zeeland 119 de raadzaal te laten waaien De politiek ingerold Jongeren bereiken Meer halen uit Goes Lokale Partij Borsele vindt programma onzin zin, stellen deze zes jonge mensen uit Be- velandse gemeenten en Tholen, die zich kandidaat stellen voor de gemeenteraads verkiezingen. En als het al saai is, dan kan juist verjonging uitkomst bieden. ZOA Bijeenkomst over Koninginnedag Six Strings Down in Graaf van Buren Rommeldam zoekt nieuwe opslagruimte Concert van orkesten met dezelfde naam Themakerkdienst in de Goese Bethelkerk donderdag 4 februari 2010 Julian Hollebrandse (17). Woonplaats: Kapelle. Partij: Christenunie. Plaats op de kandidatenlijst: 5. Julian Hollebrandse is min of meer toevallig in de gemeente politiek terechtgekomen. „Sta tenleden die me kennen vroe gen of ik niet in het Jongeren platform wilde zitten, een soort denktank voor de provincie. Toen ik daar eenmaal in zat ging ik bedenken wat ik nog meer kan betekenen." Sindsdien volgt hij samen met leeftijdsge- note Mariska Bostelaar, die op nummer 6 van de lijst staat, met enige regelmaat de raadsvergade- Julian Hollebrandse ringen in Kapelle. Als nummer 5 op de ranglijst schat Julian de kans dat hij in de raad komt niet hoog in. „Als dat gebeurt, zal ie mand mijn plaats in moeten ne men totdat ik 18 ben. Dat word ik op 12 juli, dus zo lang is dat niet." Het straatarme HAITI is getroffen door een hevige AARDBEVING. Duizenden SLACHTOFFERS zijn te betreuren. OVERLEVENDEN hebben water, medische zorg, eten en NOODOPVANG hard nodig. HELP ONS HELPEN. Steun onze noodhulpaclie en stort uw gift o.v.v. 'aardbeving Haiti'. Tom de Koning. Tom de Koning (30). Woonplaats: Goes. Partij: WD (Goes). Plaats op de kandidatenlijst: 8. Hij heeft nog geen politieke er varing, maar Tom de Koning wil graag zijn steentje gaan bij- Martin Otte (17). Woonplaats: Kruiningen. Partij: Christenunie (Reimers- waal). Plaats op de kandidatenlijst: 3. „Ik heb politiek altijd al interes sant gevonden. Ik vind het voor al belangrijk om de belangen van de jeugd te vertegenwoordi gen, dat jongeren ook gehoord worden. In Reimerswaal zitten vooral ouderen in de raad, voor jongeren is het een ver-van-mijn-bed-show. Dat wil ik veranderen, want de jeugd heeft de toekomst. Je zal hen dus moeten bereiken." Mocht de Christenunie bij de dragen in de Goese politiek. De Koning woont al zijn hele le ven in Goes en is eigenaar van een evenementen- en organisa tiebureau. Zijn reden om de po litiek in te gaan? „Ik woon met veel plezier in Goes, maar vol gens mij is er veel meer uit de stad te halen." Wat De Koning betreft wordt zijn woonplaats het zakelijke en culturele hart van Zeeland. „De centrale lig ging is gunstig voor het be drijfsleven. We willen dan ook meer bedrijven naar Goes ha len. En daarvoor zijn dingen als een goede infrastructuur en vol doende parkeergelegenheid weer befangrijk." Martin Otte. gemeenteraadsverkeizingen twee zetels winnen, dan zal Ot te nog even geduld moeten heb ben voordat hij daadwerkelijk de gemeentepolitiek in kan. Je moet daarvoor namelijk acht tien jaar zijn. Die leeftijd be reikt hij in juni. door Raymond de Frel Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. (wo< Vi Woord -Daad www.woordendoad nl giro 733, Gorinchem w.zoa.nl giro 550, Apeldoorn HEINKENSZAND - De Lokale Partij Borsele (LPB) gaat de verkiezings tijd in zonder partijprogramma. Volgens lijsttrekker Berry Kooiker stemmen kiezers vooral op plaatse lijke bekenden en niet zozeer op programma's. Sterker nog, verkiezingsprogram ma's maken het er volgens de LPB alleen maar lastiger op. „Hoe uitge breider het programma, hoe moei lijker het voor een partij wordt om al die goede bedoelingen waar te maken. Zeker in een coalitieland als Nederland", aldus Kooiker. De beloftes uit een programma kunnen volgens hem nooit alle maal worden waargemaakt, omdat elke coalitiepartij water bij de wijn moet doen om tot een regerings programma te komen. „Wij beoor delen alle voorstellen aan de raad met ons nuchtere boerenver stand", zegt Kooiker. De LPB houdt het bij een speer- puntenlijst, waarop onder meer de bevordering van werkgelegenheid en woningbouw voor starters prijkt. Ook vindt de partij dat er genoeg natuur is. Subsidies voor natuur- en milieuorganisatie moe ten kritisch tegen het licht worden gehouden. Huidig raadslid Nico Werri staat tweede op de lijst. WEMELDINGE In dorpshuis De Wemel in Wemel- dinge is op woensdag 10 februari een informatieavond over Konin ginnedag. Burgemeester Kramer en de Oranjevereniging lichten dan de actuele stand van zaken toe rondom de voorbereidingen voor Koninginnedag. Aansluitend vindt er een vergadering plaats voor de buurtverenigingen. Alle vragen over het gebruik van groen, versie ring van straten en de optocht wor den behandeld. De informatieavond begint om 19.30 uur. KORTGENE De Zierikzeese band Six Strings Down geef zaterdag een concert in café Graaf van Buren in Kortgene. De band speelt blues en rock uit de jaren zeventig. Naast eigen werk brengt Six Strings Down covers van onder andere The Free, Johnny Lang en Stevie Ray Vaughan. Freek den Toom zingt en speelt mondharmonica, Collin Clement is bassist, Peter Mol gitarist en John Poot drummer. Het concert begint om 21.30 uur. De toegang is gratis. KAPELLE De organisatie van de jaarlijkse kin dervakantieweek Rommeldam in de gemeente Kapelle is op zoek naar nieuwe opslagruimte. De oude opslag, een zeecontainer, lekt en moet worden vervangen. In de container ligt gereedschap, spelma teriaal en elektrische apparatuur opgeborgen. Mensen die ruimte be schikbaar hebben of meer informa tie willen, kunnen contact opne men met de organisatie: Ilse van den Dool, 06 - 28997499 of rommeldam@gmail.com. KAPELLE Twee jeugdorkesten, allebei met de naam Ons Genoegen, geven aan staande zaterdag een concert in het .clubgebouw van Ons Genoegen aan de Dijkwelseweg in Kapelle. Voor de pauze treedt het jeugdor kest uit Vlissingen op, daarna is de Kapelse harmonie aan de beurt. Het initiatief voor de avond komt van Simone Brouwer, lid van Ons Genoegen in Kapelle. De avond is onderdeel van een schoolproject van de scholiere. Het concert be gint om 19.30 uur. Toegang gratis. GOES In de Bethelkerk aan de Tulpstraat in Goes is het aanstaande zondag vanaf 18.30 uur weer 'Zingen in de Bethelkerk'. Elke eerste zondaga vond van de maand wordt in de kerk een themadienst gehouden. Deze keer is het onderwerp 'Waar maak je je nu zo druk om?' Domi nee Van de Wetering werkt mee aan de dienst. Ook gospelkoor Or Tamim onder leiding van dirigente Gabriëlla Broere is aanwezig. Rudy Gorsse zal het orgel bespelen. De dienst begint om 18.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85