zeeland 119 fronten muziek zitten 1 Verburg opnieuw eregast bij opening van kreeftenseizoen zijn en jezelf weten te onderscheiden' Mini-instuif kinderen in De Driehoek Filmavond open doors voor Jubilee Campaign Eigenaar hotel Bom koopt Getij Zierikzee Aanhangwagen nodig? Zeeland Communicatie in gezin centraal bij lezing Verschoore neemt vijfwinkels over Vluchtelingen willen niet op Tholen wonen A WOONLAND VANDAAG MORGEN gratis Docenten bekogeld voor goed doel Film De Storm vertoond in het dorpshuis van Dreischor vrijdag 5 februari 2010 s En dan hebben we de blokfluit- groep onder leiding van Carla Bak ker. Ook van daaruit komt soms wat nieuwe aanwas", zegt De Bruyn. Hij verheugt zich op de jaaruitvoering zaterdag 13 februari. Ook daar moet meer voor gebeu ren dan alleen wat vrolijke muziek maken wil je de zaal van het Ton- nenmagazijn vol krijgen. Volgens de voorzitter is het met Radio Apollo goed gelukt het publiek een DREISCHOR - De film De Storm wordt zaterdag vertoond in het dorpshuis van Dreischor. Deze film van Ben Sombogaart gaat over een jonge moeder die haar zoon kwijtraakt tijdens de ramp bruisend programma te bieden. De Bruyn: „Alles staat in het teken van radio. We hebben zelfs een ori ginele spreekcel gebouwd en Hans Kik, bekend van Radio Schou- wen-Duiveland, verzorgt de pre sentatie. Daar was wel wat overtui gingskracht voor nodig'om hem zover te krijgen, maar dat is ge lukt." Radio Apollo wordt dus een avond met veel muziek, maar met ter afwisseling ook programmaon- nacht en is deels in Zeeland opge nomen. De vertoning is een initia tief van DAC; een samenwerkings verband van verschillende organi saties in het dorp. Aanvang 19.30 uur. derdelen die gebruikelijk zijn op de radio: nieuws, weerberichten, reclame én een stukje cabaret van 'De verliefde kwal' onder de noe mer Hei je ut al ehöre? Volgens De Bruyn, zelf trombonist in de Brass band, heeft Apollo de afgelopen maanden hard gewerkt aan de pre sentatie onder leiding van dirigent Ad van Nieuwenhuijze en leider van de drumband Wim Veerhoek. „De meetlat ligt behoorlijk hoog hoor. Nummers als Go for it en Thumbs Up bijvoorbeeld vergen stevige repetities. En zo'n num mer als Cross of Honour van de drumband. Dat komt echt voort uit de wortels van de brassmuziek, ontstaan in en rond de mijnen in Engeland destijds. Het is van oor sprong ook de muziek die je vaak hoort spelen door de korpsen van het Leger des Heils." In de optiek van de voorzitter ver keert Apollo in een overgangspe riode waarin de jongere generatie gelukkig al gloort aan de horizon. Maar de ouderen moeten er nog wel even flink de schouders onder zetten'. „Kijk bijvoorbeeld naar de trombonepartij. Ik bespeel dat in strument als 74-jarige. Naast mij zit Martin, een ventje van 13, ook een trombonist. Dan is er bij de leerlingen nog een jochie die ook dolgraag op de trombone zou spe len, maar zijn armen zijn nog te kort. Hij moet het voorlopig nog met de cornet doen. Die aanslui ting dus, daar moeten we op let ten. Als de ouderen straks afha ken, moet de jeugd gereedstaan om het over te nemen." Volgens De Bruyn zal dat best lukken als de brassband blijft vernieuwen. Dat wil zeggen een repertoire dat jongeren aanspreekt en dat uit daagt prestaties te leveren. Vooruitlopend op de uitvoering volgende week zaterdag kan het publiek via de website van de brassband nu al een stem uitbren gen voor de Dag Top Drie, een on derdeel van Radio Apollo. 