Ik weet wanneer ik m'n waffel 321 sport Favorieten gestrand in ju{|0 keert terug naar basis Dikke Torentoernooi Stoutjesdijk wordt trainer van SKNWK Stella Boys nieuwe koploper in Ziezavo Gérard de Nooijer coach van de maand Groene Ster herstelt zich met ruime zege TRAINER ZIERIKZEE Voetbalclub Zierikzee heeft met Marcel van Duijn een opval lende trainer aangetrokken voor volgend seizoen. De Katwij- ker (40) werd vorig jaar landskampioen met Quick Boys 2. vrijdag 5 februari 2010 NIEUWERKERK Ko Stoutjesdijk wordt volgend sei zoen trainer van voetbalclub SKNWK. De uit Sint-Maartensdijk afkomstige Stoutjesdijk is momen teel aan zijn derde en laatste sei zoen bezig als trainer van Noad'67 uit Sint-Philipsland en trainde daar voor onder meer bij HW'24. In Nieuwerkerk volgt hij Gerjo Prins op, die de zaterdag-derdeklasser al na één seizoen verlaat. ZIERIKZEE Stella Boys is na een 11-1-zege op Motorboys de nieuwe koploper in de eerste klasse van de zaalvoetbal competitie Ziezavo in Zierikzee. Zuid Zuid West uit Renesse ver loor met 7-10 van Van Oeveren/ WIK. Ytama Arpi behield aanslui ting door Knock on Wood met 5-3 te verslaan en IPZ-Garage Slager eindigde in 5-5. In de tweede klas se blijft Via Adviseur koploper dankzij een 9-1-zege op Airpack. MIDDELBURG Gérard de Nooijer is door de voet balbond KNVB uitgeroepen tot coach van de maand februari. Het gaat om trainers/coaches van Di-pupillenelftallen. De Nooijer werd gisteren door de voetbalbond en zijn selectiespelers van JVOZ Di gehuldigd in de Voet bal Experience in Middelburg. De Souburger kreeg een speciale coach-jas. Voor de selectie waren er nieuwe ballen. VLISSINGEN Na de pijnlijke 6-8-nederlaag tegen Fusala Boyz zochten en vonden de zaalvoetballers van Groene Ster re vanche in de thuiswedstrijd tegen IFCV/K C Design. Na een 2-0-ruststand versloeg de Vlissingse hoofdklasser de num mer zeven van de ranglijst met 7-0. Abdoe Abdenbi was met drie tref fers topscorer. Salim Ben Sellam (2x) en Khalid El Hattach (2x) scoorden ook. door Rudy Boogert KORTCENE - Zijn eerste ervaring met het Zeeuwse voetbal was vo rig jaar een duur grapje voor Mar cel van Duijn. Als trainer van Quick Boys 2 wilde hij Hoek 2 wel eens aan het werk zien, één van de tegenstanders in de strijd om de landstitel voor reserveteams. Hij cashte er twee vette boetes mee. „Heen en terug. Wist ik veel dat er trajectcontrole was in de tunnel." Hij kon er mee leven, want het seizoen van Quick Boys 2 werd uiteindelijk met goud om rand. De Katwijkse boys hadden eerder dat jaar al verbaasd in de profbe ker tegen de profs van FC Eindho ven (slechts 0-3), haalden de halve fmale in de districtsbeker en de kroon op het werk was de algehele landstitel bij de reserves. „Eigenlijk moet je dan stoppen als trainer en nooit meer een bal aanraken", zegt Van Duijn met een knipoog. Dat hield hij een halfjaar vol, want vorige week gaf hij zijn jawoord aan Zierikzee. Vanwege zijn werk (hij is gestrikt door een communi catiebureau in Zierikzee) verkaste Van Duijn vorige maand met zijn hoogzwangere wederhelft Bianca van Katwijk naar Kortgene. Geen alledaagse stap, maar dat is niet de eerste in Van Duijns leven. Want wie haalt het nou in zijn hoofd om over te stappen van Katwijk naar aartsrivaal Quick Boys? Hij dus. „Ik heb er geen