In Apollo blijft op alle Historische Spelen zoekt regisseur 181 zeeland Camera's op N57 en N59 moeten helpen files tijdig op te merken Goes' geld voor rotonde BRASSBAND 'Om het stoffige imago te bestrijden moet je inventief CULTUUR Cees en Elly Möhlmann stoppen Voor uw Staatslot Ic u binnen bij: Keurmerklogo's op gemeentesite vrijdag 5 februari 2010 door Ali Pankow Cees Möhlman stopt na veertien jaar met de re gie van de producties bij de Stichting Historische Spelen. Samen met zijn vrouw El ly Möhlmann is hij lange tijd in tens betrokken geweest bij deze openlucht-voorstellingen. Met de reprisereeks van de voor stelling Het oproer van Zierikzee in september dit jaar voert hij zijn laatste regie. Möhlmann blijft wél als scriptschrijver betrokken bij de ze stichting, maar hij vindt het tijd worden dat de regie voortaan door iemand anders wordt gevoerd. „Het is allemaal wat veel werk ge worden. Nu onze costumière Bauk- je Bijlsma is gestopt, komt dat bij voorbeeld ook weer op ons bordje. Wij willen ook eens wat meer tijd voor onze kleinkind.eren hebben", aldus Möhlmann. Voorzitter Aad van der Wouden van de Stichting Historische Spe len hoopt binnen een week of drie een opvolger voor hem te hebben gevonden. In eerste instantie is Jo- ra Möhlmann, zoon van de huidi ge regisseur, gepolst. Hij voelt er echter niet voor op dit moment het regiestokje van zijn vader over te nemen. „Ik begrijp zijn motiva tie wel. Hij staat nou eenmaal in een andere verhouding tegenover mij dan een regisseur van buiten af Met Jora als regisseur zou ik in feite ook als scriptschrijver moe ten stoppen", zegt Möhlmann sr. Volgens Van der Wouden is er eni ge haast geboden bij het vinden Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 Zierikzee Tel.: 0111-415063 Staatsloterij goes - De gemeente Goes trekt 1,9 miljoen euro uit om de veiligheid te verbeteren op de kruising van de Ringbaan met de Troelstralaan en de Westerstraat in Goes. Er moeten een rotonde en een fiets- tunneltje komen. De kruising, tus sen de molen en de televisietoren, wordt nu nog beveiligd met ver keerslichten maar dat is lang niet voldoende. Bovendien stropt het van een nieuwe regisseur. „Vrij snel na de opvoeringen van Het Oproer willen we beginnen met het repetitieproces voor de nieuwe productie in 2011. Het zou mooi zijn als een nieuwe regisseur al er varing op kan doen door mee te lo pen tijdens het repetitieproces voor Het Oproer", aldus Van der Wouden. Onder het voorbehoud dat die nieuwe regisseur wordt gevonden, zal de gloednieuwe productie voor een openluchtspel in 2011 gaan over de bouw van de 'Dikke To ren' in Zierikzee. Het verhaal speelt zich af in de periode tussen 1500 en 1520. De bouw van de Sint Lievensmonstertoren, in de volks mond de 'Dikke Toren' begon in 1454 en werd in 1526 beëindigd. De toren is 59 meter hoog, maar het oorspronkelijke plan was dat hij ruim twee keer zo hoog zou worden. „Dat dit niet is gelukt, heeft vooral te maken met de vele rampen die Zierikzee in die perio de allemaal hebben getroffen zoals een pestepidemie, stormen en tal rijke branden. Het was een bijzon der tragische tijd voor de stad", constateert Möhlmann. Een tijd, die hem als scriptschrijver overi gens volop stof en inspiratie biedt. Met de regiewisseling krijgen de historische producties wat Van der Wouden betreft een nieuwe im puls. Als voorbeelden noemt hij het afnemen van audities en ge bruik van audiovisuele middelen. „Over stoppen met het maken van producties denken we absoluut nog niet", zegt de voorzitter. zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat