is het gevaar beu Bosnië 9 Scepsis na belofte Iran over uranium kondigen stakingen aan Noord-Ierse premier weer in functie Opnieuw geeft Duitse pater misbruik toe NAVO kondigt groot offensief Helmand aan President Zuma erkent baby Invallen in zeshonderd Duitse bordelen Weer drijvende bom op strand Israël donderdag 4 februari 2010 Boek op cruisewinkel.nlBel 020 421 11 15 wordt elke woensdag gehouden in de Nervi-zaal en duizenden mensen uit de hele wereld worden dan ont- vangen. De groep lenige Amerika nen heeft in het verleden ook al eens opgetreden voor de voorgan ger van de huidige paus, Johannes Paulus II. foto EPA BELFAST Peter Robinson heeft gisteren zijn functie als premier van Noord-Ier- land hervat. Hij stapte vorige maand tijdelijk op in verband met onderzoek naar de financiën van zijn vrouw. Volgens een verklaring van het kantoor van Robinson zelf, is hij van alle blaam gezuiverd. Een intern onderzoek heeft uitgewezen dat geen regels zijn overtreden. HAMBURG In Duitsland breidt het misbruik schandaal binnen de katholieke on derwijsinstellingen van de orde van de jezuïeten zich nog steeds uit Een derde man geeft toe leerlin gen te hebben misbruikt. In tegen stelling tot de twee andere verdach ten is hij nog lid van de orde. De ge beurtenissen hadden plaats in de ja ren zeventig in Hannover. KABUL Het Afghaanse veiligheidsapparaat en de internationale troepenmacht maken zich op voor een grootscha lig offensief tegen de taliban. Dat zal plaatsvinden in de zuidelijke provincie Helmand. Het wordt een van de grootste militaire operaties in de afgelopen negen jaar. Dat zeg gen de NAVO en Afghaanse minis terie van Binnenlandse Zaken. JOHANNESBURG De Zuid-Afrikaanse president Ja cob Zuma bevestigt dat hij de va der is van een baby die in oktober 2009 geboren is. Het is geen kind van een van zijn drie vrouwen of zijn verloofde. Het bericht werd in eerste instantie ontkend noch be vestigd. Zuma heeft kritiek op dege nen die zeggen dat hij de campag ne tegen hiv en aids ondermijnt. BERLIJN De Duitse politie heeft gisteren in zeshonderd bordelen invallen ge daan, waarbij meer dan honderd il legale West-Afrikaanse vrouwen zijn aangetroffen. Vermoed wordt dat er een hecht netwerk achter zit van pooiers en mensensmokkel aars. Bij de illegalen gaat het vooral om minderjarige meisjes, die op een beter leven in Europa hopen. JERUZALEM In Israël is gisteren weer een drij vende bom op een strand aange troffen. Het was de derde keer deze week dat een explosief werd gevon den. Het gaat om vaten waarin 10 tot 20 kilo TNT zit verstopt. De bommen moeten op afstand tot ontploffing worden gebracht. Pales- tijnen in de Gazastrook zeggen ver antwoordelijk te zijn. voorstel aan dat geweld tegen poli tiemensen zwaarder strafbaar maakt. Bovendien hoeven agenten binnenkort een aantal administra tieve taken die zij nu voor justitie verrichten, niet meer te doen. Daardoor komen meer mensen be schikbaar voor werk op straat. Maar de bonden zeiden niet tevre den te zijn en kondigden nieuwe acties aan, waaronder stakingen. Intussen is de lokale politiek sterk verdeeld over maatregelen. Brussel kent negentien deelgemeenten en vijf politiezones, waarin diverse burgemeesters het voor het zeggen hebben. De slagkracht is daardoor volgens de bonden minder en zij tal van de moslimstrijders (nu extra gehard) hangen in Bosnië, trouwden daar en kregen vaak ook de Bosnische nationaliteit. Maar drie jaar geleden zag ook de Bosnische regering in dat hun in vloed in het nog van de verwoes tende oorlog bijkomende Bosnië niet gewenst was. Met hun extre mistische opvattingen zouden de strijders het land wel weer eens flink op stelten kunnen zetten. Daarom stelde Sarajevo in 2007 een commissie in die het verblijf van de 'buitenlanders' nog eens moest onderzoeken. Velen werden vervolgens uitgezet, officieel om dat hun papieren niet in orde wa ren. De politieactie van deze week toont dat er mogelijk meer loos is. pleiten voor samenvoeging van de korpsen, maar de burgemeesters zijn bang invloed in te boeten. Bovendien blijken ook hier de te genstellingen tussen Vlamingen en Franstaligen een rol te spelen. Philippe Moureaux, de Franstalige burgemeester van Sint-Jan-Molen- beek, één van de probleemgemeen ten, hekelde de 'Vlaamse hysterie'. „Het is doorgeslagen, compleet ir rationeel", zegt hij. Hij erkent dat er - veiligheidsproblemen zijn. „Maar leven in de volkswijken van een grote stad als Brussel is nu een maal niet makkelijk." Moureaux ziet niets in oplossingen als snel recht en nultolerantie, omdat de justitie dat toch niet aankan. De Vlaamse kranten schrijven al da genlang uitgebreid over de onvei ligheid in deelgemeenten als An- derlecht en Sint-Jan-Molenbeek, maar in de Franstalige pers is er nauwelijks iets over te vinden. De Brusselse burgervader Freddy Thielemans riep de woede van de politie over zich af door de schiet partij van zaterdag waarbij een agent gewond raakte een 'fait di vers', te noemen, een toevallige ge beurtenis die in een grote stad kan voorkomen. Volgens Thielemans 'geloven Franstaligen niet dat er omwille van twee, drie zaken een geweldsgolf door de stad gaat'. ANKARA/PARIJS - Westerse landen hebben sceptisch gereageerd op de toezegging van Iran om uranium ter verrijking naar het buitenland te sturen. „Iran moet beoordeeld worden op zijn acties, niet op zijn woorden", zegt de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Wester- welle. Ook Frankrijk is kritisch. De Iraanse president Ahmadi- nejad zei dinsdag dat het land be reid is om, zoals de VN wil, ura nium naar het buitenland te stu ren. Het voorstel van het Interna tionale Atoomenergie Agentschap (IAEA) behelst het verzoek aan Iran 70 procent van zijn uranium naar het buitenland te sturen om het daar te laten verwerken tot brandstofstaven voor de kernreac tor in Teheran. Het is onduidelijk hoever de toe zegging van Ahmadinejad daad werkelijk gaat. Het IAEA heeft hij bijvoorbeeld nog niet ingelicht over het Iraanse voornemen. Daar bij is zijn voorgestelde tijdspanne van vier of vijf maanden volgens westerse politici onvoldoende om uranium dusdanig te verrijken dat het gebruikt kan worden als brand stof in een kernreactor. Bernard Kouchner, de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken zei gisteren. „Ik ben zeer verbaasd en zelfs een beetje pessimistisch." Westelijke Middellandse Zee MSC Cruises MSC Fantasia***** Vertrek: 2 april t/m 29 oktober 2010 Dagen: 8 v.a. 699,- Dubai en de Emiraten Costa Cruises Costa Deliziosa***** Vertrek: 15 maart t/m 3 mei 2010 Dagen: 9 v.a. 995,- - m Inbegrepen: cruise, eventuele vluchten volpension, havengelden, overige informatie www cruisewinkel.nl obv beschikbaarheid en wijzigingen. Van Rotterdam naar Athene Holland America Line Westerdam***** Vertrek: 7 september 2010 Dagen: 13 va. €1.495,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9