Ellewoutsdijk bezint i8| zeeland Politieke vrouwenavond afgeblazen vanwege SGP Leerlingen De Poeljeugd maken sommen digitaal Zuidelijke inprikker langs spoorlijn vrijdag 5 februari 2010 b door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Een politieke debat avond met de Noord-Bevelandse vrouwen uit de gemeenteraad is af geblazen: drie van de vier gevraag de vrouwen haakten af na protest van de SGP. Het debat over vrou wen in de politiek zou maandag 22 februari plaatsvinden. Organisator Vrouwen van Nu afde ling Noord-Beveland had ver zuimd de SGP om een gezante te vragen, omdat die partij uit princi pe vrouwen niet in bestuursfunc ties wil. Na overleg onderling en met SGP-voorman Adrie van der Maas besloten raadsleden Diny Fresco (Noord-Bevelands Belang), Ellen van de Klooster (PvdA) en Edith Breure (WD) hun deelna me aan het debat in te trekken. „Gezien de goede onderlinge be trekkingen in de raad en de colle giale omgang", verklaart Fresco. „De SGP had het ons niet nagedra gen als we wel in debat waren ge gaan." Van der Maas stoort het dat zijn partij niets is gevraagd. Met hun gezamenlijke afzegging gingen de drie raadsleden echter op hun beurt voorbij aan het CDA. Huidig raadslid Annemiek Deusing keert niet terug in de raad. Anja Slenter is met nummer twee op de kieslijst vrijwel zeker haar opvolger en was ook uitgeno digd voor het debat. Bij de afzeg ging is geen van beiden betrokken, beaamt Slenter. Voorzitter Carla van der Velden van Vrouwen van Nu op Noord-Beveland is teleurgesteld over de afzeggingen. „Er is niet aan gedacht de SGP om een verte genwoordigster te vragen. Ik vind de houding van de SGP tegenover vrouwen in de politiek niet van de ze tijd. Een vrouw van de SGP had dat inderdaad kunnen komen uit leggen." Van de Velde wil daar vragen over stellen bij het lijsttrekkersdebat, vrijdag 26 februari. door Ellen Jobse 'S HEER HENDRIKSKINDEREN - Het lijkt wel een kruising tussen een mobiele telefoon en een rekenma chine: de ActivExpression. Leerlin gen uit groep acht van christelijke basisschool De Poeljeugd in 's-Heer Hendrikskinderen maken sinds een week regelmatig taal- of rekenopgaven met behulp van het digitale kastje. Via de ActivExpression weet leer kracht Carla Blankenstijn in korte tijd hoe het gesteld is met de ken nis van haar leerlingen. Wanneer een opgave op het digitale school bord verschijnt, toetst elke leerling het antwoord in op zijn of haar kastje en verzendt dat naar de computer. Als alle antwoorden bin nen zijn, verschijnt direct de uit slag op het bord. Leerlingen Corné van de Broek en Sophie van de Vrie zijn zeer te spreken over de ActivExpression. „Het is leuk om iets nieuws uit te proberen", vindt Corné. „Alleen moesten we in het begin wel aan de apparaatjes wennen", vult Sop hie aan. „Alles is namelijk in het Engels en soms snapten we het niet zo goed." Ook Carla moet wennen aan de nieuwe manier van werken, maar zij ziet het toch vooral als een uitdaging. „Ik vind het leuk om met iets nieuws aan de slag te gaan. Computers zijn de toekomst, dus daar kun je maar be ter in investeren." Voor zover Carla en directeur Pie- ter Goudappel weten, is hun basis school de enige in Zeeland die werkt met de digitale kastjes. Al vreest Carla dat ze de apparaatjes straks met andere scholen zal moe ten delen. Ze zijn namelijk eigen dom van de Alpha Scholengroep en alle basisscholen die lid zijn, mogen de apparaatjes gebruiken. De directeur benadrukt dat niet het complete lesprogramma digi taal ingericht gaat worden. „De pluspunten van de kastjes zijn de snelheid, interactiviteit en de be trokkenheid die het van de leerlin gen vergt. Maar het individuele aspect, wat wij juist belangrijk vin den, verdwijnt dan mogelijk." Het schijnt dat met de ActivExpres sion ook ge-smst kan worden, tot groot genoegen van de leerlingen. Carla is blij dat ze nog niet ont dekt hebben hoe dat moet. Groep 8 van basisschool De Poeljeugd met hun ActivExpressions. Op de voorgrond Sophie van de Vrie en Corné van de Broek. foto Willem Mieras SLUITING SCHOOL Ouders willen zo snel mogelijk duidelijkheid over door Raymond de Frel Niet wachten op nog meer Ellewoutsdijk- jes, kopte de PZC vo rige week. Ellewouts- dijkje, het klinkt zo schattig. Maar tegelijkertijd gaat er een negatieve lading van uit: het is even helemaal niet fijn om een El- lewoutsdijkje te zijn. Geen winkels meer, geen dorps raad meer, straks geen school meer... het Westerscheldedorp heeft helemaal geen voorzienin gen meer. Maar het moet door, het is niet anders. Staatssecretaris Sharon Dijksma toonde geen cle mentie met het kleinste schooltje van Zeeland; het gaat in de zomer vanwege het geringe aantal leerlin gen (21) definitief dicht. Hoe nu verder, vragen de ouders van de leerlingen zich al een tijdje af. En niet alleen de ouders. Ook andere inwoners beseffen dat met het verdwijnen van de basisschool De Linden de leefbaarheid in het dorp een flinke tik krijgt. Het bericht dat Natuurmonumen ten een extern bureau heeft inge schakeld om de mogelijkheden voor herontwikkeling van Fort El lewoutsdijk (nadat een plan voor een bed 8c breakfast afketste) in kaart te brengen, stemt in dat per- Ellewoutsdijk schreeuwt om een impuls, nu met de school de laatste voorziening in het dorp verdwijnt. GOES - De nieuwe zuidelijke ver bindingsweg in Goes-Zuid zal grof weg het tracé gaan volgen van de oude bietenspoorlijn, die gebruikt wordt door de Stoomtrein Goes Borsele. Het college van burge meester en wethouders van Goes vindt dat de beste optie. In een on derzoek is nog een variant onder zocht die verder naar het westen loopt en acht kilometer langer is. De verbindingsweg moet de ver keersknelpunten in Goes-Zuid hel pen oplossen. Het grote voordeel van de variant langs de spoorlijn is dat die zijn meest zuidelijke punt vindt op een plaats waar vermoedelijk de extra afrit van de A58 zal komen, bij het viaduct over de 's-Graven- polderseweg of het viaduct over de spoorlijn. Verkeer dat van de A58 komt, zeker met bestemming bedrijventerreinen Poel, kan op termijn in minder dan geen tijd zijn doel bereiken. De zuidelijke inprikker, zoals de aan te leggen weg ook wel wordt genoemd, moet ervoor zorgen dat de huidige route wordt ontzien. Nu staat het verkeer regelmatig vast op de Buys Ballotstraat en in de rest van Goes-Zuid. Het voorkeurstracé loopt van de rotonde Beukenstraat-Van Hertu- mweg-Elvis Presleylaan langs het Jim Morrisonpad naar het zuiden en draait voor de John Lennon- laan naar het westen om vervol gens aan te sluiten op de route van de spoorlijn. Waar de extra afrit komt, is nog niet bekend. Donja Odijk Zuidelijke ontsluiting Goes Fruitlaan Kloef/- "fc Ss. De Poel II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76