Landzaat Voetballers van Heerenveen wentelen falen af op trainer spoi 31 Friese club zoekt tijdelijke vervanger Straf AZ-fans: interview kankerpatiënten ';i|V 9i' fc* Mededeling van de waterschappen vrijdag 5 februari 2010 m vB - 'Het was er de wedstrijd niet naar om een rode jÉlpÈ kaart te geven' Feyenoord-trainer Mario Been door Barry van der Hooft waalwijk - Na het bezoek aan de hekkensluiter van de eredivisie haalde Feyenoord gisteravond op gelucht adem. Dankzij een treffer van Jon Dahl Tomasson boekten de Rotterdammers tegen RKC een benauwde zege (o-r), die de ploeg wel weer een stap dichter bij een ticket voor Europees voetbal bracht. Feyenoord heeft de vierde plaats nu stevig in handen, met een voorsprong van negen punten op eerste achtervolger Heracles. Meteen na afloop was niet het ma tige spel, maar een moment vijf minuten voor het einde het ge spreksonderwerp. Invaller Denny Landzaat stond pas zeventien mi nuten in het veld, toen hij met een sliding van achter ingleed op Hans Mulder. Scheidsrechter Van Boekei trok meteen rood, waar door Feyenoord nog een slotfase vol billenknijpen tegemoet ging. Landzaat benadrukte na afloop dat hij de intentie had gehad om de bal te spelen. „En dat deed ik volgens mij ook", zei de midden velder. „Het was geel, maar zeker geen rood. Toen ik er af moest was ik bang dat ik de ploeg met mijn kaart zou benadelen. Gelukkig viel de gelijkmaker niet meer." Zijn trainer keek de beelden terug en sloot zich aan bij de woorden van Landzaat. „Ik had liever gezien dat de scheidsrechter kort ervoor voor een overtreding op Leroy Fer had gefloten. Dan was die rode kaart niet gevallen. Het was er ook de wedstrijd niet naar om rood te geven." Tot aan de rode kaart voor Landzaat was het een tam duel, dat Feyenoord na rust al in een de finitieve plooi had moeten leggen. Ron Vlaar kopte van dichtbij naast, waardoor RKC mocht blij ven hopen op een positief resul taat. Pas na het inbrengen van Charlison Benschop drongen de Waalwijkers serieus- aan, zonder uitgespeelde kansen te creëren. Feyenoord hield stand en boekte daarmee de eerste competitiezege van 2010. Toch was het contrast met het doordeweekse duel van acht dagen eerder enorm. In Eind hoven speelde Feyenoord vorige week geconcentreerd en vol over tuiging. In het bekerduel met PSV trof het een tegenstander die het spel maakte, waardoor Feyenoord kon anticiperen. Gisteravond lag het initiatief bij de Rotterdam mers, die het spel moesten maken maar daar zoals zo vaak niet toe in staat bleken. Na vijf minuten ging het tempo al omlaag en begon het stroperige opbouwen van achter uit. RKC ving de tegenstander een meter of twintig van het eigen doel op en hield het speelveld daar mee klein. Het werd ook nog eens op de wenken bediend door Geor- ginio Wijnaldum en Diego Bises- war, die keer op keer naar binnen trokken. Roy.Makaay, die weer eens in de basis mocht beginnen, werd niet of nauwelijks in het spel betrok ken. Toen dat kort na rust wél ge beurde, was het meteen raak. Hij tikte de bal door naar Tomasson, die met links doelman Ohad Levi- ta verschalkte (o-i). Het bleek ach teraf de enige treffer van de avond, waardoor Feyenoord de twaalfde zege van dit seizoen boekte. Dat re sultaat leidde tot tevredenheid, want voor dat aantal had Feye noord vorig seizoen 34 wedstrij den nodig. Die jaargang eindigde zonder een ticket voor Europa, dat nu wel binnen handbereik is. RKC Waalwijk - Feyenoord 0-1 (0-0). 48. Tomasson 0-1Scheidsrechter: Van Boekei. Aantal toeschouwers: 7000. Ro de kaart: 84. Landzaat (Feyenoord). Ge le kaart: Dustily Mulder, Luirink (RKC Waalwijk), De Vrij (Feyenoord). De officiële verklaring van de club doet geloven dat Jan de Jonge de eer aan zichzelf heeft gehouden door per di rect op te stappen als inte rim-hoofdtrainer van SC Heerenveen. De waarheid is dat de voltallige selectie het vertrouwen opzegde in de opvolger van Trond Sollied. Terwijl de spelers er na hun wanprestatie in Ven- lo verstandiger aan had den gedaan ook eens kri tisch in de spiegel te kijken, werd woensdagrochtend gestemd over de technische staf De complete groep was het er over eens dat De Jonge en zijn assistenten, op keeperstrainer Albert van der Sleen na, moesten vertrekken. Zo'n hecht collectief was de spe lersgroep dit seizoen nog niet ge weest. De Jonge kon al enige tijd niet meer rekenen op steun en respect van de spelers, die hem onder door Johann Mast en Peter van der Meeren meer een gebrek aan tactisch in zicht verweten. De directie is ge zwicht voor de wens van de spe lers. Er was geen andere keus: het zogeheten 'kapitaal op het veld' zal de club voor verder afglijden moeten behoeden. De paniek was groot. Na het echec bij WV is de degradatiezone wel heel dichtbij gekomen. Een maand eerder beweerde directeur Yme Kuiper nog dat 'een derde trainer binnen een seizoen voor de groep' niet wenselijk werd geacht. De ont wikkeling van woensdag mag als voortschrijdend inzicht worden