'Lourdes voelt voor ons 'Advies RMO gesouffleerd door Sluis' 2oI zeeland Sloop oude panden op kop De Statie in Hulst staat dit jaar op de rol Raden van Elf nemen macht over in Hulst 'De Piraat' Pool (27) betrapt BEDEVAART Brigitte Everaert en Lonneke Allaerts zetten zich al jaren in Twijfel aan onafhankelijkheid Lezing rouwzorg in Antonius Kloosterzande vrijdag 5 februari 2010 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle eede - Een 27-jarige Poolse automo bilist is woensdagavond bij Eede betrapt op rijden onder invloed. Hij had vier keer teveel op en had geen rijbewijs. De man is beboet. door Frank van Cooten Zes miljoen pelgrims bezoeken jaarlijks de Franse rooms-katho- lieke bedevaartplaats Lourdes. Gemiddeld zevenduizend Nederlanders zijn er elk jaar te vinden, onder wie ook altijd groepen Zeeuws-Vlamin gen. Met dank aan het Lourdes- werk Zeeuws-Vlaanderen. Lourdeswerk Zeeuws-Vlaanderen begeleidt al 35 jaar de Zeeuws- Vlaamse pelgrims naar de bede vaartplaats in de uitlopers van de bergen van de Pyreneeën. Regio coördinator Lonneke Allaerts uit Clinge ging 33 keer mee naar Lour des, contactpersoon Brigitte Ever aert uit Hulst 22 keer. Vervelen doet het nooit, zeggen ze. „Het voelt als thuiskomen. ]e kent de winkels en de mensen." Het 14-jarige meisje Bernadette Soubirous verklaarde in 1858 tus sen 11 februari en 16 juli diverse verschijningen te hebben gezien van de Heilige Maagd Maria in de Grot van Massabielle. In 1864 is een standbeeld opgericht ter ere van Onze-Lieve-Vrouw van Lour des bij de plaats van de verschijnin gen. Er werd ook een kapel ge bouwd die later ging dienen als crypte voor de eerste basiliek, de door René Hoonhorst aardenburc - Het advies om de Sint Baafskerk in Aardenburg om te vormen tot cultuurcentrum voor archeologie en vroege geschie denis is de Actiegroep Behoud Stadhuis Aardenburg in het ver keerde keelgat geschoten. De actie groep beschuldigt de adviseurs van de Raad voor Maatschappelij ke Ontwikkeling (RMO) er van aan de leiband te lopen van burge meester en wethouders van Sluis. Door te stellen dat de actiegroep slechts een kleine minderheid van de Aardenburgse bevolking verte genwoordigt en de leden weg te zetten 'als een stelletje querulan ten' brengt de RMO de actiegroep in diskrediet. De eensgezindheid onder de Aar denburgse bevolking wordt niet ondermijnd door leden van de ac tiegroep, maar door de gemeente Sluis, stellen de tien leden van de actiegroep in een brief aan B en W van Sluis. Behoud Stadhuis Aardenburg was al bang dat er geen onafhankelijk advies zou komen toen de actie groep bij het gesprek met RMO twee ambtenaren zag aanschui ven. De uitleg dat die ambtenaren verte genwoordigers van het gemeente lijk archeologisch museum zijn, be vredigt de actiegroep niet. Voorzitter Jacques le Grand meldt dat de RMO totaal onafhankelijk van de gemeente opereert. De twee ambtenaren zaten er alleen bij om uitleg over het museum te kunnen geven. Toen één van hen ambtelijke standpunten ventileer de, is hij volgens Le Grand direct terechtgewezen. Bovendien heb ben de drie onafhankelijke deskun digen geen enkele verplichting aan de gemeente of aan Aardenburgse belangengroepen. De actiegroep hoopt dat de raadsle den een eind maken aan de 'tegen werking van de gemeente'. Ze moeten 'het spel doorzien en de kloof van wantrouwen dichten'. door Harold de Puysseleijr hulst - Projectontwikkelaar La- foma wil nog dit jaar de rij pan den vanaf het al enkele jaren leeg staande restaurant Reynaertshof tot en met de woning Stationsweg 18 aan de entree van