Van Immerseel weg bij Delta Tour Corbijn viert verjaardag met GEEN PENNINGMEESTER MEER Profronde moet verder zonder bijzonder mens Ploegarts van Lotto is te gast in Kruiningen Haarlem definitief uit de competitie 'Startpiek kopen is ontoelaatbaar' Fed Cup-team begint met overwinning B Edwin van Immerseel poseert tussen Leontien van Moorsel, Mario Cipollini en Bart Voskamp. foto Mark Neelemans KRUININGEN Jan Mathieu, de ploegarts van het Belgische ProTour-team Omega Pharma-Lotto, is vanavond speciale gast tijdens een informatieavond voor fietsers en trimmers. De avond, met als thema 'Hart voor de sport', wordt gèorganiseerd door toerclub De Trappers uit Krabben- dijke. Mathieu, die ook vele Bel gische en Nederlandse topsporters begeleidt, zal een inleiding houden over het hart in de sport. De bijeen komst in Ons Dorpshuis in Krui ningen begint om 19.30 uur. ZEIST HFC Haarlem is definitief uit de eerste divisie verdwenen. De rech ter sprak vorige week het faillisse ment uit van de club, maar Haar lem had nog tot gisteren de tijd om in beroep te gaan. Dat is niet ge beurd. Het faillissement is nu defi nitief, waardoor de licentie om be taald voetbal te spelen per direct is vervallen. De KNVB heeft de derde periodestand en de totaalstand van de Jupiler League aangepast. Alle wedstrijden van Haarlem worden als niet-gespeeld beschouwd. CALGARY Het aanbieden van geld in ruil voor een startpiek is ontoelaatbaar. Dat heeft de commissie die de 'af- faire-Gretha Smit' onderzoekt giste ren bekendgemaakt in een tussen rapportage. De commissie verdiep te zich de afgelopen weken onder meer in de regelgeving en kwam vervolgens tot deze heldere conclu sie. Sportkoepel NOCNSF en schaatsbond KNSB onderschrijven dit standpunt en hebben dit ook duidelijk gemaakt aan alle begelei ders en coaches bij de komende Winterspelen in Vancouver. CRUZ QUEBRADA Het Nederlandse Fed Cup-team heeft gisteren in Portugal het eer ste pouleduel in de Europees/ Afri kaanse zone gewonnen. De Neder landse tennissters namen tegen Bulgarije een niet meer te achterha len 2-o-voorsprong. Chayenne Ewijk zette de equipe van captain Manon Bollegraf op voorsprong dankzij winst in drie sets op Dia Evtimova: 6-1 6-7 (6) 6-2. Daarna be sliste Arantxa Rus de wedstrijd door Tsvetana Pironkova te ver slaan: 6-7 (5) 6-3 6-4. MEEST GELEZEN 1. Van der Geest draait in Goes 2. VCK heeft al 25 spelers gebruikt 3. Volgende gevoelige tik voor AZ STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lees ook de sportblogs via www.pzc.nl/blogs door Frits Bakker TERNEUZEN - Waar hij ook komt, op straat, in de winkel, op zijn werk, overal wordt hij aangespro ken met die ene vraag. Hoe staat het met de profronde, welke top pers komen er dit jaar? Edwin van Immerseel, twintig jaar penning meester geweest, eerst van het OZ Wielerweekend, nu van de Delta Tour Zeeland, moet het antwoord schuldig blijven. „Ik ben gestopt, ik heb er niets meer mee te ma ken." En elke keer zijn er weer die ver baasde blikken. Edwin van Immer seel gestopt? Hoe kan hij, de Ter- neuzenaar, die zo zijn hart heeft verpand aan het wielrennen, nu zonder de ronde die hij zelf heeft helpen groot maken? Hij, de wie lerfanaat, de verzamelaar van fo to's, krantenstukken, boeken, pij