'Dat stadion gaat er komen' Magere vertegenwoordiging op NK indoor sport 135 GASTHEER In Oekraïense stad Lviv is van EK in 2012 nog niets te merken Loting in Warschau Samenwerking JudoGoes en Budokan Schweertman verliest in eerste ronde Parijs Schaatsers werken ZK langebaan af vrijdag 5 februari 2010 Terwijl het stadion in Donetsk er al staat en de burgemeester van Kiev hotels laat bouwen en bezig is de straatnamen naar het Engels te ver talen, is er in de West-Oekraïense speelstad Lviv nog weinig van de voorbereidingen te merken. Het sta dion is een bouwput. Het aanhou dende politieke tumult zit de voorbe reidingen voor het EK 2012 in de weg. door onze correspondent Olaf Koens LVIV - „Jullie zijn op de hoogte, toch? Vandaag komt de hoge pief uit Kiev", laat een opzichter een ploegje vlechtwerkers uit Azer beidzjan weten. „Dus ruim je rom mel hier wat op, gooi je sigaretten peuken niet zomaar in het wilde weg en doe gewoon alsof je aan het werk bent!" De gezant uit Kiev blijkt de Oek raïense vice-premier Ivan Vasjoe- nik die een inspectiebezoek brengt aan de locatie waar volgens de ori ginele planning tegen het eind van het jaar een enorm voetbalstadion moet staan. „Ik wil jullie geruststel len", laat hij de toegestroomde pers weten. „De situatie is slecht en er zijn veel fouten gemaakt. Maar we hebben er van kunnen le ren en dat stadion gaat er komen." Volgens de vice-premier gaat men de bouw deze maand nog hervat ten en is met de Uefa afgesproken dat het stadion in de zomer van 2011 opgeleverd kan worden. De opzichter legt uit dat de bouw op dit moment stil ligt omdat het te koud is. „Je kunt niks met beton als het vriest. Wanneer het boven nul is gaan we weer aan de slag." Waardoor de vertraging precies is ontstaan, is onduidelijk. Allerlei grote projecten in Oekraïne liggen de laatste maanden stil, voorname lijk vanwege de aanhoudende poli tieke crisis. De verkiezingen aan staande zondag moeten bepalen welke president de voorbereidin gen voor het voetbalevenement in goede banen moet leiden. Andrej, een jonge bouwvakker, In de Oekraïnse speelstad Lviv is het stadion nog een bouwput. De aanhoudelijke politieke tumult zit de voorberei dingen voor het EK 2012 behoorlijk in de weg. foto Natalia Sergejeva weet het allemaal nog niet zo ze ker. „Als de presidentiële ploeg komt te veranderen, zullen die op nieuw proberen het geld achter over te drukken. President Joesj- tsjenko heeft: alles al gestolen en nu is het de vraag wie de rest mag meenemen, Joelia Timosjenko of Viktor Janoekovitsj." Azovinteks, het bouwbedrijf dat het project moet realiseren, was volgens vice-premier Vasjoenik niet goed genoeg voorbereid. „Maar we hebben nu Europese ex perts aan boord en ook de finan ciering is in orde, dat stadion komt er." Terwijl de overheid in de Oek raïense hoofdstad Kiev hard bezig is de Oekraïense straatnaambord jes naar het Engels te vertalen, al lerlei hotels laat bouwen en de in frastructuur onder handen neemt, ontbreekt het aan van alles in Lviv. Het vliegveld is niet meer dan een landingsbaan met een klei ne vertrekhal. Openbaar vervoer richting het stadion ontbreekt, de dichtstbijzijnde bushalte ligt op zo'n drie kilometer lopen. Plannen voor de bouw van een trambaan en snelweg zijn nog onduidelijk. Uefa-president Michel Platini liet vorige week weten dat de keuze voor Oekraïne en Polen 'riskant' was. „Beide landen hebben geen ervaring in het organiseren van zulke grote evenementen. Het is een groot avontuur voor ons, en een beetje riskant", zei hij in een interview. Over ruim twee jaar moet in Lviv gevoetbald worden, maar er is in de Oekraïense stad niets wat daar nu al op wijst. Zondag is in Warschau de loting voor de kwalificatie van het EK 2012. De KNVB reist met een flin ke delegatie naar de Poolse hoofd stad. Bondscoach Bert van Marwijk zal worden vergezeld door zijn assis tent Dick Voorn, KNVB-directeur Henk Kesler, commercieel direc teur Jean-Paul Decossaux, teamma nager Hans Jorritsma, secretaris-ge neraal Harry Been en perschef Kees Jansma. Dick Advocaat is namens België aanwezig bij de loting. De inte rim-trainer van AZ mist daardoor de wedstrijd van de Alkmaarders in de Kuip tegen Feyenoord. GOES JudoGoes is een samenwerking aangegaan met de toonaangevende judoclub Budokan