PZC Wildparkeren bij scholen aangepakt Raad stuurt voorstel Obase terug Medisch advies ■■66 Iel #10 SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 Beweging meebeleven bij Villa Olivier almanak In alle geledingen van Apollo blijft muziek zitten 17 Vrijdag 5 februari 2010 Platform voor mensen met een beperking wijst de weg Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl BBfMBMnHWBfiiBMBBraCTi'f'itl.iftMIWWWffJIH'IMWHIlWill'i I'liilM!' wiiimitj «iin HANDHAVING Burgemeester: 'Auto's rond schoolplein voor velen een doorn in het oog' door Ton van den Nouweland ZIERiKZEE - De afdeling Handha ving van de gemeente let dit jaar extra op foutparkeren in de buurt van scholen. Kris-kras geparkeerd blik bij het schoolplein vindt bur gemeester Gerard Rabelink „Voor velen een doorn in het oog." Insteek bij de extra parkeercontro- les bij school is volgens Rabelink het voorkomen van ongevallen. „We gaan dit doen in goed overleg met de scholen en de ouderra den", aldus de burgemeester. Handhaving let dit jaar ook extra op foutparkeren waardoor schade ontstaat aan trottoirs of andere ge meentelijke eigendommen. Voor parkeercontroles, voorname lijk in Zierikzee en de Westhoek, trekt Handhaving dit jaar in totaal 2000 uur uit. Doel is het aantal overtredingen onder de 5 procent te houden. Dat staat in de nota Handhavingsprioriteiten 2010, die door B en W is vastgesteld. Uit de notitie blijkt verder dat de gemeente het 'Slim Handhaven' gaat invoeren bij landbouwbedrij ven, de horeca en de detailhandel. Slim Handhaven houdt in dat de ondernemer zelf aangeeft hoe hij met de regels omgaat. Aan de hand van deze 'zelfevaluatie' be slist Handhaving dan of een be drijfsbezoek nodig is. Maar er wordt ook steekproefsgewijs gecon troleerd. „Voordeel is dat je inte graal, dus alles tegelijk, controleert en je een stukje verantwoordelijk heid bij de ondernemer zelf legt", licht Rabelink toe. „Door zo te werken ligt er minder controle- druk op de bedrijven en voor de gemeente is het ook gemakkelij ker." Vorig jaar zijn bij wijze van proef vijftig landbouwbedrijven op deze manier gecontroleerd. De ervarin gen zijn positief. In de notitie kon digt Handhaving verder zo'n 500 milieucontroles aan bij horeca, re- creatiebedrijven, transportsector, glastuinbouw en akkerbouw voor in totaal 4300 uur. Er komen ook nog 100 integrale horeca-controles (1500 uur) en 550 bouwcontroles (3300 uur). Voor controles op strijdig gebruik van grond en gebouwen wordt 800 uur uitgetrokken. De afdeling ver wacht 500 uur bezig te zijn met het afhandelen van klachten. BURCH-HAAMSTEDE - Wie bij de sport-BSO Vil- ne Zorge van Kinderopvang de Bevelanden ruimte voor creatieve en andere bezigheden, maart worden de deuren voor belangstellen- la Olivier in Burgh-Haamstede zit, hoeft heus over de buitenschoolse opvangvoorziening Hoe precies is gedurende 4 middagen bij Villa den open gezet. De bso in Burgh-Haamstede geen topsporter-in-spe te zijn. „Maar dit is die bij voetbalvereniging DFS ondergebracht Olivier mee te beleven. Gistermiddag konden is op dinsdag- en donderdagmiddagen geo- zo'n toplocatie. Het is zonde als je daar niets is. Dus wordt beweging gestimuleerd; van bal- kinderen van 4 tot 12 jaar gratis een kijkje ko- pend. mee doet", zegt assistent-unitmanager Jaccoli- spelen tot dansclinics. Maar blijft er ook alle men nemen. Ook 11 en 18 februari en 4 foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - Wethouder Roel van der Wekken moet juridisch onder bouwen waarom de gemeente en Obase een fikse kostenoverschrij- ding door Obase samen delen. De gemeenteraad heeft een raadsvoor stel hierover teruggestuurd naar de tekentafel. Bij de verbouw van Binnen de Ves te in Zierikzee is het bouwbudget met ruim drie ton overschreden. Constructieproblemen en een on deugdelijke bedrading zijn de be langrijkste oorzaken. Het ontwerp en werkvoorbereiding voor de ver bouwing is gedaan door de ge meente. Daarbij is door de ambte naren vergeten een post onvoor zien op te nemen. Vervolgens is de volledige verant woordelijkheid voor de bouw in handen gelegd bij Obase, de koepe lorganisatie voor het openbaar la ger onderwijs op Schouwen-Dui- veland. Toen de problemen zich aandienden heeft Obase eerst geld uitgegeven en pas daarna de ge meente op de hoogte gebracht. De wethouder zag zich daardoor voor een voldongen feit gesteld en kwam met Obase tot de afspraak de kosten te delen omdat aan bei de kanten fouten zijn gemaakt. Gisteravond stelde Obase tijdens de commissievergadering ineens dat de afspraak juridisch twijfelach tig is. Daarom wil de raad eerst duidelijkheid voor er besluiten worden genomen. Die Zierikzeeënaar heeft het imago van een levensgenieter en dat laat hij zich graag aanleunen. Met graag te verhaalt hij over gastronomische festijnen, drankgelagen en andere ge neugten des levens. Zoals een vakan tie in zonovergoten Spanje. Het was daar dat hij onverwacht de rekening kreeg gepresenteerd voor zijn scabreu ze levenswijze: een hartaanval velde hem en hij belandde in een Spaans hospitaal. Hij herstelde boven ver- Tipredactie@pzc.nl wachting snel en eenmaal weer thuis in Nederland speelde hij met overtui ging weer de zorgeloze bon-vivant. Toen hij zichzelf een royale Bacar di-cola inschonk tijdens het verjaar dagsfeestje dat hij bezocht leverde dat gefronste wenkbrauwen op. Of dat nou wel verantwoord was. Vol gens de man was drank echter geen énkel medisch risico. De reactie kwam snel: 'Ja, ja. Zeker een advies van de Bacardioloog'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65