'Wat is de allergrootste hit aller- tijden?', luidt de vraag. Stemmers hebben de keus uit Bongo Solereo, Total To to en Stairway to Heaven. De uit slag wordt tijdens de uitvoering be kendgemaakt. Er kan worden gestemd via: www.apollobrouwershaven.nl. Zaterdag 13,feb., Tonnenmagazijn, Brouwershaven, 19.30 uur. ZIERIKZEE In gebouw De Driehoek aan het Kerkhof Noordzijde in Zierikzee wordt woensdag 10 februari weer een mini-instuif gehouden van het CJV. Het evenement is bedoeld voor kinderen van 4 tot 6 jaar. De mini-instuif begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. ZIERIKZEE Op uitnodiging van de eilandelijke contactgroep Jubilee Campaign komt Open Doors vrijdag 12 februa ri naar het multifunctioneel cen trum in Zierikzee voor de verto ning van een documentaire over het leven en sterven van ds. Hovse- pian in Iran, ter dood veroordeeld wegens 'christelijke activiteiten'. Ook vertoond wordt de film 'Be hind the sun' over de tot het Chris tendom bekeerde Samir. Aanvang 19.30 uur. ZIERIKZEE Marcel Melieste, eigenaar van hotel Bom in Burgh-Haamstede, heeft het failliete hotel 't Getij in Zierik zee overgenomen. De zaak aan het Havenplein gaat volgende maand weer open. De verkoop van het ho recabedrijf is gisteren bevestigd door curator mr. Benne van Leeu wen. Melieste wordt exploitant, maar is geen eigenaar van het on roerend goed. Wie dat wel is, wil Van Leeuwen niet vertellen. ZIERIKZEE Landbouwminister Gerda Verburg neemt donderdag 25 maart de eer ste Oosterscheldekreeft van het sei zoen 2010 in ontvangst. De minister krijgt het schaaldier van kreeftenvisser Jan van Westen- brugge uit Zierikzee. Ook commis saris vèn de koningin Karla Peijs is op dat moment aan boord van een zeilend vrachtschip op de Ooster- schelde, nabij het havenhoofd van Zierikzee. Verburg was in 2008 ook eregast van de stichting Promotie Ooster scheldekreeft. Toen eisten mossel- aanhangwagens M Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl SIRJANSLAND Communicatie in huwelijk en ge zin staat donderdag 11 februari cen traal tijdens een lezing van H. van Groningen, directeur van de stich ting voor christelijk psycho-sociale hulpverlening de Vluchtheuvel, voor het reformatorisch contact Schouwen-Duiveland. Het gaat om een lezing in het kader van een cur sus geestelijke vorming. De bijeen komst van het reformatorisch con tact wordt gehouden in de her vormde kerk. Aanvang 19.45 uur. GOES Verschoore Sprïntphoto Services uit Goes heeft deze week vijf Bra bantse vestigingen van Foto Ver schuren overgenomen. Het 90-jari- ge Goese bedrijf, met tien vestigin gen in Zeeland in Brabant, gaat ver der met drie vestigingen van Foto Verschuren. Twee andere worden gesloten en de vestiging in Rijen gaat zelfstandig verder. Verschoore Sprintphoto Services versterkt zo doende zijn positie. vissers de aandacht op met hun protest tegen het verbod op de mosselzaadvisserij. Op 45 mossel- kotters loeiden de scheepstoeters toen Verburg de eerste kreeft in ontvangst nam. Vorig jaar was topkok Sergio Her man van restaurant Oud Sluis de Bekende Nederlander die als eerste de kreeft mocht proeven. De opening van het kreeftensei zoen vindt traditioneel in Zierik zee plaats. Dit jaar voor de negen de keer. Het seizoen loopt van 1 april tot en met 15 juni. THOLEN - De gemeente Tholen kan niet voldoen aan de eis van- het Rijk om vluchtelingen te huisves ten. Volgens wethouder Marianne Velthuis zijn ze simpelweg niet geïnteresseerd. Elke gemeente moet op grond van zijn inwoner tal jaarlijks een aantal vluchtelin gen aan een huurhuis helpen. Voor Tholen staat de teller over 2009 op min vijftien. Daar komen in de eerste helft van 2010 weer net zoveel bij. Om de achterstand in te halen, legde de gemeente Tholen informatiemappen over het eiland in asielzoekerscentra. Vergeefs. Velthuis: „Het probleem is dat vluchtelingen vaak een voor keur hebben voor grote steden" WONINGBEURg VOOR ZEELAND Grote Kerk - Goes meer informatie: www.zeelandwoonland.nl entree VLISSINGEN - Ook CSW Bestevaêr in Vlissingen heeft geld ingezameld voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Er was een sponsorloop, maar toch was het bekogelen van docenten met banketbakkersroom het meest populair bij de leerlingen. Ze vonden het jammer dat 'alleen de leuke docen ten' zich lieten bekogelen. foto Ruben Oreel Anthon de Bn^n. Willem Adriaansens foto's Dirk-jan Cjeltema. Ronald den Dekker en ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67