be schouwd. Op dezelfde manier voortmodderen was een te groot risico geweest. De Jonge is in vier maanden tijd niet in staat gebleken de ploeg aan de praat te'krijgen. Triest voor de ze gedreven man, die zijn veilige post als hoofd, opleidingen verliet om in een wespennest plaats te ne men. Clubliefde, vermengd met ambitie, leidde hem naar de func tie van interim-trainer. Die missie is mislukt en dat is een slechte zaak voor zijn carrière. De spelers kunnen nu aan de bak. De bekerhelden zijn schlemielen geworden. De teloorgang heeft te maken met het gebrek aan kwali teit, maar ook met het missen van de juiste mentaliteit. De passie moet terugkeren. De groep zal het beseffen: wie na de opeenstape ling van blunders het lef heeft om bij de directie het vertrouwen op te zeggen in de trainers, moet zich vanaf nu kapot werken om het ge schonden blazoen van de club op te vijzelen. Weg met de frivolitei ten en mooie hakballetjes. De directie is naarstig op zoek naar een nieuwe trainer. Een ster ke man, die het klappen van de zweep kent. Henk ten Cate is een optie. De clubleiding heeft zichzelf in een lastig parket gebracht door de winterstop niet te benutten voor de aanvoer van vers bloed - een sterke verdediger - in de spe lersgroep. Al ruim voor 1 februari was intern de onvrede over het functioneren van De Jonge hoor baar. Met die kritiek is niets ge daan. heerenveen - SC Heerenveen hoopt begin volgende week be kend te maken wie Jan de Jonge opvolgt als trainer. De Friese eredi visieclub zal een interim-coach aanstellen, die het lopende sei zoen afmaakt. „We hebben te maken met be schikbaarheid en bereidheid," al dus directeur Yme Kuiper. „In principe zoeken we een tijdelijke man, om in de zomer iemand voor de langere termijn aan te kun nen stellen. Dat zou in principe ook de tijdelijke man kunnen zijn, maar daar gaan we in eerste instan tie niet van uit." Kuiper, die aangaf een 'shortlist' met namen te heb ben, sprak gisteren samen met De Jonge de spelersgroep toe. „Dat was geen makkelijke klus voor hem, want Jan zit behoorlijk met de situatie in de maag. Jan is ech ter wel een kerel. Hij loopt niet voor problemen weg," zegt Kui per. De Jonge legde woensdag na de met 3-1 verloren wedstrijd tegen WV zijn taak neer. Zolang er geen vervanger «is aangesteld heb ben assistent-trainers Gert Heer- kes en Johnny Jansen de leiding. Yme Kuiper ALKMAAR - Zestien supporters van AZ met een stadionverbod moe ten binnenkort kankerpatiënten in terviewen. Die praktische op dracht maakt deel uit van een alter natieve straf AZ nam het initiatief voor de straf en werkt samen met KWF. Kankerbestrijding. De zestien fans kregen in januari door de KNVB een stadionverbod opgelegd naar aanleiding van spreekkoren richting Demy de Zeeuw, in de wedstrijd tussen AZ en Ajax in oktober. Hij werd voor kankerjood uitgemaakt. Zijn moe der lijdt aan kanker. Het alternatieve traject, dat zo'n 15 tot 20 uur in beslag neemt, bestaat naast de praktische interviewop dracht uit onder meer een voor lichtingsdag. AZ, de KNVB en KWF Kankerbestrijding zien het project als een pilot. „Wij vinden het triest dat een spe ler wiens naaste aan de ziekte kan ker lijdt, met zijn vingers in de oren over een voetbalveld moet lo pen", aldus Femke Welles van KWF Kankerbestrijding. „Door het aanbieden van deze alternatie ve straf willen wij de jongens laten zien welk leed er bij deze ziekte hoort. Het woord kanker wordt veel misbruikt; dat willen we te gengaan. Daarom zijn we blij dat AZ dit initiatief nam." Toon Gerbrands, algemeen direc teur van AZ: „Wij willen gedrags beïnvloeding in plaats van gedrag straffen. Na afloop zullen we het met alle partijen monitoren." De zestien supporters met een sta dionverbod kunnen nog in beroep gaan tegen hun stadionverbod. De KNVB tracht een extra snelle af handeling te bewerkstelligen. Mocht het beroep gegrond zijn, dan vervalt de straf Openbare kennisgeving verdaging beslissing bezwaarschriften verkeersbesluit Hogeweg Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt op grond van artikel 7:10 Algemene wet bestuursrecht mee dat de beslissing op de bezwaarschriften die zijn ingesteld tegen het besluit van het dagelijks bestuur tot het afsluiten van de Hogeweg te Westkapelle, tussen de Schelpweg en de Oude Zandweg, voor alle bestuurders met uitzondering van fietsers is verdaagd tot uiterlijk 25 februari 2010. Het waterschap zal met het treffen van maatregelen en het uitvoeren van werkzaamheden bij de Hogeweg wachten tot dat het dagelijks bestuur een beslissing op de bezwaarschriften heeft genomen. ANALYSE Waterschap Zeeuwse Eilanden Waterschap Zeeuws-Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Kennedylaan 1 Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Telefoon 0115 - 641000 Fax 0115 - 641200 info@wszv.nl www.wszv.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden en waterschap Zeeuws-Vlaanderen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61