Tijd om een frisse wind door 15% korting! i8l Politici zijn fel tegen herindelen 'Sloepoort in stapjes' Stem voor jongeren Compromis op zondag Liever nog niet in raad Tholen rooit bomen vanwege de veiligheid e politieke arena? Dat is toch het toneel voor stoffi ge pakken, grijze haren en wollig taalgebruik over saaie onderwerpen? On- Diverse houten vloeren tot Tholen verbiedt schermvliegen aan Turkseweg De ZeeuwseKelder donderdag 4 februari 2010 door Raymond de Frel 's-heerenhoek - Een gemeentelij ke herindeling is voor de Borselse politieke partijen absoluut onbe spreekbaar. Alleen nieuwkomer D'66 zet de deur op een kier. Dat bleek uit een voorproefje op de digitale stemwijzer (www.eer- stehulpbijstemmen.nl), die de PZC binnenkort lanceert. De zes deelnemers aan het verkiezingsde bat van de Ondernemers Vereni ging Borsele kregen met 'een ge meentelijke herindeling moet be spreekbaar zijn' één van de tien stellingen uit de stemwijzer voorge- legd. „Wij zijn faliekant tegen een herin deling, het werkt voor de burgers alleen maar drempelverhogend", stelde Marga Vermue van het CDA resoluut. Kees Weststrate van de SGP/Christenunie reageerde ook al fel. „Met een herindeling schie ten we helemaal niets op." Ook de Lokale Partij Borsele zweert bij de huidige indeling van gemeenten op de Bevelanden. „Schaalvergro ting levert lang niet altijd goede dingen op, maar ik ben wel voor strategische allianties met buurge meenten." Net als de PvdA, WD, SGP/Christenunie, CDA doelde hij daarmee op samenwerking op het gebied van bijvoorbeeld belas tingen. Ronald van den Vijver van D'66 is ook voor samenwerking, maar wil gesprekken over een her indeling ook niet uit de weg gaan. •s-heerenhoek - De gemeente Bor sele moet proberen om stap voor stap het bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek als nog van de grond te krijgen. Lijsttrekker (en wethouder) Marga Vermue pleitte er tijdens het ver kiezingsdebat in 's-Heerenhoek voor dat er eerst vijf hectare voor lokale bedrijven beschikbaar wordt gesteld. Daarna moeten an deren een kans krijgen, stelde zij. WD, D'66, PvdA en Lokale Partij Borsele (LPB) zijn tegen de aanleg van het bedrijventerrein en inves teren liever in bestaande bedrijven terreinen. De Raad van State ver bood Sloepoort vorig jaar, omdat er tot 2020 genoeg ruimte voor be drijven voorhanden zou zijn. Berichten met een knipoog uit de kel der van het Zeeuwse voetbal op de blog www.pzc.nl/blog/zeeuwsekelder Stuur uw anekdotes naar kelder@pzc.nl Plaats uw foto s in het fotoalbum van De Zeeuwse Kelder Adriaan de Bruin. Adriaan de Bruine (36). Woonplaats: Kortgene. Partij: SGP (Noord-Beveland). Plaats op de kandidatenlijst: 3. Hovenier Adriaan de Bruine kreeg de politieke interesse Björn Boonman (21). Woonplaats: Ovezande. Partij: CDA (Borsele). Plaats op de kandidatenlijst: 5. Het is aan anderen om te beslis sen of hij het ooit wordt, maar Björn Boonman heeft de ambi tie om een keer wethouder te worden. De vierdejaars student Management, Economie en Recht deed bestuurlijke erva ring op als voorzitter van de Jongerenraad Borsele. In okto ber 2008 werd hij lid van het CDA. Tot zijn eigen verbazing werd hij voor de verkiezingen op de vijfde (een verkiesbare) plaats gezet Boonman wil voor- tholen - De gemeente Tholen be gint deze week met het rooien van 21 bomen in Oud-Vossemeer, Tho- len-stad en Sint-Maartensdijk. Bij de laatst gehouden controle is gebleken dat de veelal oude bo men uit veiligheidsoogpunt niet kunnen blijven staan. In Tholen worden in de Hogaarsstraat en het Hertenkamp de meeste bomen ge veld, respectievelijk vier elzen en vier esdoorns. In Sint-Maartensdijk worden bij de begraafplaats aan de Kastelijns- weg 7 iepen gerooid. Verder wordt er gekapt in de Wilhelminastraat en de Westvest. In Oud-Vosse meer blijft het bij een treurwilg en een lijsterbes bij de begraafplaats. niet mee van thuis, het SGP-lid- maatschap wel. „Zo gaat dat in gereformeerde kring. Als je achttien wordt, mag je stem men. Maar daar hoort het lid maatschap van een partij bij." De Bruine wil in nieuw beleid zijn christelijke identiteit laten doorklinken. Bij toerisme: „Ik probeer zo veel mogelijk de zondagsrust te behouden. Elk mens heeft recht op ontspan ning, maar als een evenement op zaterdag kan plaatsvinden, is dat mooi. Kan dat niet, dan zoeken we het compromis." En in sociaal beleid: „Bij bezuini gingen moeten we de zwakke ren zoveel mogelijk ontzien." Bjorn Boonman. al de jongeren een stem geven in de Borselse raadzaal. „Jonge mensen willen graag in hun ei gen dorp blijven wonen, maar dan moeten er wel huizen wor den gebouwd. Het is een van mijn doelen om die processen te versnellen." Anneloes Oudesluijs (23). Woonplaats: Sint-Maartensdijk. Partij: PvdA (Tholen). Plaats op de kandidatenlijst: 10. Nee, Anneloes Oudesluijs wil liever nog niet in de gemeente raad. „En dat heeft niets te ma ken met het feit dat mijn vader er ook in zit", verzekert ze. „Ik zou het prima vinden om met hem in een fractie te zitten. Ik ben er gewoon nog niet klaar voor, maar ik denk dat ik het in de toekomst wel wil." Anneloes wordt door de PvdA in Tholen beschouwd als een groot talent. Ze zou met name jongeren kunnen interesseren b 1 Anneloes Oudesluijs. voor de politiek. „Omdat ik in de jongerenraad zat, zitten in mijn vriendenkring nog relatief veel mensen die politiek leuk vinden, maar ik weet dat er ook heel veel jongeren zijn die het niets interesseert. Dat is jam mer, want het is echt leuk." Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 www.tmcwoonwinkels.nl poortvliet - De gemeente Tholen stelt een verbod in voor het opstij gen en landen van schermvliegtui- gen op een weiland aan de Turkse weg bij Poortvliet. Schermvliegen is vliegen met een soort parachute en een motor op de rug. De gemeente had er eigen lijk geen problemen mee, maar on der meer Vrom zag wel bezwaren, omdat het niet in het omgevings plan zou passen. De rechtbank in Middelburg deed onlangs uitspraak in het voordeel van de tegenstanders. Het college moest een nieuw besluit over hun bezwaren nemen. B en W rest wei nig anders dan die gegrond te ver klaren een verbod in te stellen. www.pzc.nl ZEEUWSE KELDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84