19 die dingetjes opgespoten' ambtenaren en inwoners Evaluatie van Schouwen-Duivelands actieprogramma toerisme vertraagd ZOAfi, Project meerpalen in vluchthaven gereed Kleine vijftig tips over ontvoering van meisje Kerk start cursus theologische vorming Bijeenkomst over Koninginnedag Boete 400 euro voor ongeval Zeelandbrug donderdag 4 februari 2010 Ambtenaar Adri Lievense proeft een stukje slagroomtaart van scouting Schouwen-Duiveland. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het opmaken van de balans voor wat betreft Actiepro gramma Schouwen-Duiveland kiest voor toerisme is met enkele maanden vertraagd. Het wordt op z'n vroegst april eer de raad de pro's en contra's van het actiepro gramma op een rijtje kan zetten. De vertraging wordt door verschil lende factoren veroorzaakt. Eén van de belangrijkste is de deelna me van Schouwen-Duiveland aan iet pilot-project Eilandmarketing. deelname hield in dat op korte ter- lijn allerlei activiteiten - waaron- Ler een aantal meedenksessies >r eilanders - op poten gezet gten worden gezet. Dat ging te van de evaluatie van het actieprogramma toerisme, maar dat was voor het gemeentebestuur geen reden van deelname aan Ei landmarketing af te zien. „Ook de resultaten van deze pilot leveren een belangrijke input voor het lan ge termijn visietraject. Wij vonden het van belang ook op dit punt de ze kans te benutten", melden B en W aan de gemeenteraad. Zij verwachten geen onoverkome lijke problemen door de latere eva luatie. De ontwikkeling van de Schouwen-Duivelandpas van 'kaart aan toonder' tot een digitale pas waarmee je van alles kunt beta len en regelen - een soort chip knip - gaat gewoon door. B en W verwachten in april met een con creet voorstel met betrekking tot de pas te kunnen komen. V 1 Het straatarme HAITI is getroffen door een hevige AARDBEVING. Duizenden SLACHTOFFERS zijn te betreuren. OVERLEVENDEN hebben water, medische zorg, eten en NOODOPVANG hard nodig. HELP ONS HELPEN. Steun onze noodhulpactie en stort uw gift o.v.v. 'aardbeving Haiti'. Afstemming heeft plaats gevonden met Teor, Dorcas en Red een Kind. (wc Woord Daad w.woordendaad nl giro 733. Gorinchem w.zoa.nl giro 550, Apeldoorn BRUINISSE De reparatie van de meerpalen in de Vluchthaven van Bruinisse is af gerond. In opdracht van de ge meente Schouwen-Duiveland is bij alle meerpalen acht meter buispaal vervangen. Vervolgens zijn de meerpalen voorzien van een con serverende coating en kathodische bescherming. De werkzaamheden zijn uitgevoerd binnen het daar voor beschikbare budget van 400.000 euro. In maart of april gaat het ingenieursbureau dat de katho dische bescherming aanbracht me tingen doen om te zien of de be scherming afdoende is. HUIJBERGEN De Politie Midden- en West-Bra bant heeft 46 tips gekregen over de ontvoering en verkrachting van een meisje uit Huijbergen. De zaak werd dinsdagavond behandeld in het televisieprogramma Opsporing Verzocht. Het 13-jarige slachtoffer werd op 16 december op de Moer- kantsebaan tussen Huijbergen en Bergen op Zoom van haar fiets ge trokken en in een kofferbak ge stopt. Na te zijn verkracht op een onbekende locatie werd ze achter gelaten in de buurt van Bath. MIDDELHARNIS De Hervormde gemeente (Gerefor meerde Bond) in Middelharnis houdt een cursus theologische vor ming. De cursus is bedoeld voor ambtsdragers, vrijwilligers in het jeugdwerk of evangelisatiewerk en iedereen die wat meer van de Bij bel wil weten. Belangstellenden kunnen op zater dag 6 februari kennismaken met de cursus. Om 9.30 uur zijn de docen ten in gebouw De Hoeksteen, Ring 13 in Middelharnis aanwezig. WEMELDINGE In dorpshuis De Wemel in Wemel- dinge is op woensdag 10 februari een informatieavond over Konin ginnedag. Burgemeester Kramer en de Oranjevereniging lichten dan de actuele stand van zaken toe rondom de voorbereidingen voor Koninginnedag. Aansluitend vindt er een vergadering plaats voor de buurtverenigingen. Alle vragen over het gebruik van groen, versie ring van straten en de optocht wor den behandeld. De informatie avond begint om 19.30 uur. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 58-jarige man uit het Belgische Leuven een boete van vierhonderd euro opgelegd. Er was een boete van tweeduizend euro en een rijontzegging van vier maanden geëist. De man reed op 1 juni vorig jaar over de Zeelandbrug en reed frontaal op een tegenligger. De bestuurder daarvan liep een ge broken borstbeen en een gebroken neus op. De bijrijder liep ettelijke botbreuken op. Hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren bleef ook voor de Belg een raadsel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73