81 buitenland effeweg.nl Politie Brussel Wahabisme toont zich in Berlusconi vergelijkt slachtoffers in Israël Belgische Kust Of wat dacht u van: 4 dagen Kijk op www.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 supervoordelige busreizen ACTIES Handhaving orde probleem, vakbonden Optreden voor de paus donderdag 4 februari 2010 vanaf vanaf Inclusief: Hoogtepunten: Start de reis met een rondrit door Antwerpen en bekijk de klassieke bezienswaardigheden, zoals de sfeervolle Grote Markt. Bezoek Oostende en Fort Napoleon en waan u terug in de tijd. Geniet van het mooie Brugge en sluit de reis af bij Manneken Pis in Brussel. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet en diner, stadswandelingen Antwerpen, Oostende, Brugge en Brussel-o.l.v. een gids en vervoer per Tourist Class touringcar. Inclusief: 5 dagen Paasarrangement - Duitslandv.a. €239,- 8 dagen Kroatië - Voorjaarsactie!v.a. €299,- 10 dagen Tirol, Kirchberg - ALL INCLUSIVEv.a. €499,- Meer informatie? ANVR w Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. 15.- reserveringskosten, 4 scr eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). V Hoogtepunten: Ontdek Praag tijdens een stadswandeling en bezichtig de St. Nicolaasdom en de prachtige St. Vituskathedraal. Loop over de beroemde Karelsbrug en bekijk de wisseling van de wacht Laat u in de oude Joodse wijk imponeren door indrukwekkende en bijzondere Jugendstil gebouwen! 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class touringcar. 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijten diner, stadsrondriten wandeling Rome en Florence o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class touringcar. Hoogtepunten: Breng een bezoek aan Venetië en bekijk de Rialtobrug, het Dogenpaleis en eet een ijsje op het San Marco plein. Maak een stadswandeling door Rome o.l.v. een gids en bezichtig het Vaticaan of doe een wens bij de Trevifontein. Ontdek kunststad Florence met het prachtige Ponte Vecchio. BETHLEHEM - De Italiaanse premier Silvio Berlusconi heeft opgeroe pen tot medeleven met alle slacht offers van geweld, zowel die van de Holocaust als die van het Israëli sche offensief in de Gazastrook van begin vorig jaar. Door de Holocaust indirect in ver band te brengen met het lot van de Palestijnen dreigt hij zich de woede op de hals te halen van zijn Israëlische gastheren. In een toespraak tot het Israëlische parlement zei Berlusconi gisteren dat Israëls oorlog tegen Hamasstrij- ders in de Gazastrook gerechtvaar digd was, omdat het zelfverdedi ging betrof Maar tegen de Pales tijnse president Mahmoud Abbas, met wie hij een ontmoeting had op de Westoever, zei hij dat het Gaza-offensief de Palestijnen veel leed heeft berokkend. Het offen sief kostte aan zo'n veertienhon derd mensen het leven. „Net zoals het goed is om te hui len voor de slachtoffers van de Shoah, is het goed om uiting te ge ven aan pijn om wat er is gebeurd in Gaza", aldus Berlusconi. Hij kwam maandag voor een be zoek van drie dagen in Israël aan. Onder zijn leiding is Italië uitge groeid tot een van de grootste Eu ropese bondgenoten van Israël. Premier Netanyahu noemde Ber lusconi gisteren in het parlement zelfs 'een moedig leider die altijd aan de kant van Israël zal staan'. Hij vertelde het verhaal van een hoogzwangere Italiaanse die in de Tweede Wereldoorlog met gevaar voor eigen leven een Duitse offi cier zover wist te krijgen dat hij een opgepakte joodse vrouw liet gaan. „Die moedige vrouw heette Rosa. En een van haar kinderen heet Sil vio Berlusconi", zei Netanyahu, waarop hij Berlusconi omhelsde. Deze haalde een witte zakdoek te voorschijn om de tranen uit zijn ogen te vegen. Het was gisteren twee jaar geleden dat zijn moeder overleed. Netanyahu had gisteren nog niet gereageerd op Berlusconi's uitspra ken over de Holocaust en over de Gaza-oorlog. VATICAANSTAD - Acrobaten en sten aan paus Benedictus XVI. Zij jongleurs van het American Circus kwamen gisteren op audiëntie bij vertonen in het Vaticaan hun kun- de kerkvorst. Zo'n bijeenkomst Dienders in de Belgische hoofd stad eisen strengere straffen, meer mankracht en samenvoe ging van korpsen. De huidige si tuatie vinden agenten veel te on veilig. In sommige achterstands wijken van Brussel durven ze niet meer te komen. door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Honderden Brusselse po litieagenten hebben gisteren be toogd voor maatregelen tegen de toenemende onveiligheid in de Belgische hoofdstad. Ze zijn het zat en eisen vooral strengere straf fen tegen geweldplegers en meer mankracht bij justitie, zodat zaken niet lang blijven liggen of verdach ten op vrije voeten komen. In diverse Brusselse achterstands wijken maken bendes jonge straat criminelen de dienst uit en durft de politie zich nauwelijks te verto nen. Ook de zware misdaad neemt toe, en daarbij wordt de in zet van zware wapens niet ge schuwd. Nog afgelopen weekeinde raakte een agent gewond bij een schietpartij met bankovervallers. De Belgische premier Yves Leter- me kondigde gisteren een wets- Radicale moslims en Bosnië. Ie zou ze niet zo snel bij elkaar zoeken. Toch groeit de uiahabitische stro ming. Dat heeft alles met de Balkanoorlog te maken. Waar velen hopen op een gematigde Euro pese islam, daar vre zen anderen dat Bosnië een broedplaats wordt van Europees moslimextremisme. Die angst zal deze week zijn bevestigd door de inval in een dorp in het noorden van Bosnië, waar de poli tie zeven mensen arresteerde. Ze worden verdacht van wapenbezit en het verspreiden van het waha bisme, een uit Saudi-Arabië afkom stige, zeer orthodoxe vorm van de islam. Historisch gezien is de gebeurtenis vreemd, omdat de islam op de Bal kan (en Oost-Europa), nooit mili tant is geweest. Vrouwen droegen geen hoofddoek en mannen dron ken gerust een borrel. De radicalisering van moslims is begonnen in de Bosnische oorlog (1992-1995) onder invloed van oud-Afghanistanstrijders uit onder meer het Midden-Oosten. Die had den tegen de Sovjet-Unie gevoch ten, maar waren gedesillusioneerd geraakt: al snel na de oorlog tegen de Russen begonnen in Afghani stan moedjahedien-strijders elkaar te bevechten en moslims geloofs broeders te doden. In Bosnië za gen de 'zuivere' moedjahedien een nieuwe, duidelijke oorlog van on derdrukte moslims tegen christelij ke Serviërs. Toen het conflict in 1995 ophield, bleef een groot aan-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8