sport I31 Tange duizendpoot bij ttv Yerseke In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door de Bevelan- den' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 3: Danny Tange van ttv Yerseke. Clubkampioen MTB-tocht Kloetinge vindt alsnog plaats Dammers Middelburg blijven op plek één Lavrijssen finisht in Qatar in achterhoede Nieuwe datum voor duel Jong Ambon Zeelandia Middelburg niet tegen Cerde donderdag 4 februari 2010 Yerseke door Roeland van Vliet YERSEKE - Danny Tange is dé spin in het web bij tafeltennisvereni ging Yerseke. De 21-jarige Yerseke- naar is speler, trainer van onge veer alle teams en ook nog be stuurslid. In die laatste functie houdt hij zich onder meer bezig met het organiseren van toer nooien. „Soms is het best druk", vertelt de winnaar van vier van de laatste vijf clubkampioenschap pen. Yerseke, opgericht in de zomer van 1974, is een tamelijk kleine vereniging. Dat is altijd al zo ge weest. Maar de vereniging groeit wel. Tange: „Dat is ongeveer drie jaar geleden begonnen. Toen had den we nog zon vijftien jeugdle den, nu zijn het er ongeveer 45. Ei genlijk zitten we daarmee vol bij de jeugd. Vorig jaar heb ik een aan tal kinderen 'nee' moeten verko pen. Voor hen was er dit jaar wel weer plaats." Met die 45 jeugdleden is Yerseke één van de grotere clubs bij de jeugd in Zeeland. „We hebben maar vijftien senioren en dan toch zo veel jeugd. Dat zie je bijna nergens. Onze verenigingsop- bouw is tamelijk apart." In totaal heeft ttv Yerseke elf teams. Het hoogste seniorenteam komt uit in de tweede klasse en heeft het eerste duel in de voor jaarscompetitie met 6-4 verloren. Het eerste juniorenteam speelt Landelijk C, het derde niveau van Nederland, en begon het seizoen met een 6-4-overwinning. „Vorig seizoen is het juniorenteam als derde geëindigd, nu moet een plaats bij de eerste twee er wel in zitten", zegt Tange. Maar bij Yerseke, zo benadrukt de duizendpoot, staat het presteren niet voorop. „Het moet vooral ge Danny Tange is verantwoordelijk voor alle trainingen bij tafeltennisvereniging Yerseke. foto Ronald den Dekker zellig zijn", stelt hij heel eerlijk. „Ons doel is samenspelen." De speel- en trainingslocatie is de ietwat verouderde gymzaaltje aan de Ericalaan. Op de trainings avond werkt Tange de ene na de andere trainingsgroep af. „In prin cipe sta ik er in mijn eentje voor", zegt hij, nadat hij zo'n vijftien jon kies een nieuwe oefening heeft uit gelegd. „Er zijn al wel anderen die ook met een trainerscursus bezig zijn, maar die zijn niet ouder dan achttien jaar. En als je op die leef tijd al kinderen van dertien a veer tien moet trainen, is dat best las tig. Ze kunnen soms best druk zijn." De waardering voor het werk van Danny Tange, wiens vader Sjaak de voorzitter van de club is, is groot. Koen Keijman, de aanvoer der van het eerste juniorenteam, vertelt dat de hoofdtrainer „best veel voor de club over heeft. Hij steekt er heel veel tijd in." De achttienjarige Goesenaar vindt Tange de drijvende kracht van ttv Yerseke. „Hij is rustig, maar ook heel fanatiek. Hij krijgt wel hulp bij de trainingen, maar het meeste doet hij zelf." Koen Keijman en Marcel Tange, de drie jaar jongere broer van Dan ny, worden na dit seizoen doorge schoven van de junioren naar de senioren. Daarna moet de hoofd trainer weer bouwen aan een sterk eerste juniorenteam. Keij man: „Er komt best wat aan bij de jeugd. Sommige van die gasten trainen twee keer in de week." Sinds 1978 worden er clubkam pioenschappen gehouden. Danny Tange was vier keer de beste, maar hij kan lang niet tippen aan zijn vader. Sjaak Tange streek de ti tel namelijk al zestien keer op. Danny Tange staat wel boven aan de procentenranglijst. In de com petities won hij 70,4 procent van zijn duels. Vader Sjaak staat tiende. KLOETINGE De mountainbiketocht van de voet balvereniging Kloetinge, die begin vorige maand werd afgelast vanwe ge de gladheid, wordt volgende week alsnog verreden. De zater dag-eersteklasser tekent volgende week zaterdag, 13 februari, voor de organisatie. Er kan gekozen uit twee afstanden: 25 en 42 kilometer, over verharde en onverharde pa den op Zuid-Beveland. Er kan vol gende week zaterdag tussen 11.30 uur en 13.30 uur vanaf het Wesselo- park in Kloetinge gestart worden. MIDDELBURG In de hoofdklasse van de Zeeuwse damcompetitie blijft Middelburg lijstaanvoerder. De Walcherse for matie verstevigde die positie dank zij een 11-5-overwinning op het der de team van PWG 's-Gravenpolder. De twee achtervolgers van Middel burg maakten geen fout. Aagteker- ke won in Goes nipt van GZC. Het duel eindigde in 9-7. Tholen/DSVF klopte Souburg met 10-6. BDV raak te wat achterop. Het team leed een verrassende nederlaag tegen Lam- merenburg: 9-7. DOHA Birgit Lavrijssen is in de eerste etappe van de Ronde van Qatar ver achter het peloton geëindigd. De negentienjarige wielrenster uit Ka- pelle, die debuteerde bij de Red- Sun-formatie, werd 74e op veertien minuten en 43 seconden van de Li touwse Rasa Leleivyte, die na 103,5 kilometer de sprint van het pelo ton won. Cervélo-sprintster Kir- sten Wild, die de etappekoers vorig jaar won, kon zich vanwege een lekke band niet in de strijd om de dagzege mengen. MIDDELBURG Jong Ambon werkt volgende week dinsdag 9 februari de bekerwed strijd af tegen ASWH. Het duel wordt op sportpark de Kruitmolen in Middelburg gespeeld en begint om 19.30 uur. Het duel werd vorige week op het laatste moment afge last. ASWH was al in Middelburg toen scheidrechter Nijsse het veld alsnog afkeurde. Het terrein was door de vorst onbespeelbaar gewor den. De winnaar van de wedstrijd schaart zich bij de laatste zestien in het bekertoernooi. MIDDELBURG De oefenwedstrijd tussen Zeelan dia Middelburg en de beloften van Cercle Brugge is afgelast. De wed strijd tussen de zondag-vierdeklas ser en de talenten van de Belgische profclub zou vanavond op sport park De Veerse Poort worden ge speeld, maar het hoofdveld ver keert door de hevige regenval in een te slechte staat. Daarbij is ook rekening gehouden met het duel van aanstaande zondag. Dan speelt Zeelandia Middelburg thuis tegen koploper SC Kruisland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 93