321 sport De Rechter laat het verstand EK voetbal voor vrouwen in trek We.dsftjij;J van het-,weekend EINDE CARRIERE Erik de Rechter (28) valt niet meer in het eerste elf tal van Breskens te bewonderen. Na drie operaties aan de enkel houdt de lange spits het voor gezien. Voorzitter Dujardin vertrekt bij Rapide Groene Ster herstelt zich met ruime zege Martinu blijft langer trainer van Terhole Finale hoofdklasse libre met tien spelers Stoutjesdijk wordt trainer van SKNWK Gérard de Nooijer coach van de maand vrijdag 5 februari 2010 Welke? Spui-AZW. Wanneer? Morgen, aanvang 14.30 uur. Waar? Sportpark Spui. Waarom? De derby tussen Spui en AZW is iedere keer weer een beladen wed strijd. Veel spelers kennen elkaar, een aantal heeft het shirt van de te genstander ook al gedragen en er staat behoorlijk wat prestige op het spel. Eerder dit seizoen was van enige spanning echter geen sprake. AZW was op eigen veld vanaf minuut één de bovenliggen de partij. Bij rust stond het 2-0 dankzij treffers van Michiel Stan- daert en Ben Ongenae. Die marge werd door Kana da Rosa Bernardo en opnieuw Standaert na rust ver dubbeld: 4-0. Spui beëindigde de derby ook nog eens met tien man, omdat Yorick Koekkoek een kwar tier voor tijd zijn tweede gele kaart van de middag kreeg. Spui heeft na elf duels negen punten verzameld en vecht tegen degrada tie. AZW heeft door een mindere reeks de koppositie enigszins uit het oog verloren. De Axelaars staan nu zesde, maar de achter stand op koploper VCK bedraagt met nog tien duels voor de boeg slechts vijf punten. Blikvangers? Dat zijn morgen de beide trainers. Chris de Beer en zijn collega Eddy van der Hooft zijn aan de laatste maanden bij respectievelijk Spui en AZW bezig. Waar De Beer graag wil vertrekken met lijfsbe houd in de derde klasse op zak, mikt Van der Hooft nog altijd op promotie. Het zou een mooie af sluiting zijn van drie Axelse jaren. Vorig seizoen verloor AZW de fi nale van de nacompetitie van FC Dauwendaele, dat nu in de tweede klasse bovenin meedraait. Om nog in aanmerking te komen voor pro motie, moet AZW vandaag drie punten pakken. Het enige duel na de winterstop, in en tegen Kapelle, eindigde in een 2-1-nederlaag. 85 Voor Breskens heeft Erik de Rechter 50 (na)competitiegoals gemaakt, in twee jaar Hoofdplaat maakte hij er 35. door Peter van Kouteren breskens - Erik de Rechter (28) voetbalde vele jaren voor Bres kens, verdedigde twee seizoenen de kleuren van Hoofdplaat, maar zal nooit meer in een eerste elftal uitkomen. De 1.98 meter lange aan valler onderging onlangs een der de operatie aan zijn enkel en heeft besloten te stoppen. Met zestien treffers op een team productie van 44 had hij vorig sei zoen een belangrijk aandeel in de handhaving van Breskens in de vierde klasse A. Dit seizoen kwam De Rechter door opspelend blessu releed slechts een paar keer uit voor de hoofdmacht van de West- Zeeuws-Vlamingen. „Ik heb mijn besluit niet laten af hangen van het oordeel van dok ter Beckers", vertelt hij. „Hij zei na mijn derde operatie wel dat ik er mee moest stoppen, maar die con clusie had ik zelf al getrokken. Als ik 's zondags had gevoetbald, kon ik de volgende dagen niet meer fat soenlijk lopen. Dat kwam hard aan. Ik had al eens eerder een af weging gemaakt. Ik ben in Tilburg manager van een bedrijf dat ont werpen maakt voor winkelinteri eurs en trainde maar één keer in de week. Dat is niet veel als je in een eerste elftal speelt. Al met al heb ik er vrij gemakkelijk een streep onder kunnen zetten." De lange aanvaller werd tien jaar geleden voor het eerst aan zijn en kel geopereerd en ging op 24-jari- ge leeftijd toen hij bij Hoofdplaat speelde voor de tweede keer on der het mes. „Botaangroei en be schadiging van het bot", kijkt hij terug op de eerste ingreep. „Eigen lijk heb ik daarna nooit meer pijn vrij gespeeld. De tweede keer was het al echt heftig/' Er volgde een ingrijpende operatie. „Er zijn toen twee stukken bot ter grootte van Erik de Rechter mist namens Breskens een kans in de Zeeuws-Vlaamse derby tegen Steen, eerder dit seizoen. De spits zet. een kiezelsteen weggehaald. Ik vroeg me met het oog op de toe komst toen al af waar dat naar toe ging. Als het binnen vijf jaar zou terugkomen, moest ik er