PZC 'Hoogspanning ondergronds' Te vroeg? déDRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 18 en 19 Dorpsraad pleit voor regels stankoverlast Kleine vijftig tips over ontvoering van meisje Strooizout in Zeeland is zo goed als op almanak LIJSTTREKKERSDEBAT Politici Borsele gruwen van masten in Nationaal Landschap De laatste dagen van de oesterschuur Penningen voor soosvrijwilligsters Donderdag 4 februari 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Lichte balseming staat garant voor een mooie overledene Tijd voor een frisse wind door de Bevelandse raadzalen NIEUWDORP De dorpsraad in Nieuwdorp wil dat fosforfabriek Thermphos zijn uitstoot automatisch beperkt, zo dra er stankoverlast is in het dorp. Daarvoor pleit zij in een zienswij ze op de concept-gedoogvergun ning, die de provincie aan Therm phos wil geven. Thermphos heeft beloofd de oorzaak van de klach ten te achterhalen en aan te pak ken. HUIJBERGEN De Politie Midden- en West-Bra bant heeft 46 tips gekregen over de ontvoering en verkrachting van een meisje uit Huijbergen. De zaak werd dinsdagavond behandeld in het televisieprogramma Opsporing Verzocht. Het 13-jarige slachtoffer werd op 16 december op de Moer- kantsebaan tussen Huijbergen en Bergen op Zoom van haar fiets ge trokken en in een kofferbak ge stopt. Na te zijn verkracht op een onbekende locatie werd ze achter gelaten in de buurt van Bath. MIDDELBURG - Het Zeeuwse strooi zout raakt op. De bodem van de voorraad is in zicht. Vóór de och tendspits van vandaag wordt nog normaal gestrooid. Daarna is de voorraad niet meer toereikend om op alle wegen te strooien. Gevolg is dat na 12.00 uur op sommige we gen niet meer wordt gestrooid. Uit gangspunt is dat de belangrijkste wegen en calamiteitenroutes ge strooid worden en ook hoofdbus- routes berijdbaar blijven. Fietspa den en parallelwegen worden niet meer gestrooid. Tip? redactie@pzc.nl Die Walcherse garage zit er boven op. Het is immers crisis. Dus gingen deze week de brieven naar de klan ten de deur uit, waarin gewaar schuwd werd dat de datum voor de APK-keuring al weer aardig dichtbij komt. En omdat de garage nu toch de aandacht van de klant had, werd meteen van de gelegenheid gebruik gemaakt om op een leuke aanbie ding van winterhanden en een leuk prijsje voor de uitlaten te wijzen. Het is allemaal best te begrijpen van deze nijvere ondernemer. Maar één ding had hij niet moeten doen. In het zelfde schrijven aan de klant werd meteen prettige kerstdagen en een voorspoedig 2010 gewenst. Dat geeft te denken. Waren die beste wensen te laat of juist te vroeg? En die winterhanden. Voor deze winter of misschien al weer voor volgend jaar? door Raymond de Frel 'S-HEERENHOEK - Een nieuwe hoog spanningsverbinding tussen Bors- sele en West-Brabant moet volle dig ondergronds worden aange legd. Dat betogen vijf van de zes politieke partijen in de gemeente Borsele. Daarmee negeren zij de opvatting van minister Maria van der Hoe ven (Economische Zaken), die vo rig jaar in een brief aan de Tweede Kamer stelde dat een ondergrond se variant van de nieuwe snelweg voor elektriciteit van Borssele naar Geertruidenberg onmogelijk is om dat de technische risico's te groot zijn. Landelijk netbeheerder Ten- net stelde ook dat het niet verant woord is om in heel Nederland meer dan twintig kilometer van de zogenoemde 38okV-leidingen onder de grond te stoppen. Die twintig kilometer is al vergeven aan de Randstad. De nieuwe verbinding is nodig, omdat met de ingebruikname van de Sloecentrale in Vlissingen-Oost de maximale capaciteit van het huidige net wordt bereikt. Een on dergrondse variant behoort ook niet tot de zes alternatieven, die in een milieueffectonderzoek wor den meegenomen. Desondanks hopen de lijsttrekkers te voorko men dat het Nationaal Landschap (de Zak van de Zuid-Beveland) nog langer wordt gedomineerd door hoogspanningsmasten. „Ik ken dus echt helemaal niemand die deze dingen mooi vindt. On dergronds ermee", zei Kees West- strate (SGP/ChristenUnie) tijdens het verkiezingsdebat van de Onder nemers Vereniging Borsele in De Korenbeurs in 's-Heerenhoek. CDA, PvdA, WD en D'66 zijn een soortgelijke mening toegedaan. „Het is technisch goed mogelijk. Oké, het zal een stuk duurder zijn, maar die investering betaalt zich te rug in leefplezier. Er is dan name lijk geen sprake meer van horizon vervuiling", zei WD'er Roel Boek- holt. Als het echt niet anders kan, dan pleiten PvdA en CDA voor een bundeling van de huidige i5okV- en 38okV-hoogspannings- leidingen doof Midden-Zeeland. De Lokale Partij Borsele (LPB) heeft zich wel bij de opvatting van de minister neergelegd. „Een on dergrondse variant is veel te duur en krijg je dus toch niet voor el kaar", aldus Berry Kooiker (LPB). De lijsttrekkers kruisten de degens over onder meer economische ont wikkelingen en toerisme. Echt ver heffende discussies waren tijdens het debat spaarzaam. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 WOLPHAARTSDIJK - Biljarten, bin go, bakje thee en af en toe een reis je met de bus: voor veel ouderen geeft de soos een aangename struc tuur aan het dagelijks leven. Zo ook in Wolphaartsdijk, waar in De Griffioen de leden van de soos meerdere keren per week bijeen komen. Zonder vrijwilligers als de dames A. Nijsse-Wondergem en A. Rijnhout-Vos, was er helemaal geen soos, want die vergt veel orga nisatie en uitvoerend werk. Beide dames doen dat al sinds 1994. Bur gemeester Dick van der Zaag van Goes kwam hen daarom gisteren bij verrassing een vrijwilligersleg penning uitreiken. Met de pennin gen bedankt de gemeente Goes vrijwilligers voor hun inzet. WEMELDINGE - Menig Wemeldingenaar zal er nog wel een traantje om laten: de laatste herinne ring aan het oesterverleden, de ruïne van de oes terschuur op het strandje achter de Oesterbaai, zal tijdens de versterking van de zeedijk tussen Kattendijke en Wemeldinge verdwijnen. Volgens projectbureau Zeeweringen staan de restanten in de weg. „De oude oesterschuur heeft ook geen cultuurhistorische waarde", zegt Anneke McGo- vern van het bureau. Heemkundige Kring De Be- velanden zou bij het proces zijn betrokken, maar bij navraag weet niemand daar er wat van. De werkzaamheden vinden gefaseerd over 2010 plaats. De schuur fungeert vaak als achtergrond bij trouwreportages. foto Ronald den Dekker vrijdag 5 febr. 16.30-17.30 uur De Drvkkery Talkshow o.l.v. Rebecca van Wittene zaterdag 6 febr. 15.00-16.30 uur Going Dutch boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83