321 sport Ik weet wanneer ik m'n waffel EK voetbal voor vrouwen in trek TRAINER ZIERIKZEE Voetbalclub Zierikzee heeft met Marcel van Duijn een opval lende trainer aangetrokken voor volgend seizoen. De Katwij- ker (40) werd vorig jaar landskampioen met Quick Boys 2. Zeperd voor handbalsters Chelsea kan weer kopen Finale hoofdklasse libre met tien spelers Stoutjesdijk wordt trainer van SKNWK Lavrijssen eindigt in peloton Ronde Qatar Groene Ster herstelt zich met ruime zege Krappen in dubbel bij laatste vier Open NK Gérard de Nooijer coach van de maand vrijdag 5 februari 2010 10 Quick Boys 2 is tien keer gekroond tot beste reserveteam van Neder land. In 1981 voor het eerst, in 2009 voor het laatst. Marcel van Duijn (rechtsboven) pakte met het tweede elftal van Quick Boys MIDDELBURG - De handbalsters van EMM hebben zich gisteravond diep in de vingers gesneden. De Middelburgers hadden bij een ze ge op het zwakke Internos 2 aan sluiting bij het linkerrijtje kunnen krijgen. Het liep tot ergernis van de technische leiding anders. EMM bleef door de 17-26-neder- laag op de zevende plaats staan. De ploeg van trainer Auke van Hinte acteerde voor eigen publiek zeer matig. En dat terwijl in de laatste twee duels zo goed was ge speeld. Vorige week werd hoogvlie ger VHC op vreemde bodem nog verslagen. „Hier zat totaal geen pit in", mor de Van Hinte na afloop. Met het schaamrood op de kaken droop EMM af De eersteklasser maakte er op alle fronten een potje van. Aanvallend werden er maar liefst tien open doelkansen verprutst. Ook in de dekking was geen grein tje vertrouwen. Het succes bij de gasten kwam vooral vanuit de tweede lijn. EMM kreeg er on danks de nodige omzettingen geen vat op. Via 9-13 liepen de gas ten naar een overduidelijke zege. Van Hinte: „Wat ik van de kant ook deed, ik kreeg het spelletje niet van de grond." Scores EMM: Ariska Tax 6, Xaira Nijsen en Marieke Riemens 3, Anke Snoeck 2, Anouk Castenmiller, Danielle Carol en Denise Bergkamp 1. GENEVE - Het internationale sport- tribunaal CAS heeft het transfer verbod van Chelsea opgeheven. De Engelse voetbalclub heeft het geschil met het Franse Lens over de transfer van Gael Kakuta bijge legd. Lens had bij de Fifa geklaagd over de manier waarop Chelsea in 2007 de destijds 15-jarige jeugdspe ler had weggekaapt. De Fifa oor deelde in september dat de trans fer illegaal was en legde de Lon- dense club een transferverbod van 16 maanden op. In afwachting van een oordeel van het CAS was de ban begin november al tijdelijk op geheven. ZEIST - Het Europees kampioen schap voetbal voor vrouwen van 2013 is in trek bij de Nederlandse steden. De KNVB, dat het toer nooi hoopt te mogen organiseren, ontving achttien aanmeldingen. Hongarije, Polen, Zweden en Zwit serland zijn de andere landen die zich bij de Uefa hebben aange meld. De Europese voetbalbond beslist begin oktober welk land de organisatie toegewezen krijg. De KNVB heeft Amsterdam (Olympisch Stadion), Arnhem (Gelredome) en Eindhoven (Phi lips Stadion) laten weten dat de ca paciteit van hun stadions de ge vraagde maximumcapaciteit van de Uefa overstijgt. De Europese voetbalbond zoekt stadions die plaats bieden aan tussen de zeven en tienduizend toeschouwers, waarbij één stadion twintigdui zend bezoekers moet hunnen her door Rudy Boogert KORTGENE - Zijn eerste ervaring met het Zeeuwse voetbal was vo rig jaar een duur grapje voor Mar