uit Rotterdam. Door de samenwerking moet er nu een doorgaande lijn ontstaan, van jong talent tot wedstrijdtopper in de oudere leeftijdscategorieën. De Budokan-trainingen staan on der leiding van de ervaren trainers Chris de Korte, Marjolein van Unen en Mark van der Ham. In Rot terdam trainen onder anderen Mark Huizinga, Marhinde Verkerk, Edith Bosch en de Zeeuwen Elisa beth Willeboordse, Sam en Tess van 't Westende, Sjors Riddersma en Tessa Meerkerk. PARIJS Squasher Piëdro Schweertman heeft niet voor een stunt kunnen zorgen in de eerste ronde van het proftoernooi van Parijs. De 26-jari- ge Koudekerkenaar verloor donder dagavond van de als tweede ge plaatste Zwitser Nicolas Mueller. De Walcherse nummer 105 van de wereld pakte nog wel de eerste ga me tegen de mondiale nummer 43, maar was daarna niet meer opge wassen tegen hem: 8-11 11-0 11-5 11-7. Schweertman kan zich nu op maken voor het Nederlands kam pioenschap van volgende week. In 2009 eindigde hij op dit toernooi als tweede. MIDDELBURG Op de schaatsbaan van Breda wordt morgenavond het Zeeuws kampioenschap langebaan gehou den. De titelstrijd wordt ook wel gezien als het clubkampioenschap van SSC De Poel. In alle senioren- en jeugdcatego- rieën worden twee afstanden ver reden: de 500 en de 1500 meter. Niels Goverse (Kapelle) won vorig jaar bij de mannen het eindklasse ment, Annemarie Pasveer (Arne- muiden) is de titelhoudster bij de vrouwen. De strijd om het Zeeuws kampioenschap op de ijsbaan in Breda begint om 18.30 uur. mss8$ mm mh ss door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Aan het Nederlands kampioenschap indooratletiek in Apeldoorn doen morgen en zon dag slechts twee Zeeuwen mee. Dat is nog net geen diepterecord in deze eeuw. In 2008 kwam er name lijk maar eentje op de titelstrijd in actie: Esther Vermue. Dit jaar zijn alleen Jisca Docters en Michiel Willaert, beiden afkomstig uit Zeeuws-Vlaanderen, namens Zeeland vertegenwoordigd. Doc ters, die sinds jaar en dag uitkomt voor Atletiek Maastricht, mengt zich in de strijd op de 60 meter en 60 meter horden en komt in actie bij het verspringen. RKHAV-atleet Willaert loopt de 200 meter. Yvonne van Langen-Wisse heeft besloten het gehele indoorseizoen aan zich voorbij te laten gaan. De van origine Vlissingse is net terug van een trainingskamp in Zuid- Afrika, waar ze de eerste stappen heeft gezet richting haar EK-kwalifi- catiewedstrijden. De meerkamp ster, lid van De Spartaan uit Lisse, hoopt er komende zomer bij te zijn in Barcelona. Ook Esther Vermue moet in Apeldoorn verstek laten gaan. De middenafstandspecialiste uit Lewe- dorp studeert momenteel in de Verenigde Staten en loopt daar haar indoorwedstrijden. Onlangs verbeterde ze nog haar persoonlijk record op de 800 meter. Victor Besters had wel mee willen doen in Apeldoorn, maar heeft zich moeten afmelden. De Rillan- der is herstellende van een ham stringblessure die hij begin januari opliep. De atleet van Rotterdam At letiek zou tijdens zijn eerste senio- ren-NK zijn uitgekomen op de on derdelen polsstokhoogspringen en 60 meter horden. Hij bouwt zijn trainingsarbeid nu weer langzaam op en concentreert zich op het out- doorseizoen. Zeeuwse atleten op het NK indoor Dit weekend Jaar Totaal vindt het NK 2000 3 indoor atletiek plaats. Dit jaar doen er maar 2001 2002 twee Zeeuwen aan mee. iÉAH 2003 8 2008 1 Mannen Erwin Simpelaar Erwin Simpelaar Floor van Lamoen, Daniel Ward, Michiel Willaert Sébastièn Schletterer, Erwin Simpelaar, Wouter Verdurmen, Daniel Ward Joost de Klerk, Sébastièn Schletterer, Michiel Willaert Joost de Klerk, Bart van Remoortere, Alex Ward, Michiel Willaert Alex Ward, Michiel Willaert Alex Ward, Michiel Willaert Daniel Ward, Michiel Willaert Michiel Willaert Vrouwen Karin Bastian, Anjolie Wisse Anjolie Wisse, Yvonne Wisse Karin Bastian, Dorien Dek, Anjolie Wisse, Yvonne Wisse Dorien Dek, Brechje de Ruijck, Frederique Versluijs, Anjolie Wisse Dorien Dek, Brechje de Ruijck Yvonne Wisse Dorien Dek, Marlon Dek, Jisca Docters, Marleen Humme, Esther van den Pol Jisca Docters, Marije Jansen, Esther van den Pol Dorien Dek, Jisca Docters, Marije Jansen, Esther Vermue, Yvonne Wisse Esther Vermue Esther Vermue, Yvonne Wisse Jisca Docters Willem Adiiaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37