Familie De Strikers sport 31 van nummer 180 Op Schouwen-Duiveland tieren de sportclubs welig. In een wekelijkse rubriek worden ze geportretteerd. Vandaag deel 3: bowlingclub De Strikers. Hoogste gemiddelde MTB-tocht Kloetinge vindt alsnog plaats Dammers Middelburg blijven op plek één Lavrijssen finisht in Qatar in achterhoede Nieuwe datum voor duel Jong Ambon Zeelandia Middelburg niet tegen Cerde Renesse door Ben Hameeteman RENESSE - Familie De Strikers. Woonachtig op nummer 180 aan de Hogezoom in Renesse. De fami lie bestaat uit zeventien personen. Best groot. Aan het hoofd staat 'va der' Henk Dekkers. Zoals zo vaak is hij echter geenszins degene die de broek aan heeft. Die taak is voorbehouden aan 'moeder' Mart ha Schippers. Zij zorgt ervoor dat de familie draait. Dat alle 'gezinsle den' het naar hun zin hebben en kunnen spelen. Want spelen vindt de familie De Strikers het allerbe langrijkste. En dan vooral met een bowlingbal... De afspraak is vlot gemaakt en de ontvangst op vrijdagavond in Bow lingcentrum Renesse allerharte lijkst. „Koffie? Zullen we aan dat tafeltje gaan zitten tegenover de bowlingbanen?" Anders dan de in leiding wellicht doet vermoeden zijn De Strikers uiteraard geen bloedverwanten van elkaar, maar vormen ze een gezellige bowling club. Voordat het interview daad werkelijk begint moet Martha Schippers toch wel eerst iets van het hart. „Jullie weten toch wel dat we een kleine vereniging zijn hè, met maar zeventien leden?" Na de uitleg dat dit van generlei beteke nis is, verdwijnt de ongerustheid uit haar ogen. De 66-jarige voorzitter Henk Dek kers schuift aan en trapt af met de ontstaansgeschiedenis van De Stri kers. „Uit oude documenten we ten we dat de vereniging al in 1984 opgericht is. Echter pas in 1986 zijn we officieel bij de Kamer van Koophandel ingeschreven en bij de bowlingbond aangemeld. We houden deze datum zodoende offi cieel aan. Dat betekent dat we vol gend jaar 25 jaar bestaan. Er is al een balletje opgegooid over een ju bileumfeestje. Het lijkt me een goed idee. We kunnen dan bijvoor beeld oud-leden uitnodigen, of zo, gezellig." Secretaresse Martha Schipper (68) bladert ondertussen in een goed gevulde ordner. „In deze map staat in principe alles van de vere niging. Dan kun je ook lezen dat De Strikers eigenlijk ooit begon nen zijn in sportcentrum Krayestein. De toenmalige eige naar, mijnheer Bom, nam in 1984 het initiatief tot de oprichting. Henk Dekkers, Ciel Overbeeke, Piet Schippers, Martha Dekkers en Martha Schippers (vlnr) zijn regelmatig op de bowlingbaan te vinden. foto Dirk-Jan Gjeltema Maar lang hebben we daar niet ge speeld. Na twee jaar ging Krayestein failliet en zijn we over gestapt naar Renesse. Zelf ben ik in 1991 lid geworden, en heb dat dus niet meegemaakt." „Ia, maar dat klopt hoor", mengt fan Sinke zich in het gesprek. De momenteel in Oudorp woonachti ge bowler geeft aan de oprichting van De Strikers in 1984 meege maakt te hebben. „De naam De Strikers bijvoorbeeld is gekozen uit een hele reeks namen die wa ren ingestuurd voor een prijsvraag. En deze vonden we het leukst. We hebben nu zeventien leden, maar er waren tijden dat er wel 35 man rondliep. Wat? Sorry, ik sta nu in gedeeld, ik moet gaan gooien." En weg is Sinke. Hij heeft zijn hielen nog niet ge licht of er worden een paar grote stukken slagroomtaart op de tafel gezet. „René de Waaij wordt van daag vijftig, dus ja, dan moet je trakteren natuurlijk", verduidelijkt Martha Schippers. Zij heeft overi gens net haar eerste game van de avond gegooid. „Ik had een gemid delde van 156. Het ging niet zo goed eigenlijk. Ie moet weten dat bowlen een pure concentraties- port is. En vandaag ben ik toch te veel afgeleid door dit interview." Het gezicht van preses Dekkers spreekt eveneens