len, borden van alle grote koersen en alles wat maar met wielrennen te maken heeft. Twee slaapkamers vol heeft hij inmiddels. „Ik moet UIT BASKETBAL New York. NBA: Cleveland Caveliers - Mem phis Grizzlies 105 -89, Indiana Pacers - Toron to Raptors 130-115, Orlando Magic - Milwau kee Bucks 99-82, New Yersey Nets - Detroit Pistons 93-97, Chicago Bulls - LA Clippers 82-90, Oklahoma City Thunder - Atlanta Hawks 106-99, Houston Rockets - Golden Sta te Warriors 119-97. DAMMEN PZDB-competitie. Hoofdklasse, vijfde ronde. Middelburg-PWG 's-Gravenpolder 3 11-5: D. Wattel-D. Boogert 1-1; D. Kasse-J. Louwerse 2-0; A. Goedhart-M. van Dijk 1-1; A. Trap- man-N. de Winter 2-0; J. Moens-M. van der Ha- ge 1-1; R. van Eenennaam-S. Talsma 0-2;'M. Appel-J. Zegers 2-0; D. Davidse-n.o. 2-0. Lam- merenburg-BDV 9-7: E. Wiskerke-F. Berkholst 2-0; P. Francke-L. Sekongo 0-2; J. Boone-R. Du- sebout 0-2; W. Koppejan-J. van Beeck 2-0; P. Schunselaar-R. van Lien 2-0; A. Goudzwaard-P. Noordijk 1-1; L. Wilson-F. Vanderfeesten 1-1; J. Koppejan-P. den Hollander 1-1. Tholen/ DSVF-Souburg 10-6: H. Gunter-C. van Eenen- naam 2-0; J. van de Weteringh-P. Allaart 1-1; J. van Akkeren-P. Filius 1-1; A. Slager-J. Grim 1-1; A. Kousemaker-M. Brasser 2-0; J. van de Vel- het alleen weer eens allemaal op orde brengen. Daar krijg ik nu alle tijd voor." Alleen door die uit de hand gelo pen hobby is Edwin van Immer seel al een bijzonder mens, maar hij kent ook nog eens zowat elke renner uit het peloton en wordt zelf ook overal herkend. Met vrouw en dochter, vader en moe der en meestal met Freddie en El- ly Scheele slaat de Terneuzenaar zelden een koers over in het mooie Vlaanderen. Niemand is zo bedreven in het afsteken van het parkoers, om de renners in koer sen als de Ronde van Vlaanderen, de Omloop Het Nieuwsblad en de Driedaagse van De Panne maar zo dikwijls mogelijk te zien passeren. ,,'s Morgens vroeg lopen we al rond in de zone waar de bussen staan. Dan kijk ik of er nog ploe gen en renners zijn waarvan ik nog geen foto's heb." Met die ge drevenheid heeft hij zich ook twin tig jaar op de organisatie van het OZ Wielerweekend en de Delta Tour Zeeland geworpen. Edwin de-J. van 't Padje 2-0; A. van de Weteringh-M. Bronke 1-1; M. van Zielst-P. Blok 0-2. GZC- Aagtekerke 7-9: C. Boot-R. de Rijke 0-2; C. Rijk-D. Bosselaar 2-0; M. Walraven-M. Pro voost 1-1; J. de Wild-A. den Hollander 2-0; L. Folkertsma-F. Blaas 0-2; J. Honig-P.Sterrenburg 1-1; J. Tilroe-A. Riemens 0-2; J. Schot-A. Pro voost 1-1. Stand: 1. Middelburg 9; 2. Aagteker- ke, Tholen/DSVF 8; 4 Souburg 5; 5. BDV en Lammerenburg 4; 7. PWG 's-Gravenpolder 3 2; 8. GZC 0. WIELRENNEN Le Grau du Roi. Ster van Bessèges. Eerste etappe, Aigues Mortes - Le Grau du Roi: 1. Bozic (Slv) 146 km in 3.42.49, 2. Eeckhout (Bel), 3. Molmy (Fra), 4. Sébastien Chavanel (Fra), 5. Joseph (Bel), 6. Bacquet (Fra), 7. Veel- ers (Ned), 10. Van Dijk, 35. Timmer, 39. Cur- vers, 43. De Kort, 65. Dekkers, 69. Van Leyen, 79. Hoogerland, 123. Goesinnen. Algemeen klassement: 1. Bozic 3.42.39, 2. Eeckhout 0.04, 3. Loubet (Fra) 0.05, 4. Goesin nen (Ned), 5. Molmy 0.06, 6. Daeninck (Fra) 0.09, 11. Veelers 0.10, 14. Van Dijk, 38. Tim mer, 42. Curvers, 46. De Kort, 68. Dekkers, 71. Van Leyen, 81. Hoogerland. