Voetballen? Nee, zaterdag ga 18I zeeland 'Geen pas nodig voor gratis OV 65-plusser' Freeke wil dat besluit om macht aan Medisch advies college te geven wordt ingetrokken O Robert Ernst (13) uit Hulst is helemaal bezeten van het ont werpen, bouwen en inrichten van poppenhuizen. „Het is een virus. Eentje waar je nooit helemaal van afkomt." Roberts poppenhuizen zijn alleen om naar te kijken, niet om mee te spelen almanak vrijdag 5 februari 2010 door Martijn de Koning TERNEUZEN - Gratis openbaar ver voer voor 65-plussers in Zeeuws- Vlaanderen hoeft niet te worden uitgesteld. Dat de pasjes daarvoor nog niet beschikbaar zijn, is geen goede reden. Passagiers kunnen immers hun identiteitskaart of pas poort laten zien. Dat stellen Staten lid Johan Robesin (Partij voor Zee land) en de Sluise lijsttrekker Francois Babijn (Lijst Babijn). Ze hebben vragen over het uitstel ge steld aan Gedeputeerde Staten (Ro besin) en de colleges van de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten (Ba- bijn). De gemeenten Hulst, Terneuzen en Sluis besloten eind vorig jaar een proef van een jaar te houden met gratis bussen voor 65-plus sers. Die zou 1 februari ingaan. Twee weken geleden meldde een woordvoerder van de provincie de ze krant dat de ingangsdatum was uitgesteld, omdat de benodigde pasjes nog niet klaar waren. Vreemd, vinden Robesin en Ba bijn. „Waarom zijn er überhaupt pasjes nodig?", vragen ze zich af „Iedereen van 14 jaar en ouder heeft verplicht een identiteitsbe wijs op zak." Die verplichting, stelt het duo, was voor het ministe rie van VWS een aantal jaren gele den zelfs aanleiding de landelijke 65-pluspas af te schaffen. De dagelijkse besturen van provin cie en gemeenten moeten nog ant woorden. Provincie-ambtenaar Fer ry 'Chervet neemt daar in een email aan de Partij van Zeeland al vast een voorproefje op. Hij geeft nu aan dat de proef 1 maart begint en dat aanmaak van de pasjes niet de belangrijkste reden is voor het uitstel. Dat zou de start zijn van een proef met een OV-taxi in de avonduren per 1 februari. Vanuit het oogpunt van communicatie zou het niet verstandig zijn beide proeven tegelijk te laten beginnen, aldus Chervet. Verder stelt hij dat het tonen van slechts één identi teitskaart te bewerkelijk is voor de chauffeurs en dat op die kaarten geen woonplaats staat, terwijl de proef alleen bedoeld is voor Zeeuws-Vlamingen. SB POPPENHUIZEN De kerstwinkel van Robert; alleen de lampjes en de tafel zijn gekocht, de rest (open haard, bank, versierde kerstboom, boeken) is zelf gemaakt. Robert heeft het bed 'opgemaakt' met zelfgemaakt beddengoed. Naaien is nogal een lastig karwei, waar mogelijk gebruikt hij liever lijm. Het bankje, de stoelen en de lampenkap heeft Robert zelf opnieuw gestof feerd. „Standaard zijn de meubels nogal klassiek, ik hou van modern." door Sheila van Doorsselaer Toen Robert Ernst amper zeven jaar was, vond hij dat zijn plastic Teletub- bie-poppetje een huisje moest hebben, dus knutselde hij een huis in elkaar. Het poppen huisvirus kreeg toen vat op hem en nu, zes jaar later, heeft Robert zich ontpopt tot een zeer kundige en superenthousiaste mini-(bin- nenhuis) architect. In en om het huis is niets veilig voor Robert. De jonge Hulstenaar is helemaal gericht op zijn wereld van schaal 1:12 en er is weinig wat hij niet kan gebruiken in een van zijn poppenhuizen, zijn kerstwin keltje of zijn caféetje. Moeder Lin da weet daar alles van. Zomaar iets weggooien is er niet bij, haar naaidoos wordt geregeld geplun derd en toen ze het terras wilde ve gen, vond ze de bezem compleet gekortwiekt terug; Robert was be zig aan een poppenhuis met een rieten dak... „We hebben ons afgelopen zomer bijna ongans gegeten aan waterijs jes, want Robert had de stokjes no dig. Daar maakt hij een laminaat- vloer van." Een brede planken vloer maakt Robert van tongspa tels. Die kan zijn moeder, dankzij haar werk in het Terneuzense zie kenhuis, met hulp van haar colle ga's voor hem verzamelen. Aange zien ze in de gipskamer werkt, kan Robert de gevels van zijn pop penhuizen fraai bezetten met rest jes gips. De lol zit hem voor Robert niet in het spelen met zijn poppenhui zen. Dat mag niet eens! Het gaat hem puur om de bouw en de in richting ervan. Zijn poppenhuizen zijn er enkel om naar te kijken. De handige Hulstenaar draait zijn hand niet om voor het bakken van baksteentjes, het aanleggen van de bedrading voor de lampen (zoals mini-kroonluchters), het maken van een tweezitsbankje, trappen Tip? redactie@pzc.nl Die Zierikzeeënaar heeft het imago van een levensgenieter en dat laat hij zich aanleunen. Met graagte ver haalt hij over gastronomische festij nen en andere geneugten. Zoals een vakantie in zonovergoten Spanje. Het was daar dat hij opeens de reke ning kreeg gepresenteerd: een hartin farct velde hem. Eenmaal hersteld en weer terug in Nederland speelde hij met overtuiging weer de zorgeloze bonvivant. Toen hij zichzelf een gro te Bacardi-cola inschonk op 'n feest leverde dat gefronste wenkbrauwen op. Of dat nou wel verantwoord was. Maar volgens hem was drank geen énkel medisch risico. De reactie kwam snel: 'ja, ja. Zeker 'n advies van de Bacardioloog'. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De beslissing van de Terneuzense gemeenteraad om de macht op het gebied van ruimtelij ke ordening deels uit handen te ge geven aan burgemeester en wet houders moet worden ingetrok ken. Cees Freeke (LCF) dient voor komende raadsvergadering een ini tiatiefvoorstel in. Het gaat om de beoordeling en het mogelijk maken van projecten en bouwplannen die in a strijd zijn met het bestemmingsplan. Ver schillende fracties hadden eerst twijfels, maar draaiden bij omdat die bevoegdheid per 1 juli toch bij het college zou komen te liggen. Volgens Freeke is het raadsbesluit echter op basis van onjuiste infor matie genomen en is de raad op het verkeerde been gezet. De door wethouder Van Hulle aangevoerde Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht, die per 21 juli in wer king treedt, voorziet volgens Freeke totaal niet in delegatie van projectbesluiten aan B en W. Om dat de raadsfracties ten tijde van de besluitvorming niet over correc te informatie beschikten is een her overweging van het raadsbesluit op zijn plaats betoogt het raadslid. Freeke vraagt zich af waarom het college binnen anderhalf jaar twee met traplopers of een extra dak raam. Zelfs een elegant theekastje knutselde hij zelf in elkaar, ge maakt van grote open haard luci fers. De basistechnieken leerde Ro bert op de Handyclub in Hulst, gaandeweg de jaren verfijnde hij zijn vaardigheden. Zijn gevoel voor stijl en vindingrijkheid zijn hem aangeboren. Robert: „Het wit te geribbelde verpakkingsmateriaal van een rol beschuit kan perfect dienen als golfplaat of is, beplakt met stof, een perfect geplooid gor dijn. Een glas-in-lood effect krijg je door je raampjes te beschilderen met porceleinverf en als je het wilt laten lijken alsof de ramen besla gen zijn, dan moet je ze met ver dunde waterverf insmeren." Ook is Robert ontzettend handig met fi- moklei. Met de speciale klei maakt hij gebakjes, koekjes, zelfs een bordje met een gegrild worstje en een spiegelei in een ieniemini for maat, maar wel levensecht. De meeste meubeltjes en accessoires bestelt Robert uit de catalogus van Euro Mini's waar ze letterlijk alles verkopen op schaal. Zo wil hij de ze week nog een piepklein dart bord kopen, voor in het caféetje waar hij momenteel aan werkt. Bijna al Roberts zakgeld gaat op aan zijn poppenhuizenhobby. Hij zou veel vaker dan nu het geval is naar beurzen willen, of naar de speciale winkel De Kleine Wereld in Goes. Robert deelt zijn passie met ande re poppenhuisfans via het poppen huisforum op internet; hij is daar de jongste deelnemer. Leeftijdsge noten voetballen liever op zater dag, Robert gaat dan bijvoorbeeld behangen. Later zou hij graag een poppenhuizenwinkel beginnen (hoewel moeder hoopt dat-ie (bin nenhuisarchitect wordt. Maar eerst is daar natuurlijk school. Moeder Linda: „Als Robert thuis komt van school en zegt dat ie werk te doen heeft, dan vraag ik al tijd: Is het huiswerk of huisjes- werk?" www.pzc.nl keer met een gelijkluidend voor stel is gekomen om de macht uit handen te geven. „Er kan maar één reden zijn: B en W van Ter- neuzen willen geen pottenkijkers. En dat gegeven moet juist voor de gemeenteraad een reden zijn om projecten vooraf te controleren, ook de ogenschijnlijk nietige pro jecten. Het door de wethouder voorgespiegelde 'tijdsverlies' zou 'm wel eens hierin kunnen zitten dat B en W aanvragen tot project- besluiten beter moeten voorberei den." Dat de raad altijd nog 'wen sen en bedenkingen' kan uiten is volgens Freeke een 'open deur in trappen'. MEEST CELEZEN 1. Leentfaar: 1,5 ton claimen bij CDA 2. Rotarians in actie voor Shelter Box 3. Scheldedijk nu helemaal verlicht EN VERDER Stem op de stelling 'softdrugsbeleid Terneuzen was in orde' op de site www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen. STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56