seconde min der door geslapen. Ik zag eerder kansen dan bedreigingen." Op enkele periodes na voetbalde Van Duijn in het oranje-zwart van Katwijk. Hij schurkte tegen het toentertijd zeer succesvolle eerste team aan, maar speelde zijn wed strijden doorgaans in het tweede. „Ik was zo'n middenvelder met de kousen omlaag, goed linkerbeen, inzicht en in de hiërarchie van het team toch wel in de top drie. Soms lastig voor een trainer, maar ook makkelijk en altijd in voor een dolletje." Vijf jaar geleden benaderde Quick Boys hem om trainer van het der de te worden. Hij hapte toe. „Er zat altijd al een trainer in me. Bij de voetbalplaatjes keek ik vroeger altijd al het meest naar de trai ners." Opmerkelijk genoeg was in zijn spelerstijd zijn idool al een trainer: Leo Beenhakker. „Mijn gro te voorbeeld. Hij is zelf nooit prof voetballer geweest, maar bij bij voorbeeld Real Madrid wordt zijn naam nog altijd in gouden letters geschreven. Ik heb hem één keer ontmoet. Hij zal het zelf niet meer weten. Ik was een jaar of twintig en was koerier bij DHL, mijn eer ste baantje. Ik had een wijkje in Amsterdam-Oost waar ook sta dion De Meer in lag. Ik moest een videoband van Malmö FF bij Ajax brengen, bij Leo Beenhakker. Ajax moest in de Europa Cup tegen Malmö. Normaal geef je zo'n band je af bij de administratie, maar ik dacht: dit is m'n kans." „Ik kreeg het zowaar voor elkaar om de band persoonlijk aan Been hakker te geven. Ik heb nog een tijdje over van alles en nog wat met hem gepraat. Ik vertelde dat ik bij Katwijk speelde en een pro bleem had om drie keer in de week te kunnen trainen. Geeft niks, zei Leo, je maatschappelijke carrière is veel belangrijker. Ik zei dat ik het daar niet mee eens was. Toen zei Beenhakker met een lach je: zie je mijn neus niet groeien..." „Toen Beenhakker trainer werd, legde hij de lat heel hoog voor zich zelf Hij zei dat hij de cup met de grote oren wilde winnen. Maakte niet uit met welke club. Hij weet donders goed wat er allemaal bij komt kijken. Waar hij zo goed in is, is het camoufleren waarin hij niet goed is. Waar hij niet goed in is, laat hij aan anderen over. Hij was bijvoorbeeld altijd op het veld, maar gaf zelf nooit de trainin gen. Hij was echter degene die echt alles wist van elke speler." „Bij Quick Boys 2 had ik iemand naast me die complementair aan mij was. Ik ben heel extravert en m'n maat Peter introvert. Als het in een wedstrijd niet goed gaat, kun je twee dingen doen: het zelf vanuit de emotie rechtzetten of het Peter op een rustige, zakelijke manier laten doen. Ik denk dat ik Quick Boys 2 is tien keer gekroond tot beste reserveteam van Neder land. In 1981 voor het eerst, in 2009 voor het laatst. Marcel van Duijn (rechtsboven) pakte met het tweede elftal van Quick Boys voldoende zelfkennis heb om te weten wanneer ik m'n waffel moet houden." „Psychologie is heel belangrijk. Niet alleen in het voetbal. Waar om doen mensen dingen die ze doen? Iemand kan één zin zeggen en daarover kan ik uren nadenken. Natuurlijk ben ik 's avonds wel 's afgepeigerd, maar denken geeft me door Sven Bakker ZIERIKZEE - Bij het Winter Dikke Torentennistoernooi hebben dub- belkoppels Pieter Boot/Koen de Bruijn en Jaco Meerman/Harry Willeboordse de finale bereikt van het mannendubbelspel in de 4-ca- tegorie. Op