cel van Duijn. Als trainer van Quick Boys 2 wilde hij Hoek 2 wel eens aan het werk zien, één van de tegenstanders in de strijd om de landstitel voor reserveteams. Hij cashte er twee vette boetes mee. „Heen en terug. Wist ik veel dat er trajectcontrole was in de tunnel." Hij kon er mee leven, want het seizoen van Quick Boys 2 werd uiteindelijk met goud om rand. De Katwijkse boys hadden eerder dat jaar al verbaasd in de profbe ker tegen de profs van FC Eindho ven (slechts 0-3), haalden de halve finale in de districtsbeker en de kroon op het werk was de algehele landstitel bij de reserves. „Eigenlijk moet je dan stoppen als trainer en nooit meer een bal aanraken", zegt Van Duijn met een knipoog. Dat hield hij een halfjaar vol, want vorige week gaf hij zijn jawoord aan Zierikzee. Vanwege zijn werk (hij is gestrikt door een communi catiebureau in Zierikzee) verkaste Van Duijn vorige maand met zijn hoogzwangere wederhelft Bianca van Katwijk naar Kortgene. Geen alledaagse stap, maar dat is niet de eerste in Van Duijns leven. Want wie haalt het nou in zijn hoofd om over te stappen van Katwijk naar aartsrivaal Quick Boys? Hij dus. „Ik heb er geen seconde min der door geslapen. Ik zag eerder kansen dan bedreigingen." Op enkele periodes na voetbalde Van Duijn in het oranje-zwart van Katwijk. Hij schurkte tegen het toentertijd zeer succesvolle eerste team aan, maar speelde zijn wed strijden doorgaans in het tweede. „Ik was zo'n middenvelder met de kousen omlaag, goed linkerbeen, bergen. Steden met een stadion met kunstgras kwamen bij voor baat al niet in aanmerking. De steden die belangstelling heb ben getoond zijn: Breda, Den Bosch, Den Haag, Doetinchem, Emmen, Kerkrade, Leeuwarden, Maastricht, Nijmegen, Oss, Rotter dam, Sittard, Tilburg, Venlo en Waalwijk. „Na de derde plaats van Oranje tij dens het EK vorig jaar is het Neder landse voetbalpubliek massaal ge vallen voor het vrouwenvoetbal", aldus Harry Been, secretaris-gene raal van de KNVB. „Die optelsom zorgt ervoor dat we de Uefa straks een indrukwekkend en kansrijk bidboek kunnen aanbieden." De komende maand bezoekt een ver tegenwoordiging van de KNVB de kandidaat-speelsteden om de ei sen en voorwaarden van de Uefa te bespreken. inzicht en in de hiërarchie van het team toch wel in de top drie. Soms lastig voor een trainer, maar ook makkelijk en altijd in voor een dolletje." Vijf jaar geleden benaderde Quick Boys hem om trainer van het der de te worden. Hij hapte toe. „Er zat altijd al een trainer in me. Bij de voetbalplaatjes keek ik vroeger altijd al het meest naar de trai ners." Opmerkelijk genoeg was in zijn spelerstijd zijn idool al een trainer: Leo Beenhakker. „Mijn gro te voorbeeld. Hij is zelf nooit prof voetballer geweest, maar bij bij voorbeeld Real Madrid wordt zijn naam nog altijd in gouden letters geschreven. Ik heb hem één keer ontmoet. Ik was een jaar of twin tig en was koerier bij DHL. Ik had een wijkje in Amsterdam-Oost waar ook stadion De Meer in lag. Ik moest een videoband van Malmö FF bij Ajax brengen, bij Leo Beenhakker. Ajax moest in de Europa Cup tegen Malmö. Nor maal geef je zo'n bandje af bij de administratie, maar ik dacht: dit is m'n kans. Ik kreeg het voor elkaar om de band persoonlijk aan Been hakker te geven. Ik heb nog een tijdje over van alles en nog wat met hem gepraat. Ik vertelde dat ik bij Katwijk speelde en een pro bleem had om drie keer in