met een taxi naar de scholen in Aardenburg worden gebracht. „De leerlingen moeten daarvoor alleen worden aangemeld bij de gemeen te", zegt een woordvoerster van de gemeente Sluis. Zandee beloofde ook met het wa terschap te overleggen hoe de we gen naar Oudelande en Driewegen veiliger kunnen worden voor fiet sende scholieren. De ouders en kinderen proeven volgende week een ochtend sfeer op beide scho len, maar zijn vrij om voor een an dere school te kiezen. Als het aan CDA-raadslid Ad Schenk ligt, gaan de kinderen uit Ellewoutsdijk straks naar De Berenburcht in Baarland, zodat de toekomst van dit schooltje er weer wél zonniger uitziet. Een aantal ouders gaat daar zeker eens een kijkje nemen. HEINKENSZAND - De verbouwing en uitbreiding van het gemeente huis in Heinkenszand laat nog ze ker vier jaar op zich wachten. De sombere financiële vooruitzich ten (zoals verwachte lagere uitke ringen van het Rijk) nopen de ge meente Borsele keuzes te maken, stelt wethouder Mart de Bruijne. „Ie moet gewoon je simpele boe renverstand gebruiken. In deze tijd is het niet verantwoord om zo'n grote investering te doen. De ko mende vier jaar komt er echt geen beweging in het uitbreidingsplan", aldus De Bruijne. Aanvankelijk werd er naar ge streefd om de bouw in 2011 te la ten beginnen. De kosten voor de verbouwing en uitbreiding wor den geschat op zo'n 7,5 miljoen eu ro. Gisteravond boog de gemeente raad zich over een voorstel om 5,4 ton uit te trekken om het voor werk voor de bouw te bekostigen. „Dat zorgt ervoor dat we een com pleet bouwplan hebben, dat in be tere tijden uit de ijskast kan en meteen kan worden uitgevoerd." Bij het ter perse gaan van de PZC was nog niet duidelijk of de raad met het voorstel instemt. aanhangwagens Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl goes - De gemeente Goes trekt 1,9 miljoen euro uit om koite metten te maken met de onveiligheid op de kruising van de Ringbaan met de Troelstralaan en de Wester straat. Er moeten een rotonde en een fietstunneltje komen. De kruising, tussen de molen en de televisietoren, wordt nu nog be veiligd met verkeerslichten maar dat is lang niet voldoende. Boven dien stropt het verkeer op die plek dagelijks wel een paar keer. Met de aanleg van een flinke roton de kan het verkeer van en naar de Goese Polder, de binnenstad en het verkeer over de Ringbaan, veel soepeler worden afgewikkeld. Fiet sen, brommers en voetgangers lo pen op een rotonde meer gevaar. Voor hen komt er daarom een tun neltje onder de Ringbaan. goes - Thijs Bierens is de nieuwe voorzitter van het Bestuurlijk Plat form de Bevelanden. Dat heeft het Bestuurlijk Platform op 26 januari besloten. Vanaf 16 maart zal hij de overleggen van het Platform voor zitten. Bierens volgt Jan te Veldhuis op, die ruim zes jaar lang de voorzit tershamer heeft gehanteerd. Jan Te veldhuis heeft aangegeven zijn functie als voorzitter te willen beëindigen op het moment dat het Bestuurlijk Platform een nieu we fase ingaat. De drie beleidster reinen (wonen, werken, recreëren) worden mogelijk uitgebreid, wel licht dat nog andere Zeeuwse ge- co van den Berg van de uitvoeren de Dienst Landelijk Gebied (DLG). Het project loopt door de munitie vondst ongeveer drie weken vertra ging op en zal daardoor niet eind februari, maar half maart klaar zijn. DLG verwacht dat de project kosten met 'enige tienduizenden euro's' oplopen. „Jammer", vindt Van den Berg, „maar veiligheid* gaat voor." Tijdens hef ontgraven zal de Lenshoekdijk worden afge sloten. Inwoners van de gemeente Borsele worden daar binnenkort over ingelicht. Bij de herinrichting van de Zwaak se Weel wordt onder meer een stuw geplaatst. Daardoor moet de waterkwaliteit verbeteren en ver droging van het omliggende na tuurgebied worden tegengegaan. A A A A WONINGBEURS VOOR ZEELAND A A A A Grote Kerk - Goes meer informatie: www.zeelandwoonland.nl ENTREE ritthem - Het dorpscomité Rit them wil een overleg in het leven roepen met alle dorps- en wijkor- ganisaties rond het Sloegebied. Uitgenodigd hiervoor worden Nieuw- en Sint loosland, de Mid delburgse wijk Mortiere, Arnemui- den, Nieuwdorp, Borssele en 's- Heerenhoek. De invitatie gaan bin nenkort de deur uit. Aanleiding voor dit initiatief zijn de plannen van het Antwerpse bedrijf C.Gen voor de bouw van een elektrici teitscentrale aan de Sloehaven. meenten zullen toetreden en als gevolg van de komende gemeente raadsverkiezingen zal ook de sa menstelling van het Bestuurlijk Platform wijzigen. In Thijs Bierens denkt het Bestuur lijk Platform een goede opvolger te hebben gevonden. Bierens is jaren lang directeur algemene zaken Psy chiatrisch Ziekenhuis Zeeland ge weest, respectievelijk voorzitter van de Raad van Bestuur van Emergis te Kloetinge. Vanaf 2003 is hij met pensioen, maar zit hij ze ker niet stil. Bierens vervult diver se voorzitterschappen en heeft zit ting in meerdere besturen, zowel in Zeeland als daarbuiten. goes - De Auto Onderdelen Cen trale (AOC) aan de Amundsenweg in Goes is gisteren officieel hero pend door burgemeester Dick van der Zaag. Het gebouw werd op 20 november 2007 door een felle brand verwoest. De oorzaak is nooit duidelijk geworden, maar AOC, dat ook een vestiging in Vlis- singen heeft, is niet bij de pakken gaan neerzitten. Er is tijdelijk een pand gehuurd, totdat de nieuw bouw klaar was. „Het heeft alle maal best lang geduurd, omdat de verzekering wat moeilijk deed", zegt Rens Verhoeff van AOC. „Maar er staat nu een goed door dacht pand." Vandaag is er van 16.00 tot 23.00 uur open huis. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77