de buitenbanen van tennisvereniging in Zierikzee wer den de als eerste geplaatsten Ike Jo- ziasse en Gerrit van Splunder al in de poulefase geëlimineerd. Boot en De Bruijn wonnen met 3-6 6-4 en 10-8 in de supertiebreak van de favorieten, terwijl Meer man en Willeboordse het in twee sets afhandelden: 7-6 6-4. Gistera vond redden Joziasse en Van Splunder nog wel de eer door Peter Godrie en Mike de Looze met 6-3 6-1 te verslaan, waardoor Godrie en De Looze puntloos blij ven. In het vrouwendubbelspel 4 lijken Cathrin Kurz en Mirjam van Splunder af te stevenen op de titel. De favorieten haalden de volle buit binnen in de poulefase met als lastigste overwinning die tegen Mariëlle van Kluyven en Patricia van de Zande: 4-6 6-3 en 12-10. Het vaste duo John van der Have/Jan van der Linden is in de mannen 5 goed op dreef Ze staan in de halve fmale. De nummers één van de plaatsing versloegen zo wel lack Neele/Roland Walpot als Ronald Haze/Bert de Vos in de su pertiebreak. Morgen spelen ze te gen Patrick Renger en René Schim- melpennink. parijs - Voor het oog van de we reld zal de judosport komend- weekeinde in Frankrijk teruggaan in de tijd. Ingrijpende nieuwe re gels moeten de worsteltechnieken uit de sport zien te krijgen. Op het grootste toernooi ter wereld, de Grand Slam van Parijs, worden deelnemers direct gediskwalifi ceerd als ze naar het been pakken en een tiltechniek maken. „Te drastisch", zeggen bondscoach Maarten Arens, trainer Cor van der Geest en een aantal Nederland se judoka' s. „Fantastisch", vindt de voorzitter van de internationa le scheidsrechterscommissie Jan Snijders, die in belangrijke mate heeft bijgedragen aan de wijzigin gen. „We moeten het judo bescher men tegen andere sporten zoals samboworstelen", vindt hij. „Be- nenpakkerij is afschuwelijk om naar te kijken. We moeten terug naar de basis." Arens vergelijkt het bestraffen van het pakken naar de broek met het afschaffen van buitenspel in het voetbal. Trainer Cor van der Geest van judoclub Kenamju uit Haar lem doet daar een schepje boven op. „Je mag niet meer buitenspel lopen. Doe je dat wel, dan krijg je de rode kaart en moet je de wed strijd verlaten. In de voetbalwereld zou niemand dat begrijpen. Ik snap heel goed dat ze het worste len eruit willen hebben. Dat ieder een naar de benen pakt, vind ik ook verschrikkelijk. Maar het is ab soluut niet goed om iemand dan direct te diskwalificeren. Dat moet je alleen doen als iets tegen de geest van het judo ingaat of als er een gevaar ontstaat voor de judo ka's. TXvintig jaar lang hoorde pak ken bij de benen erbij en ineens mag het niet meer. Nogal dras tisch. Nee, ik ben niet enthou siast." Arens geeft toe dat de wijzigingen voor de doorgaans technisch judoënde Nederlanders niet on gunstig is. „Anderen zullen er meer last van hebben. Maar ook wij zullen ons moeten aanpassen. Henk Grol is bijvoorbeeld zijn be langrijke eerste actie naar het been kwijt." Grol zelf denkt dat hij daarom nog wel een keer de fout ingaat. „Aan passen vergt tijd, daar doe je niets aan. Het zal even lastig zijn. Maar op de WK in Rotterdam heb ik het ook zonder tiltechnieken ge daan, omdat ik geblesseerd was aan mijn knie. Ik werd daar twee de, dus een enorm groot probleem is het niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72