2 o I zeeland 'Ik ben geen tovenaar, I m V - m fé wt>\ Plannen Oostdijk oogsten PZC Tweede plan Dorpsplein krijgt wel instemming RATATOUILLE De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! THANAOPRAXIE Rob Duitemeijer uit Sas van Gent is enige erkende vanaf 6 februari verkrijgbaar donderdag 4 februari 2010 door Lilian Oominicus WEMELDINGE - Na een venijnig Ver lopen eerste informatiebijeen komst over de herinrichting van het Dorpsplein in Wemeldinge in december, heeft wethouder Giel-Ian Burger (CDA, ruimtelijke ordening) van Kapelle de gemoe deren gisteravond enigszins kun nen sussen. „We willen u compli menteren hoe u deze tweede avond heeft ingevuld", aldus een van de aanwezigen, die bijval kreeg van de rest van de zaal.. Het plan, dat is ontwikkeld door Buro Ruimte 8c Groen uit Borsse- le, is op vele punten bijgesteld. Zo wordt niet langer vastgehouden aan moderne straatlampen, maar zal Wemeldinge straks verlicht worden in een 'ingetogen, klassie ke stijl', die beter past bij de uitstra ling van de op het Dorpsplein uit komende Dorpsstraat. „Hoewel de Dorpsstraat wel anders van karak ter zal blijven", zei Burger. Ook het geplande bushok zal 45 graden worden gedraaid, zodat het bankje .nu parallel langs de straat wordt opgesteld. Toch waren er nog wel wat twijfels over de toe gankelijkheid. „We zullen ernaar kijken", beloofde Burger. Het aantal mindervalide parkeer plaatsen zal worden uitgebreid van drie naar vijf De afvalcontai ners gaan ondergronds, behalve de kledingcontainer van Humana. De wethouder zag wel wat in de op merking om die dan 'voor het zicht' naar het voetbalveld te ver huizen. Het oorlogsmonument wordt verplaatst naar de Wilhelmi- naboom. De fietsenstalling ver huist naar De Wemel, maar daar was niet iedereen gelukkig mee. „Degenen die met de bus gaan, zet ten hun fiets toch wel bij de hal te", was de argumentatie. PIXAR knip de bon uit de zaterdagkrant! Rob Duitemeijer toont de apparatuur en instrumenten die nodig zijn voor het uitvoeren van een balseming van door Luc Oggel OOSTDIJK - Oostdijk staat een flin ke uitbreiding te wachten. Op de plek waar nu nog het agrarische bedrijf van "SGP-raadslid Rinus Sin- ke is gevestigd, wil de Zeeuwse Pro- 'jectbouw Maatschappij Fraanje uit Lewedorp rond de twintig wonin gen bouwen. Het gaat in eerste in stantie om een combinatie van vrijstaande en geschakelde huizen en starterswoningen. Gisteravond werd een schetsplan gepresenteerd in dorpshuis Apeldoorn in Oostdijk, dat in goe de aarde viel bij de aanwezigen. Wanneer het nieuwe wijkje pre cies zal worden gerealiseerd is nog niet bekend, maar het wordt, af hankelijk van de markt, gefaseerd uitgevoerd. Voordat het zover is, moet eerst nog een bestemmings planprocedure worden doorlopen die ongeveer een jaar in beslag neemt en moet de provincie nog groen licht geven. Als het uitbrei dingswijkje er mag komen, zal dat voorlopig het laatste in heel Rei- merswaal zijn, zei wethouder Jaap Sinke. Hij is in dat licht blij met het onlangs verschenen Scoop-rap- port De Sociale Staat van Zeeland, waarin onder meer staat dat groep 15- tot 29-jarigen in Oostdijk de ko mende vijf jaar flink groeit. „Dat zijn starters op de woningmarkt, dus ik zie het niet somber in." Cees van Sabben van Fraanje zei gisteravond eveneens vertrouwen te hebben in het plan. „Er hebben zich al belangstellenden gemeld." Behalve de woningen is het ook de bedoeling dat volgend jaar wordt begonnen met de bouw van een nieuwe school. Daar wacht Oostdijk al jaren op, de huidige ge bouwen van De Bornput zijn meer dan op. De nieuwbouw komt aan de zuidkant van het toe komstige wijkje, achter de wonin gen aan de Lavendeldijk. Sinke: „Daar is bewust voor gekozen, er is geen betere buur dan een school." Om alvast met de bouw van de school te kunnen beginnen, wordt een nieuwe weg aangelegd tussen de 2de Vlietweg en de Lavendel- dijk. Ook komt er een nieuwe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86