PZC Ritthem bundelt krachten rond Sloe Medisch advies WALCHEREN P 18 en 19 A.,- 17 20 en 21 DORPSRADEN Plan voor bouw nieuwe elektriciteitscentrale aanleiding voor overleg Majoraat verrast met Buurtcadeau Souburg viert start bouw brede schooi almanak Tip? redactie@pzc.nl Verschoore neemt vijf winkels over Docenten bekogeld voor goed doel Het Sloegebied krijgt nog een elektriciteitscentrale ■P® Vrijdag 5 februari 2010 Uniek kijkje op Koninginnedagviering van weleer Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele RITTHEM - Het dorpscomité Rit them wil een overleg in het leven roepen met alle dorps- en wijkor- ganisaties rond het Sloegebied. Uitgenodigd hiervoor worden Nieuw- en Sint Joosland, de Mid delburgse wijk Mortiere, Arnemui- den, Nieuwdorp, Borssele en 's- Heerenhoek. De invitatie gaat bin nenkort de deur uit. Aanleiding voor dit initiatief zijn de plannen van het Antwerpse be drijf C.Gen voor de bouw van een elektriciteitscentrale aan de Sloeha- ven. C.Gen is een zustermaatschap pij van het Vlaamse scheepvaart en transportbedrijf Cobelfret, be kend van de auto-treinen. De pro cedure voor de bouw van de cen trale is onlangs gestart. In Ritthem rees hierdoor de vraag of het niet beter is dat de dorpen rond het haven- en industriege bied Vlissingen-Oost samen op trekken. Afgelopen week was er een eerste verkennende bijeen komst, waarbij de dorpsvereniging van Nieuw- en Sint Joosland en de dorpsraad van Nieuwdorp aan schoven. Half februari hoopt het dorpscomité van Ritthem een bij eenkomst te beleggen met alle an dere behartigers van de dorpen (en de wijk Mortiere) rond het ha vengebied. „Er zijn veel zaken in het Sloegebied die ons gezamen lijk raken", verklaart Friedy Geeve van het dorpscomité Ritthem. „Het is niet de bedoeling om een compleet nieuw vergaderinstituut in het leven te roepen. Maar er kunnen zich zaken aandienen die het niveau van een dorpscomité overstijgen. Dan is het mooi als al le dorpen profiteren van specifieke kennis die in een van de dorpen aanwezig is. Dat kan technische know-how zijn, maar ook kennis op het gebied van regelgeving." Een naam voor de krachtenbunde ling is er nog niet. Geeve: „Voorlo pig houden we het op overlegplat form." Volgende week donderdag li februari is er een inloopavond waarin de ministeries van Econo mische Zaken en Vrom samen met C.Gen informatie geven over de plannen. Dit gebeurt van 19.00 tot 21.00 uur in hotel Arneville. pagina 18 en 19: nog een elektri citeitscentrale VLISSINGEN - Ook CSW Bestevaêr in Vlissin- room. De leerlingen vonden het wel jammer drie euro. Toen de leraren zich opstelden als Krijgsman van Engels, wist de room goed te gen zamelde geld in voor Haïti. Er was een dat 'alleen de leuke docenten' zich lieten be- doelwitten, stond het plein in een mum vol ontwijken, maar de directeur kreeg de volle sponsorloop, maar het hoogtepunt was het kogelen. Zes leerkrachten deden mee, onder enthousiaste leerlingen die hun portemonnee laag. De verwachte opbrengst is enkele dui- bekogelen van docenten met banketbakkers- wie directeur Sjouke Postma. Een worp kostte in de aanslag hielden. Eén docent, meneer zenden euro's. foto Ruben Oreel VLISSINGEN OOST-SOUBURG De Vlissingse Stichting Majoraat heeft gisteren drieduizend euro ge kregen van het Oranje Fonds. Met dit 'Buurtcadeau' verrast het fonds buurten waarin de straatprijs van de Nationale Postcode Loterij is ge vallen. Zo hebben niet alleen win naars van de straatprijs profijt, maar de hele buurt. De Stichting Majoraat in Paauwenburg schaft van het geld een muziekinstallatie aan én gaat een feest organiseren voor de hele buurt. De bouw van de brede school in Souburg-Noord wordt woensdag 10 februari niet ingeluid met de ge bruikelijke eerste paal, maar met het onthullen van de naam. In het gebouw komen naast twee basis scholen ook andere voorzieningen zoals een sporthal, kinderopvang, wijkcentrum en mediatheek. De oplevering is gepland in de zomer van 2011. Het begin van de bouw wordt gevierd met een prinsen- en prinsessenfeest op de bouwplaats. GOES Verschoore Sprintphoto Services uit Goes heeft deze week vijf Bra bantse vestigingen van Foto Ver schuren overgenomen. Het 90-jari- ge Goese bedrijf, met tien zaken in Zeeland i-n Brabant, gaat verder met drie vestigingen van Foto Ver schuren. Twee andere worden ge sloten en de vestiging in Rijen gaat zelfstandig verder. Verschoore Sprintphoto Services versterkt zo doende zijn positie op de markt in Zuid-West Nederland. Die Zierikzeeënaar heeft het imago van een levensgenieter en dat laat hij zich graag aanleunen. Met graag te verhaalt hij over gastronomische festijnen, drinkgelagen en andere ge neugten des levens. Zoals een vakan tie in zonovergoten Spanje. Het was daar dat hij onverwacht de rekening kreeg gepresenteerd voor zijn uitbun dige levenswijze: een hartaanval vel de hem en hij belandde in een Spaans hospitaal. Hij herstelde bo ven verwachting snel en eenmaal weer thuis in Nederland speelde hij met overtuiging weer de zorgeloze bonvivant. Toen hij zichzelf een roya le Bacardi-cola inschonk tijdens het verjaardagsfeestje dat hij bezocht le verde dat gefronste wenkbrauwen op. Of dat nou wel verantwoord was. Volgens de man was drank ech ter geen énkel medisch risico. De reac tie kwam snel: 'ja, ja. Zeker een ad vies van de Bacardioloog'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19