de week te kunnen trainen. Geeft niks, zei Leo, je maatschappelijke carrière is veel belangrijker. Ik zei dat ik het daar niet mee eens was. Toen zei Beenhakker met een lach je: zie je mijn neus niet groeien..." „Toen Beenhakker trainer werd, legde hij de lat heel hoog voor zich zelf. Hij zei dat hij de cup met de grote oren wilde winnen. Maakte niet uit met welke club. Hij weet donders goed wat er allemaal bij komt kijken. Waar hij zo goed in is, is het camoufleren waarin hij niet goed is. Waar hij niet goed in OOST-SOUBURG De eindstrijd van de persoonlijke kampioenschappen libre hoofdklas se wordt vanaf vandaag tot en met zondag gehouden in Sporthal Van Duyvenvoorde en telt tien deelne mers. Omdat er slechts tien in schrijvers waren besloot het dis- trictsbestuur allen toe te laten tot de finale. De strijd begint van avond om 19.00 uur. NIEUWERKERK Ko Stoutjesdijk wordt volgend sei zoen trainer van voetbalclub SKNWK. De uit Sint-Maartensdijk afkomstige Stoutjesdijk is momen teel aan zijn derde en laatste sei zoen bezig als trainer van Noad'67 uit Sint-Philipsland en trainde daar voor onder meer bij HW'24. In Nieuwerkerk volgt hij Gerjo Prins op, die de zaterdag-derdeklasser al na één seizoen verlaat. is, laat hij aan anderen over. Hij was bijvoorbeeld altijd op het veld, maar gaf zelf nooit de trainin gen. Hij was echter degene die echt alles wist van elke speler." „Bij Quick Boys 2 had ik iemand naast me die complementair aan mij was. Ik ben heel extravert en m'n maat Peter introvert. Als het in een wedstrijd niet goed gaat, kun je twee dingen doen: het zelf QATAR Wielrenster Birgit Lavrijssen is in de tweede etappe van de Ronde van Qatar op de 52e plaats geëin digd. De 19-jarige inwoonster van Kapelle eindigde in het peloton. De sprint werd gewonnen door de Ita liaanse Giorgina Bronzini, die de leiding in het algemeen klasse ment overnam van de Litouwse Ra- sa Leleivyte. VLISSINGEN Na de pijnlijke 6-8-nederlaag tegen Fusala Boyz zochten en vonden de zaalvoetballers van Groene Ster re vanche in de thuiswedstrijd tegen IFCV/K C Design. Na een 2-0-rust- stand versloeg de Vlissingse hoofd klasser de nummer zeven van de ranglijst met 7-0. Abdoe Abdenbi was met drie treffers topscorer. Sa- lim Ben Sellam (2x) en Khalid El Hattach (2x) scoorden ook. vanuit de emotie rechtzetten of het Peter op een rustige, zakelijke manier laten doen. Ik denk dat ik voldoende zelfkennis heb om te weten wanneer ik m'n waffel moet houden." „Psychologie is heel belangrijk. Niet alleen in het voetbal. Waar om doen mensen dingen die ze doen? Iemand kan één zin zeggen en daarover kan ik uren nadenken. VELDHOVEN Karin Krappen heeft zich in Veld hoven met Irine Armstrong ge plaatst voor de halve finales van de Dutch Open darts voor koppels. De Vlissingse versloeg met Armstrong bij de laatste acht Carla Molema en Rilana Eradus. Vandaag en morgen staan de enkelwedstrijden op het programma. De halve finales en fi nales zijn zondag. MIDDELBURG Gérard de Nooijer is door de voet balbond KNVB uitgeroepen tot coach van de maand februari. Het gaat om trainers/coaches van Di-pupillenelftallen. De Nooijer werd gisteren door de voetbalbond en zijn selectiespelers van JVOZ Di gehuldigd in de Voetbal Experien ce in Middelburg. De Souburger kreeg een speciale coach-jas. Voor de selectie waren er nieuwe ballen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34