Feyenoord wint, maar verliest Jan Bos schaatst ook de 500 meter BEëSfertnqen 30 Bozic wint ook tweede rit Bessèges Fifa schenkt 3 miljoen aan voetbalbond Haïti Entree Van Nistelrooij laat op zich wachten Nieuwe eigenaar Hexagons Ollright Luxortheater wordt even squashpaleis EREDIVISIE Rotterdammers boeken nipte zege bij RKC (0-1), middenvelder krijgt rode kaart vrijdag 5 februari 2010 i 9NMBMHtïafÜS! SAINT AMBROIX Borut Bozic heeft ook de tweede etappe van de Ster van Bessèges op zijn geschreven. De Sloveense sprinter van de Nederlandse wie lerploeg Vacansoleil was na 141 ki lometer van Nïmes naar St. Am- broix opnieuw de snelste in de massasprint. Bozic won woensdag ook al de openingsrit van de Fran se etappekoers. Hans Dekkers uit IJ- zendijke eindigde in de massas print als negende. De renner van Landbouwkrediet was daarmee de beste Nederlandenjohnny Hooger- land uit Yerseke werd 99e. ZURICH De wereldvoetbalbond Fifa stelt 3 miljoen dollar beschikbaar voor de Haïtiaanse voetbalbond. Het geld is onder meer bedoeld voor de recon structie van het hoofdkwartier, trai ningscentra en jeugdfaciliteiten en voor de aanschaf van voetbalmate riaal. De mondiale federatie schonk direct na de aardbeving al 250.000 dollar. Fifa-baas Joseph Blatter: „Net als iedereen was ik da nig onder de indruk van de bericht geving uit Haïti. We zullen de situa tie blijven volgen en de voetbal bond steunen waar we kunnen." HAMBURG Ruud van Nistelrooij kan naar alle waarschijnlijkheid ook morgen zijn debuut nog niet maken voor Hamburger SV. De Nederlandse spits, die in de winterstop overkwam van Real Ma drid, is nog niet fit genoeg voor de competitiewedstrijd tegen 1. FC Köln. „Als er de komende dagen geen speler met een blessure weg valt, laten we Ruud thuis", aldus trainer Bruno Labbadia gisteren. „Nog een weekje training zal hem goed doen." SCHORE Stal Hexagon uit Schore en stal Zeg waard uit Rijwijk hebben hun grandprLxpaard Ollright verkocht. De veertienjarige ruin gaat naar een engelse, Lady Pauline Harris. Laurens van Lieren was de vaste be rijder van Ollright. Hij behaalde met de eerste Rubiquil-nakome- ling grote successen. Zo won hij met het Nederlands team in 2007 in Turijn goud op de Europese kampioenschappen. Een jaar later werd hij zesde in de finale van de wereldbeker in Den Bosch. ROTTERDAM Het Nieuwe Luxor Theater in Rot terdam wordt volgend jaar enkele dagen omgetoverd tot een squash paleis. Het culturele centrum is van 28 ok tober tot en met 6 november 2011 het middelpunt van de wereldkam pioenschappen squash voor man nen en vrouwen. Op het podium in de hoofdzaal wordt een glazen baan neergezet. De voorronden van de World Open vinden plaats bij Victoria Squash in Rotterdam. Het gat in de eredivisie tussen nummer vier Feijenoord en nummer vijf Heracles Jon Dahl Tomasson heeft Feyenoord op 0-1 gezet. Leroy Fer deelt in de vreugde. foto foto Toussaint Kluiters/ANP VANCOUVER - Schaatser Jan Bos komt bij de Olympische Winter spelen van Vancouver behalve op de 1000 meter ook uit op de 500 meter. Bos was door de Topsportcommis sie Langebaan (TCL) van de KNSB voorgedragen aan sportkoepel NOCNSF, die dat advies overnam. Stefan Groothuis is aangewezen als reserve. De andere drie start plaatsen op het sprintnummer wa ren al vergeven aan Jan Smeekens, Simon Kuipers en Ronald Mulder. Met de aanwijzing van Bos zijn nu alle startplaatsen voor de Neder landse schaatsploegen in Vancou ver ingevuld. Anni Friesinger heeft ruim een week voor de start van de Olympi sche Spelen voor onrust in de Duitse schaatsploeg gezorgd. De schaatsster is het er niet mee eens dat Gerald Lutz als arts van de ploeg meegaat naar Vancouver. Toen in februari vorig jaar bij Clau dia Pechstein abnormale bloed waarden waren aangetroffen, stel de Lutz in overleg met de teamlei ding de diagnose van een milde griep. Friesinger wijst sindsdien el ke behandeling van hem af. De zestienvoudig we reldkampioene had graag gezien dat Volker Smasal mee was ge gaan als arts. Hij voer de in 2008 een knie-operatie bij Fries inger uit. Sindsdien be geleidt hij haar. Friesin ger laat zich in Vancou ver nu verzorgen door Mario Bottesi, arts van de shorttrackers. „We kunnen niet voor elke atleet een persoonlijke arts meenemen", rea geerde Thomas Bach van het Duit se olympisch comité. Rusland reist af naar Vancouver zonder zijn beste skispringer. Dmi tri Vassiljev mist de Olympische Vancouver 2010 Spelen wegen gescheurde kruis banden, die hij blesseerde bij de wereldbekerwedstrijd vorige maand in Oostenrijk. Met Vassil jev, vorig jaar vijfde in de eind stand van de wereldbeker, hoopte Rusland op succes bij het teamspringen. De strikte doping- procedures die tijdens de Olympische Win terspelen gelden, zor gen nu al voor erger nis bij enkele Neder landse schaatsers. Alle wintersporters moe ten tijdens 'Vancou ver 2010' uiterst nauw gezet aangeven waar ze verblijven. Zo moeten de sporters nu al for mulieren invullen waarin staat op welk tijdstip ze eten, een perscon ferentie geven, trainen of ergens winkelen. „Ik kan naast topsporter net zo goed boekhouder worden", vindt Mark Tuitert. „De doping- controleurs willen nog weten waar en wanneer je op de wc zit", verzucht de voormalig Europees kampioen allround. Net als zijn collega's is Tuitert geen tegenstander van dopingcon troles. Maar de Holtenaar vindt dat het antidopingbureau Wada nu wel doorgeschoten is. „Terwijl het juist tijdens de Spelen heel ge makkelijk is om een sporter te vin den, want we zitten samengepakt in flats." Daarnaast verschijnen de atleten met grote regelmaat in de stadions voor trainingen en wedstrijden. Tuitert krijgt steun van zijn ploeg genoot Annette Gerritsen, die op haar twitterpagina de ergernissen van zich afschrijft: „Bezig met in vullen van de whereabouts. Moet tijdens de Spelen elk uur aangeven waar ik mij bevind. 7e kunt ook te ver doorslaan als je het mij vraagt..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32