klaar is voor de toekomst H 'Opsteker en uitdaging voor Zeeland' 'Geef Korczakschool tijd' zeeland 3 commentaar Nuttig nat RA-docenten winnen zaak om plagiaat Opname geëist voor veelpleger vrijdag 5 februari 2010 50 hectare, minimaal, is de oppervlak te die het Kustlaboratorium moet beslaan. 'De buitendijk van de inlaag mag af en toe overstromen. Hoe vaak? Dat moet Rijkswaterstaat maar zeggen' Marten Hemminga, directeur stichting Het Zeeuwse Landschap Inlaag nieuwe stijl - Bundeling van functies in een veilige kustzone. De plaats moet nog nader worden bepaald. Een fantastisch cadeau voor Zeeland en vanwege de voor beeldfunctie voor heel Ne derland. Directeur Marten Hem minga van Het Zeeuwse Land schap is erover opgetogen dat zijn organisatie 6,25 miljoen euro krijgt uit het Droomfonds van de Postco deloterij. „Natuurlijk hoop je hier op wanneer je een plan indient en naarmate je in de afvalrace langer overeind blijft, groeit die hoop. Maar het is natuurlijk echt gewel dig als het zo ver is." Hemminga gaat gauw in overleg met de stich ting Zeeuwse Tong, Rijkswater staat, de provincie, het waterschap en landbouw- en visserijorganisa ties om de droom uit te werken. Voorzitter Rinus Platschorre van Zeeuwse Tong spreekt van een 'ge weldige opsteker' en 'mooie uitda ging om te laten zien dat veilig heid, natuur en productieruimte samen kunnen gaan'. Het Kustla boratorium is naar zijn idee groot genoeg voor een gemengd zilt be drijf. Zeeuwse Tong begint dit jaar een proefbedrijf bij Colijnsplaat. Voor gedeputeerde Frans Hame link past het project prima in de vi sie van de provincie op de ontwik keling van de kust: combinatie van veiligheid, natuur en innovatieve bedrijvigheid. Hij is ook in een an der opzicht blij: „Dit onderstreept dat natuurorganisaties zich niet al leen ergens tegen verzetten, maar ook met constructieve plannen ko men." jioor Cornelleke Blok ZAAK CHECKPOINT Vandaag gaat de rechtszaak rond cof feeshop Checkpoint verder. Lees het verloop op www.pzc.nl/checkpoint DEBAT De PZC debatteert binnenkort over de verkeersveiligheid. Lees er alles over op www.pzc.nl/verkeersdebat Stuur uw tips naar redactie@pzc.nl De nieuwsbrief ontvangen? www.pzc.nl/nieuwsbrief MIDDELBURG - Geef de Korczak school meer tijd om het onderwijs te verbeteren. Dat is de noodkreet van ouders van leerlingen, in een brief aan de Onderwijsinspectie. Ouders en leerlingen maken zich grote zorgen over de toekomst van het voortgezet speciaal onderwijs op de Korczakschool in Middel burg, een school voor zeer moei lijk opvoedbare kinderen (ZMOK). De afdeling voortgezet onderwijs staat sinds 2006 te boek als 'zeer zwak' bij de Onderwijsinspectie. Uit een inspectieonderzoek van vo rig jaar april bleek dat de school zich niet genoeg verbeterd had. De kwaliteit zou binnen een jaar wél toereikend moeten zijn, maar dat is niet het geval. Het schort vooral aan de communicatie over de spe ciale begeleiding van leerlingen. Er is niet genoeg tijd om het verbeter plan uit te voeren, zegt de directie. Als alternatief laat de school daar om mogelijke samenwerking met reguliere middelbare scholen, prak tijkscholen en OPDC's (ortho-pe- dagogische en didactische centra) onderzoeken. Ook wordt gekeken of de Korczakschool afdelingen in Goes en Terneuzen kan krijgen. „We weten niet wat dit voor onze kinderen kan betekenen", zegt Do- rith van Ewijk, die namens de ouders spreekt. „Het bestuur heeft tot dit schooljaar te weinig gedaan om de kwaliteit te verhogen, maar het gaat nu beter. Dat merken we duidelijk aan onze kinderen. Zij mogen niet de dupe worden van drie jaar onvoldoende resultaat." Sjaak de Reu, die sinds vorig jaar juli directeur is van Respont (de koepelstichting van de Korczak school), geeft toe: „Er is te weinig sturing geweest, maar er waren ook externe factoren, zoals ziekte van medewerkers." De Reu ont kent dat de school dichtgaat. „Wij zijn dat niet van plan. Het ZMOK-onderwijs in Zeeland moet behouden blijven." Een woordvoerder van de Onder wijsinspectie laat weten dat de in spectie de brief van de ouders als 'een serieus verzoek' behandelt, maar wil verder niets zeggen. et Zeeuwse Land schap is terecht ver guld met de miljoe nen van de Postcode loterij. Het geld maakt een inte ressante praktijkproef mogelijk. Hoe maken we op een natuurlij ke wijze het beste van Zilt Zee- •jSS'* land en werken we in één moei- I 1. te aan de zeewering? Hel antwoord ligt klaar. Vol gens Het Zeeuwse Landschap is j». -s» het een combinatie van func- ties in een verbrede kuststrook. Die wordt veel natter dan we gewend zijn. In Zeeland is heftig gediscussi eerd over de greep van natuur- clubs op landschap en econo mie. Rond de mosselkwestie en de ontpoldering raakten de ge moederen danig verhit. Hoewel Het Zeeuwse Landschap een ge matigde positie innam, zal niet iedereen enthousiast zijn over de toekenning aan deze stich ting van loterijgeld voor 'nog meer nattigheid'. Juichen is niet verplicht. Maar dit project verdient wél brede steun. Want het heeft grote mo gelijkheden. Met nuttig nat. MIDDELBURG - Twee docenten van de Roosevelt Academy in Middel burg hebben in Amerika een rechtszaak wegens plagiaat gewon nen. Chad Weidner en Karolien Walra- vens voerden enkele jaren geleden een literatuuronderzoek uit en pu bliceerden dat in Duitsland. Het document - de namen van Weid ner en Walravens waren verwij derd - werd door een Amerikaans bedrijf tegen betaling aangeboden op internet. De Amerikaanse rech ter gaf de twee docenten gelijk en oordeelde dat het bedrijf zijn acti viteiten niet meer mag uitvoeren. MIDDELBURG - Tegen een 52-jarige Terneuzenaar is gisteren voor de rechtbank in Middelburg de ISD-maatregel gevorderd. Dat is een verblijf van twee jaar in een in richting voor veelplegers. Ook eis te de officier de tenuitvoerlegging van drie maanden cel van een eer der vonnis. Op 26 oktober kreeg de dronken man het in Vlissingen aan de stok met een medebewo ner van het opvanghuis voor dak lozen. Hij trok een mes waarmee hij een andere bewoner raakte. Vervolgens reed hij met een gesto len auto naar Antwerpen waar hij tegen de lamp liep. Hij heeft ruim 35 pagina's strafdocumentatie op gebouwd en 20 jaar in de cel door gebracht. Uitspraak op 18 februari. Donja Odijk bron Het Zeeuwse Landschap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3