Hulst laten slopen. Piet Herrebout van Lafoma ver wacht deze maand een positieve uitspraak van de Raad van State over het bestemmingsplan De Sta tie. In dat plan is de bouw van 59 appartementen opgenomen op de kop van de Stationsweg, met daar onder winkelruimten. Lafoma kijkt met smart uit naar de definitieve goedkeuring van het bestemmingsplan, want pas als dat het geval is, kan met de aanvraag van de bouwvergunning de volgen de stap in de procedure worden ge zet. Herrebout hoopt dat de proce dure begin volgend jaar volledig is afgerond, waarna de bouwwerk zaamheden aan de Statie kunnen beginnen. Voor het Brabantse kunstcollectief Zesde Kolonne en ondernemers vereniging Hulst Vestingstad is de ontwikkeling een vervelende streep door de rekening, geeft Luk Sponselee van de Zesde Kolonne ruiterlijk toe. De oud-Hulstenaar was sinds enke le weken in gesprek met de onder nemersvereniging, die gechar meerd was van zijn idee om de leegstaande panden aan de Statie een nieuw leven te geven. Dat zou in de ogen van Sponselee kunnen door de panden voor aanvankelijk lage prijzen te verhuren aan crea- tievelingen. Liever nog zou hij zien dat de pro jectontwikkelaar zou kiezen voor renovatie van de drie lege bedrijfs panden in plaats van sloop en nieuwbouw. Nu de eigenaar van de panden daar niets voor voelt, bepleit Sponselee dat de gemeente erop toeziet dat sloop en nieuw bouw aan de Statie op elkaar aan sluiten, 'anders ligt daar misschien nog jaren een braakliggend ter rein'. Sponselee zegt dat hij nu samen met Hulst Vestingstad uit wil gaan kijken naar andere bruikbare lege bedrijfspanden in Hulst. hulst - Het gemeentebestuur van Hulst draagt de zeggenschap in de gemeente tijdens carnaval traditie getrouw over aan de Raden van Elf. Dat gebeurt met de symboli sche sleuteloverdracht die plaats vindt op vrijdag 12 en zaterdag 13 februari. Tijdens carnaval heersen er in de gemeente acht Prinsen Carnaval en één Prinses Carnaval. De prin sen en prinses van de kernen uit de voormalige gemeente Hontenis- se krijgen hun sleutel op vrijdag 12 februari overhandigd door burge meester Jan Frans Mulder. Dit ge beurt in dorpscentrum De Luifel in Lamswaarde om 19.30 uur. De Prinsen Carnaval op het grondge bied van de oude gemeente Hulst krijgen hun sleutels op zaterdag 13 februari uitgereikt. De genodigden, het college van B en W en de Hulster gemeenteraad rijden beide dagen rond in een feestelijk versierde carnavalsbus. Tijdens deze rondrit worden de ge nodigden vergezeld door de Sjores Ambras band. Op zaterdag vertrekt de bus om 11.00 uur vanaf het stadhuis te Hulst. Tijdens de rondrit bekijkt het gezelschap de optocht in Clin ge, om aan het einde van de rit rond 16.00 uur de sleutel te over handigen aan de Hulster Vossen. kloosterzande - Marc van Raem- donck geeft dinsdag 9 februari op uitnodiging van Rouwzorg Regio 0114 een lezing met als thema "Le ven met een nooit meer'. Van Raemdonck is werkzaam als diaken en geestelijk verzorger in de psychiatrie en is bovendien er varingsdeskundige. De. lezing vindt plaats in woon zorgcentrum Antonius aan het Versterplein 1 in Kloosterzande. De aanvang is 20.00 uur. Aanmel den voor deze lezing kan telefo nisch bij het rouwzorgteam. Mag gie Sandkuijl-Ongenaert is bereik baar via 0114 315149 en Fien Marti- net-Burm is te bereiken via 0114 364050. >-jjatc-ezw-8»„12=, Lonneke Allaerts (rechts) en Brigitte Everaert van Lourdeswerk Zeeuws-Vlaanderen. „Dat een bezoek aan Lourdes de mensen goed doet, is al een wonder." foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58