Oiltanking klaar voor de toekomst Scheldedijk in het licht ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 OPSLACBEDRIJF Capaciteit mag meer dan drie keer zo groot worden Lege flessen voor Haïti Pleidooi voor deels ophalen plastic afval Goud, zilver en brons voor vogels De Dalie JSsdEi. Robert Ernst (13) doet niets liever dan poppenhuizen bouwen- 17 Vrijdag 5 februari 2010 Lonneke Allaerts en Brigitte Everaert: 'Lourdes' is thuiskomst Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN -Tankopslagbedrijf Oil tanking Terneuzen BV, dat is geves tigd op de Mosselbanken bij Dow, is klaar om de capaciteit fors te ver groten. De milieuvergunning voor de uitbreiding is onlangs door de provincie verstrekt. Oiltanking Terneuzen BV is bijna vijfjaar actief op de Mosselbanken en heeft nu een opslagcapaciteit van 155.500 kubieke meter. Het be drijf mocht al tot 340.000 kubieke meter uitgroeien. Op basis van de aangepaste milieuvergunning mag dit zelfs 490.100 kubieke meter worden. „Wij hebben de vergunning aange vraagd om flexibel op de vraag uit de markt te kunnen reageren", al dus bedrijfsleider Mare Tesselaar. „We kunnen nu direct aan de slag met de bouw van tanks bij nieuwe contracten. De milieuvergunning maakt het ons ook mogelijk grote re tanks te plaatsen op dezelfde op pervlakte. Voor grote tanks heb je immers minder vierkante meters nodig dan voor kleine tanks. In de markt is nu meer vraag naar grote re opslagtanks." Tesselaar is vrij optimistisch over' de toekomst. In West-Europa is volgens hem een gestaag groeien de vraag naar opslagcapaciteit van vooral olieproducten, onder meer omdat de raffinage van ruwe olie naar het Midden-Oosten wegtrekt én om schommelingen in de aan voer van olie en dus de prijs op te vangen. Het havenschap Zeeland Seaports heeft inmiddels ook toestemming om de Oiltanking-steiger te vergro ten om meer schepen te kunnen ontvangen. Tesselaar: „Deze inves tering zal gelijk met onze investe ring oplopen." Wanneer die plaats vindt, durft de bedrijfsleider nog niet te voorspellen. „Maar ik zie licht aan het einde van de tunnel", doelt hij op de economische reces sie. Bij Oiltanking in Terneuzen werken dertig mensen. Na uitbrei ding komen er vijf a tien bij, denkt Tesselaar. „We hebben al de basis diensten. Bij groei hebben we voor al extra operationele mensen no dig." De 'winst' in werkgelegen heid zal 'm met name in de bouw van de tanks zitten waarmee 'enke le tientallen miljoenen euro's ge moeid zullen zijn'. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De bewoners hebben er lang op moeten wachten, maar de Scheldeboulevard in Terneuzen baadt nu helemaal in het licht. Het laatste gedeelte tussen Water front en Othene is nu voorzien van moderne lichtmasten en arma turen met led-lampen. „Het is hartstikke mooi", zegt wethouder Jaap Bos. „Mensen die eerst tegen waren sturen me nu mailtjes dat ze helemaal geen last hebben van de verlichting. Dat komt omdat de led-verlichting gericht naar de grond schijnt en het licht niet wordt verspreid. Toen we ons plan maakten was er bijna geen openba re led-verlichting te krijgen. Sinds nog maar een half jaar is led-ver- lichting ook dimbaar. Daar heb ben we op gespeeld." De verlichting brandt voluit tot 23.00 uur. Daarna wordt het licht gedimd. „Maar het blijft nog licht genoeg om sociale veiligheid te ge ven." Met de led-lampen bereikt de gemeente 50 procent energiebe sparing. Secretaris Paula Stoker van de wijk raad Noordpolder is tevreden. „We zijn twee jaar bezig geweest om het voor elkaar te krijgen, maar het resultaat is mooi." Later komen er ook nog meer bankjes. TERNEUZEN De gemeente Terneuzen moet de mogelijkheid onderzoeken om plas tic afval op te halen in wijken in de gemeente waar de afstand naar een inzamelcontainer voor plastic te ver is. Daarvoor pleit raadslid Wim ten Hoor (PvdA) in schriftelij ke vragen. Volgens Ten Hoor is het 'voor oudere mensen en slecht ter been zijnde mensen, die nu in een uithoek wonen, lastig om hun plas tic afval naar de daarvoor bestem de container te brengen'. CADZAND-BAD Willy de Dalie uit Cadzand-Bad heeft onlangs drie medailles ge wonnen op wereldkampioenschap pen voor vogelhouders in het Por tugese Matosinhos. Hij won goud met een barmsijs ca baret-natuur en zowel zilver als brons met een groenling agaat. De Dalie deed mee met in totaal tien vogels. Op het WK waren 2238 vogellief hebbers, die in totaal 19.353 vogels inzetten in de wedstrijden. HOEK - Het enige 'legeflessenapparaat' in de C1000 in Hoek had het gistermiddag heel erg druk. Leerlingen van de groepen 1 tot en met 4 van basisschool 't Kompas gooiden er een heleboel lege flessen in. Voor de kleinsten een hele opgave: het gat zat voor hen wel heel erg hoog. Gelukkig boden de helpende handen van juf Veerle soelaas. De kleuters (groep 1 en 2) haalden, tot hun grote blijd schap, bijna twee tientjes op. De opbrengst van de flessenactie gaat naar de slachtoffers van de aardbeving in Haïti, net als de opbrengst van de karweitjes die kinderen van de groepen 5 tot en met 8 gisteren in het hele dorp deden. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55