Loterij gul voor natuurdub Wildwest eindigt in sloot bij Goes 14 en 15 Auto 6,25 MILJOEN EURO Het Zeeuwse Landschap kan met geld inlaag nieuwe stijl aanleggen Plasterk spreekt studenten toe Dominee Klaas Hendrikse niet uit ambt gezet verder Regenachtig Weilink ontkent fouten bij overname ABN Feyenoord wint nipt en verliest Landzaat FOTO VAN DE DAG Ook een mooie gemaakt? Zet 'm op www.pzc.nl/foto Ibiza Cupra: de sportieve Seat VRIJDAG 5 februari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 30 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN door Ben Jansen MIDDELBURG - De stichting Het Zeeuwse Landschap krijgt 6,25 mil joen euro uit het Droomfonds van de Postcodeloterij. Het geld is bestemd voor het pro ject Kustlaboratorium, een inlaag nieuwe stijl die veiligheid tegen overstromen, natuur en aquacul- tuur combineert. En dat alles in een landschap dat valt te beschou wen als een historisch concept in een eigentijds jasje. Het project laat ook zien dat maat schappelijke sectoren die tot voor kort regelmatig met elkaar botsten (visserij en landbouw tegenover natuurbescherming) elkaar kun nen vinden in toekomstbestendige oplossingen. Zeeuwse Landschapdirecteur Mar ten Hemminga nam de bijdrage symbolisch in ontvangst tijdens het Goed Geld Gala van de Postco deloterij in Utrecht. Het Droomfonds is een nieuw fonds van de Postcodeloterij voor omvangrijke projecten die grens verleggend en gedurfd zijn. Het grote bedrag maakt ongedachte mogelijkheden haalbaar. Waar het Kustlaboratorium zal worden uitgevoerd, is nog niet be kend. Over de uitvoering van het plan begint binnenkort overleg met Rijkswaterstaat, de stichting Zeeuwse Tong, de provincie en landbouw- en visserijorganisaties. pagina 2 en 3: Zeeuwse kust die klaar is voor de toekomst pagina 3: commentaar Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 711688 555530" -■ Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23. Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Eco- MIDDELBURG - De Middelburgse predikant Klaas Hendrikse loopt niet langer het risico uit zijn ambt te worden gezet. De classis Zierik- zee heeft een punt gezet achter de procedure rond de 'atheïstische do minee'. Gebleken is dat Hendrikse met zijn boek Geloven in een God die niet bestaat niet de fundamen ten van de kerk aantast en dat zijn opvattingen 'niet wezenlijk' afwij ken van wat andere vrijzinnige theologen hebben beweerd. De classis Walcheren had eerder al af gezien van een procedure. pagina 2: Hendrikse acht doel bereikt met landelijk debat Actie Greenpeace is slecht voor Zeeland reageer op www.pzc.nl reacties: 557 Softdrugs moeten gelegaliseerd worden ROTTERDAM - Minister Ronald Plasterk (Onder wijs) spreekt, voor de Erasmus Universiteit in Rot terdam, studenten toe die actie voeren tegen be zuinigingen. Plasterk zei gisteren dat het hoger onderwijs toegankelijk moet blijven voor studen ten uit alle lagen van de bevolking. De minister deelde mee dat hij niet vooruit kon lopen op be zuinigingen. Plasterk was vooral gekomen om te luisteren, zei hij. Zo'n honderdvijftig studenten van de Erasmus Universiteit die deze week enige dagen twee collegezalen bezet hielden, reageer den argwanend. Volgens Gerard Oosterwijk van de landelijke studentenvakbond LSVb belooft het een roerig jaar te worden. Deze actie is pas het begin, stelde hij. foto Ed Oudenaarden/ANP GOES - Een wilde achtervolging van een Franse personenauto door de politie eindigde gisteravond bij Goes in de sloot. De auto waar de agenten op jaag den negeerde tijdens de klopjacht meerdere malen een stopteken en belandde uiteindelijk langs de A58 in het water nadat hij tegen de ach tervolgende politieauto was ge botst. Niemand raakte gewond. De be stuurder is gearresteerd en meege nomen naar het politiebureau. De politie kon gisteravond nog niet vertellen waarom de achtervolging was ingezet. De botsing deed zich rond half ne gen voor, waarna de auto van de opgejaagde Fransman tussen het kruispunt Vierwegen en de afslag Goes in de sloot terechtkwam. De brandweer was spoedig ter plaatse - de bestuurder zou be kneld hebben gezeten - en de poli tie heeft de snelweg A58 tijdelijk in de richting van Vlissingen voor het verkeer afgesloten. Klopjacht eindigt in Goese sloot. MIDDELBURG - Greenpeace wil met een ansichtkaartenactfe, onder het motto Stralend Zeeland, proteste ren tegen de mogelijke komst van een tweede kerncentrale. In de campagne wordt een link met "de gemeenteraadsverkiezingen ge legd. Karla Peijs vindt de actie stemmingmakerij en voorbarig: „Daar gaat het Rijk over, niet de provincie en de gemeenten." pagina 22/23: 'campagne is bang makerij'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1