volgens de dokter mee stoppen. Ik wist nu dus dat het einde carrière was." Erik de Rechter was vijftien jaar, toen hij met de selectie van Bres kens mocht meetrainen. Trainer Piet Puijpe liet hem debuteren in de nacompetitie voor promotie naar de derde klasse.. „Ik was wel al lang", herinnert hij zich. „Maar fysiek natuurlijk nog niet sterk. Dat ik mocht meetrainen met de senioren heeft me goed gedaan, maar het heeft nog best lang ge duurd voordat ik echt een basis plaats had. Ik heb zelfs nog een jaar in het tweede gespeeld, omdat zeist - Het Europees kampioen schap voetbal voor vrouwen van 2013 is in trek bij de Nederlandse steden. De KNVB, dat het toer nooi hoopt te mogen organiseren, ontving achttien aanmeldingen. Hongarije, Polen, Zweden en Zwit serland zijn de andere landen die zich bij de Uefa hebben aange meld. De Europese voetbalbond beslist begin oktober welk land de organisatie toegewezen krijg. De KNVB heeft Amsterdam (Olympisch Stadion), Arnhem (Gelredome) en Eindhoven (Phi lips Stadion) laten weten dat de ca paciteit van hun stadions de ge vraagde maximumcapaciteit van de Uefa overstijgt. De Europese voetbalbond zoekt stadions die plaats bieden aan tussen de zeven en tienduizend toeschouwers, waarbij één stadion twintigdui zend bezoekers moet hunnen her bergen. Steden met een stadion met kunstgras kwamen bij voor baat al niet in aanmerking. De steden die belangstelling heb ben getoond zijn: Breda, Den Bosch, Den Haag, Doetinchem, Emmen, Kerkrade, Leeuwarden, Maastricht, Nijmegen, Oss, Rotter dam, Sittard, Tilburg, Venlo en Waalwijk. „Na de derde plaats van Oranje tij dens het EK vorig jaar is het Neder landse voetbalpubliek massaal ge vallen voor het. vrouwenvoetbal", aldus Harry Been, secretaris-gene raal van de KNVB. „Die optelsom zorgt ervoor dat we de Uefa straks een indrukwekkend en kansrijk bidboek kunnen aanbieden." De komende maand bezoekt een ver tegenwoordiging van de KNVB de kandidaat-speelsteden om de ei sen en voorwaarden van de Uefa te bespreken. HULST Hans Dujardin heeft het voorzitter schap van hockeyclub Rapide per direct neergelegd. Dujardin heeft zijn medebestuursleden laten we ten om persoonlijke redenen af te treden. Zijn taken zullen worden waargenomen door Peter Zuur- veld, in samenwerking met de ove rige bestuursleden van de Hulster hockeyvereniging. VLISSINGEN Na de pijnlijke 6-8-nederlaag tegen Fusala Boyz zochten en vonden de zaalvoetballers van Groene Ster re vanche in de thuiswedstrijd tegen IFCV/K C Design. Na een 2-0-rust- stand versloeg de Vlissingse hoofd klasser de nummer zeven van de ranglijst met 7-0. Abdoe Abdenbi was met drie treffers topscorer. Sa- lim Ben Sellam (2x) en Khalid El Hattach (2x) scoorden ook. TERHOLE Voetbalvereniging Terhole en hoofdtrainer Serge Martinu zijn een contractverlenging voor één seizoen overeengekomen. Martinu is momenteel aan zijn tweede sei zoen bezig bij de zondag-vijfdeklas- ser. De kleine dorpsclub verzamel de in elf wedstrijden negen pun ten. Daarmee bezet Terhole de elf de plaats in de vijfde klasse A. OOST-SOUBURG De eindstrijd van de persoonlijke kampioenschappen libre hoofdklas se wordt vanaf vandaag tot en met zondag gehouden in Sporthal Van Duyvenvoorde en telt tien deelne mers. Een finale bestaat normaliter uit acht deelnemers, maar omdat er slechts tien inschrijvers waren besloot het districtsbestuur allen toe te laten tot de finale. De strijd begint vanavond om 19.00 uur. NIEUWERKERK Ko Stoutjesdijk wordt volgend sei zoen trainer van voetbalclub SKNWK. De uit Sint-Maartensdijk afkomstige Stoutjesdijk is momen teel aan zijn derde seizoen bezig bij Noad'67 uit Sint-Philipsland. Hij trainde daarvoor onder meer bij HW'24. In Nieuwerkerk volgt hij Gerjo Prins op, die de zaterdag derdeklasser na één jaar verlaat. MIDDELBURG Gérard de Nooijer is door de voet balbond KNVB uitgeroepen tot coach van de maand februari. Het gaat om trainers/coaches van Di-pupillenelftallen. De Nooijer werd gisteren door de voetbalbond en zijn selectiespelers van JVOZ Di gehuldigd in de Voetbal Experien ce in Middelburg. De Souburger kreeg een speciale coach-jas. Voor de selectie waren er nieuwe ballen. NTQDfi nnqcn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62