PZC Horeca in voormalig postkantoor Medisch advies •VELANDEN-THOLEN 20 en 21 18 en 19 MONUMENT Goese postkantoor onder ontbindende voorwaarden verkocht Coen Leeflang maakt dvd voor koningin Verschoore neemt vijf winkels over Vriendendienst van Emergis naar SMWO almanak Westvest ziet zwart van de zwanen Met Erna Verheij komt er regelmaat en orde in huis Vrijdag 5 februari 2010 Ellewoutsdijk bezint zich op een toekomst zonder school Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt GOES - Het college van burgemees ter en wethouders in Goes wil het bestemmingsplan voor de Grote Markt zodanig wijzigen dat in het voormalige postkantoor op de hoek van de Lombardstraat en de Markt een horecazaak kan komen.- De nieuwe eigenaar, volgens kadas- tergegevens Nico van den Berg uit Burgh-Haamstede, heeft zo'n wijzi ging aangevraagd. Van den Berg wil vooralsnog niet zeggen wat voor plannen hij met het monu mentale gebouw heeft. Ook de vorige eigenaar. Won Yip, houdt de kaken stijf op elkaar. „Wij hebben het pand verkocht met ontbindende voorwaarden. Als de plannen die de nieuwe eige naar heeft, niet kunnen doorgaan, wordt de koop ook teruggedraaid. Momenteel ben ik alleen nog eco nomisch eigenaar, juridisch gezien is het pand van de koper. Dat bete kent eigenlijk dat er nog niet is be taald. Dat gebeurt pas als aan alle voorwaarden is voldaan." Uit gegevens van het kadaster blijkt dat de koopsom 2.012.500 eu ro bedraagt. Wat de aard van de horeca in het postkantoor zou moeten worden wil Van den Berg niet zeggen en of met de goede wil van het colle ge aan alle voorwaarden is voldaan evenmin. Volgens de Goese burgemeester Dick van der Zaag is de pap overi gens met het besluit van B&W nog niet gestort. ,Er kunnen be zwaren komen, maar als die uit sluitend op concurrentieoverwe- gingen gestoeld zijn, geef ik ze wei nig kans." Voor het pleintje achter het post kantoor, aan de Oude Vismarkt, heeft het college inmiddels een mooie bestemming gevonden. Daar zou de langverwachte be waakte fietsenstalling moeten ko men. De Fietsersbond en GroenLinks in de gemeenteraad pleiten al jaren voor een bewaakte fietsenstalling in het centrum van Goes. De be waking zou in een arbeidsre-inte- gratieproject kunnen gebeuren. Over de manier waarop de be waakte fietsenstalling vorm moet krijgen, spreekt het college zich niet uit. De bestuurders hebben al leen de ideale plaats bepaald. GOES - De jonge zwanen van vorig jaar schar- je denken, maar eigenlijk is het laat. De zwar- de grijze dotten steevast in het begin van de koude winter meestal prima. In tegenstelling reien nog rond op hun geboorteplaats, maar te zwanen komen oorspronkelijk van het zui- winter uit het ei, maar meestal waren hun tot eendenkuikens zijn ze te groot voor rei- het koppel zwarte zwanen in de Goese West- delijk halfrond en hun biologische klok staat oudere broers en zussen dan al weg. Nu gers, ratten en andere rovers. De zwanen in vest, heeft alweer zes kuikens om luidruchtig nog afgestemd op het Zuiderkruis, in plaats wordt de Westvest bevolkt door maar liefst de veste zijn al sinds de middeleeuwen eigen en agressief te beschermen. Dat is vroeg, zou van de Poolster. In voorgaande jaren kropen tien zwarte zwanen. De kuikens overleven de dom van het stadbestuur, foto Willem Mieras WEMELDINGE Oranjevereniging Wemeldinge laat een dvd maken over de voorberei dingen in de aanloop van Koningin nedag 2010. De dvd wordt gemaakt door Coen Leeflang en zal na 30 april te koop worden aangeboden. De oranjever eniging wil de dvd aan de konin gin aanbieden bij de nazit in Mid delburg. Een groot deel van Konin ginnedag zelf zal ook op de dvd staan. o www.pzc.nl/blog/oranjeboven GOES Verschoore Sprintphoto Services uit Goes heeft deze week vijf Bra bantse vestigingen van Foto Ver schuren overgenomen. Het 90-jari- ge Goese bedrijf, met tien vestigin gen in Zeeland in Brabant, gaat ver der met drie vestigingen van Foto Verschuren. Twee andere worden gesloten en de vestiging in Rijen gaat zelfstandig verder. Verschoore Sprintphoto Services versterkt zo doende zijn positie op de markt in Zuid-West Nederland. GOES Mensen met een psychiatrische be perking die zelfstandig wonen of in een beschermende woonvorm verblijven en die graag een maatje willen, worden vanaf heden verwe zen naar de gemeentelijke organisa ties voor mantelzorg en vrijwilli gerswerk. Zij kunnen daardoor voortaan in hun eigen regio te recht. De overdracht van de activi teiten van Vriendendienst Emergis past in het streven naar vermaat schappelijking van Emergis. Die Zierikzeeënaar heeft het imago van een levensgenieter en dat laat hij zich graag aanleunen. Met graag te verhaalt hij over gastronomische festijnen, drankgelagen en andere ge neugten des levens. Zoals een vakan tie in zonovergoten Spanje. Het was daar dat hij onverwacht de rekening kreeg gepresenteerd voor zijn uitbun dige levenswijze: een hartaanval vel de hem en hij belandde in een Spaans hospitaal. Hij herstelde bo- Tip? redactie@pzc.nl ven verwachting snel en eenmaal weer thuis in Nederland speelde hij met overtuiging weer de zorgeloze bon-vivant. Toen hij zichzelf een royale Bacardi-cola inschonk tijdens het verjaardagsfeestje dat hij be zocht, leverde dat gefronste wenk brauwen op. Of dat nou wel verant woord was. Volgens de man was drank echter geen énkel medisch risi co. De reactie kwam snel: 'Ja, ja. Ze ker een advies van de Bacardioloog'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75