de keur merk-logo's van Quality Coast en Eco XXI gebruiken op de gemeen telijke website. „Het is belangrijk hoe de gemeente zich naar buiten profileert. Het voeren van de Qua lity Coast en Eco XXI logo's komt de positieve beeldvorming ten goe de", schrijft het college in een brief aan de gemeenteraad. Beide keurmerken geven een impuls aan het bevorderen van duurzaamheid op lokaal niveau. verkeer op die plek dagelijks wel een paar keer. Met de aanleg van een flinke roton de kan het verkeer van en naar de Goese Polder, de binnenstad en het verkeer over de Ringbaan, veel soepeler worden afgewikkeld. Fiet sen, brommers en voetgangers lo pen op een rotonde meer gevaar. Voor hen komt er daarom een tun neltje onder de Ringbaan. door Ali Pankow Apollo staat voor 'god van de muziek en van de opgewekte levens vreugde'. Dat doet een vrolijke snuiter vermoeden, maar volgens de Griekse mythen en sa gen kon hij ook 'zeer streng en straffend' zijn als hij boos werd. Voor brassband Apollo uit Brou wershaven lijkt deze Griekse god door Piet Kleemans zierikzee - Langs de N57 en N59 worden camera's geplaatst voor verkeerstellingen ten behoeve van de Nationale Databank Wegver- keersgegevens (NDW), een samen werkingsverband van 15 overhe den waaronder Rijkswaterstaat. Doel van de camera's is het sneller signaleren van files. Op de A58 wordt het verkeer ge teld met behulp van lussen in het wegdek. Op wegen met veel krui singen - zoals N57 en N59 - zijn lussen minder geschikt voor tellin gen en daarom is voor deze wegen gekozen voor camera's. Marije Be- een passende naamgever. Vrolijk én streng in de vorm van vasthou dendheid spreken ook uit de werk wijze van deze specifieke muziek vereniging. Apollo, de enige echte brassband op Schouwen-Duive- land, hoopt nog lange tijd muziek én levensvreugde te maken. Volgens voorzitter Anthon de Bruyn gaat dat niet vanzelf. „Je moet er hard voor werken het stof fige imago te bestrijden en te voor- zuijen van wegbeheerder Rijkswa terstaat Zeeland legt uit dat met be hulp van de camera's gemeten kan worden hoe lang een voertuig over een bepaalde afstand doet. Zo kan een file of het ontstaan daar van tijdig opgemerkt worden. Wegbeheerders en serviceprovi- ders als ANWB of Verkeersinfor matiedienst kunnen de automobi list vervolgens via radio, internet of het navigatiesysteem in de auto van de files op de hoogte brengen zodat een alternatieve route geko zen kan worden. Bezuijen bena drukt dat de camera's niet bedoeld zijn om hardrijders te betrappen en ze vervolgens te bekeuren. Mo- komen dat het korps vergrijst." Hij grinnikt er even bij in het besef dat hijzelf aan dat vergrijzen met zijn 74-jaar een wezenlijke bijdra ge levert. „Natuurlijk stop ik er een keer mee en daarom doe ik ook mijn best nieuw bloed in de band én in het bestuur te krijgen. Wij hebben in dat opzicht niet te klagen met acht leerlingen op de Muziekschool en met twee jonge, creatieve aspirant-bestuursleden. menteel hebben de rijkswegen in Zeeland geen systeem om automa tisch files te detecteren, maar met de komst van de camera's voor het NDW komt daar verandering in. De camera's worden opgehangen in lantaarnpalen of verkeerslicht portalen. De gegevens gaan via GPS naar een centrale database waar ze verwerkt worden. Er ko men camera's op vijftien kruispun ten van de N57 en op 17 kruispun ten van de N59. Op termijn komen er ook came ra's voor verkeerstellingen in Zeeuws-Vlaanderen. Voorzover nu bekend komen daar camera's op 10 kruisingen van de N61.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66