zeeland19 Wereld van 1:12 Help sparen! ik schilderen en behangen 1 Heftruck vliegt in brand 4 4 WOONLAND gratis VANDAAG MORGEN Pleidooi voor oefenruimte Showband Sas Geen bushalte op Dorpsplein in Schoondijke CL verbaasd over uitspraak dorpsraden Punk met Pit, harde optredens in De Pit Bolijn: stadsraad is niet één van de rijkste Workshop Dru Yoga ter ontgifting lichaam Cadzand Cultureel op punt van beginnen vrijdag 5 februari 2010 z De meeste poppenhuizen en accessoires hebben een schaal van één op Robert gebruikt heel wat eierdozen, MDF-platen, verf, stof enzovoortHeeft twaalf. Klein genoeg om schattig te zijn, maar toch van voldoende formaat u materiaal over en wilt u Robert helpen? Graag! U kunt het opsturen ofaf- om alle details goed tot zijn recht te laten komen. geven bij Robert thuis; Moerschansstraat 76 in Hulst. A A woningbeurs voor zeeland A A A A ENTREE meer informatie: www.zeelandwoonland.nl Grote Kerk - Goes sas van cent - PvdA-raadslid Wim ten Hoor vraagt burgemees ter en wethouders van Terneuzen om mee te zoeken naar een perma nente oefenruimte voor de Show band Sas van Gent. De showband is al jaren op zoek naar een eigen ruimte. De vereniging kan hun lo catie moeilijk delen met andere verenigingen omdat de muzikan ten nogal wat geluid produceren. Bovendien hebben ze meerdere lo kalen nodig voor hun repetities. Volgens Ten Hoor is de showband een representatieve vereniging is die met Sinterklaas en dergelijke al tijd present is.„Het zou niet goed zijn als deze vereniging uit onze ge meente zou verdwijnen." zuidzande - Een brandje bij de pelsdierenfarm aan de Kokersweg bij Zuidzande heeft woensdag aan het begin van de avond schade ver oorzaakt aan een heftruck en een deel van de schuur. De brand ont stond door een technisch manke ment in de heftruck. De eigenaar van de schuur kon het vuur met een poederblusser zelf doven. Ambulancepersoneel heeft een aantal mensen dat rook had ingea demd, ter plaatse onderzocht. Ze hoefden niet naar het ziekenhuis. schoondijke - De bushalte aan de Lange Heerenstraat in Schoondij ke wordt niet verplaatst naar het Dorpsplein. Burgemeester en wet houders leggen die suggestie van raadslid William Gijsel (Gemeente belangen) naast zich neer. Volgens de gemeente is er geen draagvlak bij bewoners van het plein, dat er verkeerstechnisch en qua bestra ting ook niet geschikt voor is. Ver der zouden bussen te veel tijd ver liezen. Gijsel deed het voorstel, omdat de halte aan de Lange Hee renstraat er slecht bij ligt. Rijkswa terstaat, eigenaar van de halte, is wel van plan die toegankelijker te maken. Er is daarvoor subsidie aan gevraagd bij de provincie. TERNEUZEN De opmerking van B en W dat ge kozen dorps- en wijkraden de func tie van de gemeenteraad uithollen slaat volgens Peter Clijsen (Groen- Links) nergens op. „Het probleem is niet dat een wijkraad gekozen wordt, maar hoe dat op een prakti sche manier zou kunnen." Clijsen wijst op de wijkraad bin nenstad, waar kandidaten worden gekozen door de aanwezigen. „Een gekozen wijkraad van volgens Clij sen nooit de gemeenteraad uithol len, omdat die niet de wettelijke be voegdheid heeft van een gemeente raad. TERNEUZEN In De Pit, het poppodium van Ter- neuzen, treden morgenavond, za terdag 6 februari, Vandal X en Re ne SG op. De punkavond begint om negen uur en de entree is gra tis. Wegens groot succes vorig jaar komt de Amsterdamse band Rene SG met hun trash en drum 'n bass morgenavond opnieuw naar De Pit om de tent op z'n kop zetten. De tweekoppige Belgische band Vandal X maakt het festijn com pleet met keiharde speedrock en punk. SLUIS In het gesprek met wethouder Ca- rien Bolijn over het feit dat de Stadsraad Sluis weigert een conve nant met de gemeente te tekenen, is een misverstand ontstaan. De reactie van Bolijn stond maandag in deze krant. Ze wordt onder meer geciteerd met: „De stadsraad Sluis is één van de rijkste van de dorps- en stadsraden." Volgens Bolijn heeft ze dit niet zo gezegd. „Ik weet niet hoeveel ver mogen de raden hebben", aldus de wethouder. CADZAND Dru Yoga-docente Els van Venrooij houdt zaterdag 13 maart een Dru Yoga Detox workshop in het Zwin gebouw in Cadzand. Opgeven is vanaf nu mogelijk. Detox (ontgif- ten) is een manier om met een combinatie van dieet en geestelijke therapie het lichaam 'op te scho nen'. De dag duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Meedoen kost 35 euro, in clusief drankjes en lunch. Opgeven via 06 33974147 of per mail: elisabethvanven@zeelandnet.nl. CADZAND Inwoners van Cadzand hebben on langs de Stichting Cadzand Cultu reel opgericht. Die gaat activiteiten organiseren en de samenwerking tussen clubs in het dorp bevorde ren. Voor komend seizoen staan markten, wandelingen en fietstoch ten op het programma. Het bestuur van de stichting be staat uit Jan Leenhouts (voorzit ter), Joop Basting (penningmees ter), Hil Bos (secretaris), Jan Broek- meijer, Henriëtte de Groen, Sjaak Herman en Nellie Spierenburg. Poppenhuizen maken en inrichten een bezigheid voor (kleine) meisjes? Absoluut niet! De hobby van Robert Ernst vergt heel wat technisch inzicht, vak manschap en oog voor detail; vaardigheden van professionele bouwvakkers, timmerlieden en architecten dus, maar dan in het klein, foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57