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl van Immerseel, de penningmees ter van de club, was samen met Freddie Scheele één van de boeg beelden van de koers, eerst in de schaduw van Ronald Apers, na het samengaan met de Delta Profron de ook van David Luteijn. Dat is nu drie jaar geleden, omdat beide organisaties één grote profkoers voor ogen hadden. Ook Van Immerseel zag er aanvan kelijk perspectief in. „We konden niet veel anders, omdat bij ons het contract met OZ afliep. De beste optie was om de twee grote koer sen in Zeeland te laten samensmel ten. Daar hebben we allemaal mee ingestemd. Ik heb het één jaar aan gezien, het tweede jaar heb ik me laten overhalen om nog eens mee te doen, maar nu heb ik het voor gezien gehouden. Het cultuurver schil tussen de twee vorige comi tés is te groot." De Zeeuws-Vlaamse organisatie was een hechte vriendenclub. „We trokken samen op, dronken nog wat als de vergadering klaar was, gingen samen naar de koers. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Hans Corbijn viert zijn verjaardag wel op een heel bij zondere manier. De hardloper uit Oostkapelle werd vorige week vrij dag vijftig jaar en om dat te vieren heeft hij in samenwerking met at letiekvereniging Dynamica een wedstrijd voor het goede doel geor ganiseerd: de Lepraloop. Corbijn hoopt zaterdag zoveel mo gelijk geld op te halen voor de Le prastichting. „Iedereen die mee loopt of wandelt, betaalt vijf euro. Het gehele bedrag gaat naar het goede doel." Tien jaar geleden or ganiseerde de Oostkapellenaar voor het eerst de Lepraloop. „Ik Dat is er nu niet meer. Ik ging steeds meer met ergernis naar.ver gaderingen toe, het plezier was ver dwenen. En toen heb ik gezegd: dan kun je beter stoppen." Zijn afscheid is niet gepaard ge gaan met slaande deuren of een kwaad gezicht. Edwin van Immer seel is er de man niet naar om na te trappen. Hij zal ook gewoon weer naar de profronde komen kij ken, alleen niet meer als de man die de financiën beheerde, achter sponsors aanging en overal bereid was om hand- en spandiensten te verrichten. Ard van der Staal is zijn opvolger als penningmeester. Twintig jaar lang heeft Van Immer seel er ontelbare vrije uurtjes in ge stoken. „Toch ga ik het absoluut niet missen. Ik heb eindelijk tijd om zelf te fietsen. Dat heb ik vorig jaar weer opgepakt. En wat de koersen betreft: ik kijk uit naar het voorjaar, naar de nieuwe ploegen en de nieuwe renners. De druk van het organiseren van de profronde is weg. Ik kan nu lekker doen waar ik zin in heb." werd toen veertig en rond mijn verjaardag is altijd de nationale le pradag. Daar wilde ik een keer iets mee doen en zo ontstond het idee voor de loop. Met weinig geld kan de Leprastichting veel doen. Ze zorgen onder meer voor goed schoeisel voor kinderen. Dus er is ook nog een link met het lopen. Het plan voor de tweede editie heeft tien jaar in de kast gelegen. Ik vond mijn vijftigste verjaardag een mooie gelegenheid om de draad weer op te pakken. Boven dien hou ik van een feestje én van lopen, dus dit is de ideale combina tie." In 2000 verschenen er zo'n ne gentig hardlopers aan de start. Dat aantal hoopt Corbijn dit jaar ruim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 90