boekdelen. Ook hij komt net van de baan. „Ik was er niet helemaal bij vandaag. Dat heeft inderdaad met dit gesprek te maken." De geboren Hagenaar kwam 25 jaar geleden op Schou wen-Duiveland wonen om vervol gens via een buurman met het bowlen in aanraking te komen. „Ik speelde eerst nog koersbal. Dat heeft echter niet lang geduurd, want ik gooide veel te hard. Toen ik hierna bij het bowlen ging kij ken, ben ik gelijk meteen gebleven en nooit meer weggegaan." Zijn sportieve wederhelft Martha Schippers gooide destijds haar eer ste bal met gaten voor de Neder landse Huisvrouwenvereniging. „Ik bowl vanaf 1985 en deed het al in de Hoeksche Waard waar ik oor spronkelijk vandaan kom. Bij De Strikers maak ik ook altijd nog de speelschema's, waarbij ik erop let dat iedereen met iedereen speelt en zich geen groepjes vormen. En dat loopt wel lekker. De verhoudin gen onderling zijn erg goed. De ge zelligheid vinden we bij De Stri kers dan ook erg belangrijk." Het hoogste gemiddelde bij De Strikers staat op naam van Jan Sin ke. Hij gooide in zijn goede tijd ge middeldes van 181. Daarmee behoorde hij destijds tot de Nederlandse top. Sinke gooit met een op zijn hand gemaakte bal, met speciaal ge boorde gaten. De bal weegt 7 kilo. Ook draagt hij een zogenaamde brace, waarmee hij de pols fixeert. Zodat elke gooi met dezelfde be weging tot stand komt. KLOETINGE De mountainbiketocht van de voet balvereniging Kloetinge, die begin vorige maand werd afgelast vanwe ge dê gladheid, wordt volgende week alsnog verreden. De zater dag-eersteklasser tekent volgende week zaterdag, 13 februari, voor de organisatie. Er kan gekozen uit twee afstanden: 25 en 42 kilometer, over verharde en onverharde pa den op Zuid-Beveland. Er kan vol gende week zaterdag tussen 11.30 L,uur en 13.30 uur vanaf het Wesselo- Kloetinge gestart worden. MIDDELBURG In de hoofdklasse van de Zeeuwse damcompetitie blijft Middelburg lijstaanvoerder. De Walcherse for matie verstevigde die positie dank zij een 11-5-overwinning op het der de team van PWG 's-Gravenpolder. De twee achtervolgers van Middel burg maakten geen fout. Aagteker- ke won in Goes nipt van GZC. Het duel eindigde in 9-7. Tholen/DSVF klopte Souburg met 10-6. BDV raak te wat achterop. Het team leed een verrassende nederlaag tegen Lam- merenburg: 9-7. DOHA Birgit Lavrijssen is in de eerste etappe van de Ronde van Qatar ver achter het peloton geëindigd. De negentienjarige wielrenster uit Ka- pelle, die debuteerde bij de Red- Sun-formatie, werd 74e op veertien minuten en 43 seconden van de Li touwse Rasa Leleivyte, die na 103,5 kilometer de sprint van het pelo ton won. Cervélo-sprintster Kir- sten Wild, die de etappekoers vorig jaar won, kon zich vanwege een lekke band niet in de strijd om de dagzege mengen. MIDDELBURG Jong Ambon werkt volgende week dinsdag 9 februari de bekerwed strijd af tegen ASWH. Het duel wordt op sportpark de Kruitmolen in Middelburg gespeeld en begint om 19.30 uur. Het duel werd vorige week op het laatste moment afge last. ASWH was al in Middelburg toen scheidrechter Nijsse het veld alsnog afkeurde. Het terrein was door de vorst onbespeelbaar gewor den. De winnaar van de wedstrijd schaart zich bij de laatste zestien in het bekertoernooi. MIDDELBURG De oefenwedstrijd tussen Zeelan dia Middelburg en de beloften van Cercle Brugge is afgelast. De wed strijd tussen de zondag-vierdeklas ser en de talenten van de Belgische profclub zou vanavond op sport park De Veerse Poort worden ge speeld, maar het hoofdveld ver keert door de hevige regenval in een te slechte staat. Daarbij is ook rekening gehouden met het duel van aanstaande zondag. Dan speelt Zeelandia Middelburg thuis tegen koploper SC Kruisland. donderdag 4 februari 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81