15% korting! 'Ik heb de bloemetjes er op gelegd en i8| zeeland Strooizout in Zeeland is zo goed als op JUBILEUM Scouting Nederland bestaat honderd jaar en daarom delen de Schouwen-Duivelandse groepen taart uit aan Zeeuwse natuur in expositie Excursieschuur middelburg - Het Zeeuwse strooi zout raakt op. De bodem van de voorraad is in zicht. Vóór de och tendspits van vandaag wordt nog volgens het normale patroon ge strooid. Daarna is de voorraad niet meer toereikend om nog op alle wegen te strooien. Gevolg is dat na 12.00 uur op sommige wegen niet meer wordt gestrooid. Uitgangs punt is dat de belangrijkste wegen en calamiteitenroutes gestrooid worden en ook hoofdbusroutes in de provincie berijdbaar blijven. Fietspaden en parallelwegen wor den niet meer gestrooid. De wegge bruiker wordt geadviseerd zich goed te informeren over de actue le verkeerssituatie. Diverse houten vloeren tot Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 www.tmcwoonwinkels.nL Kijk voor meer nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland donderdag 4 februari 2010 1 S door Melita Lanting Beste mensen, het is ge lukt. We hebben hon derd taarten." Een luid gejoel klinkt op in de burgerzaal. Gistermiddag overspoelden hon derd jonge scouts en hun leiders het gemeentehuis. Ze hebben hon derd zelfgemaakte taarten meege bracht om uit te delen aan de amb tenaren. Scouting Nederland be staat dit jaar een eeuw en dat moet gevierd. Vorige week kregen de raadsleden al een gebakje aangeboden tijdens de raadsvergadering; nu waren de ambtenaren aan de beurt. „Ik heb een slagroomtaart gebakken", zegt Janine uit Zierikzee. Vriendin Anoek heeft samen met haar moe der een chocoladetaart gemaakt en Niek vertelt omslachtig dat hij geen taart heeft kunnen meebren gen omdat bij hen thuis de keuken wordt verbouwd. „Wij hebben nu geen oven om in te bakken", be sluit hij zijn verhaal. De diversiteit aan taarten is enorm. Chocoladetaart, appel taart, vruchtentaart, roze kwark taart, iets met rozijnen, slag roomtaart, noem maar op. Met al die taarten op schoot is de verlei ding groot en hier en daar ver dwijnt stiekem een vingertje in de doos. „Jongens, we moeten even wachten op de wethouder. Maar dat is niet erg want weggeven is al tijd leuk", houdt een van de lei ders de kinderen voor. „Neeee", klinkt het in koor. „Iets krijgen is veel leuker." De taartenactie is opgezet door de vier scoutinggroepen op Schou- wen-Duiveland. „Iedere groep in Nederland kan een 'keurmerk 100' krijgen met een activiteit waarmee je laat zien dat scouting Nederland too jaar bestaat. Wij hebben geko- Scouting Schouwen-Duiveland heeft vier scoutinggroepen. De mr. Bakker- groep in Zierikzee, de Grevelingen- groep in Brouwershaven, de prin ses Margrietgroep in Bruinisse en in Burgh-Haamstede de Kaninefa- ten. Op Schouwen-Duiveland zijn onge veer 300 kinderen en jongeren lid van de scouting. Scouting is voor kinderen en jonge ren van 5 tot 21 jaar. De leden zijn ingedeeld in verschil lende leeftijdsgroepen. Scouts leren niet alleen samen spe len, maar ook organiseren en activi teiten bedenken. Daarnaast gaan ze regelmatig op kamp. Scouting neemt gemiddeld vijf maal per jaar deel aan maatschap pelijke activiteiten. zen voor deze taartenactie", zegt coördinator Huub van de Zande. „Waarom de ambtenaren gratis taart krijgen? Omdat we daar heel veel mee te maken hebben. De taart die overblijft, delen we uit in de dorpen van de groepen." Het was de bedoeling om deze taart uit te delen in verzorgingshuizen maar dat mag niet. De taarten vol doen niet aan de wettelijke eisen voor bereiding en bewaring. Daar om kregen sympathiserende be drijven en bijvoorbeeld dorpshui zen de resterende taarten. Misschien zat daar ook wel de taart van Frank van der Krieke bij. Hij had van de Zierikzeese scouts de mooiste taart gemaakt. „Samen met mijn moeder. Ik heb de bloe metjes er op gelegd en die dinge tjes opgespoten en die andere ge kleurde dingetjes ook", zegt hij. „En ik heb helpen dragen" vult zijn vriendje Marvin aan. Terwijl Frank en Marvin nog even moeten wachten tot ze aan de beurt zijn, gaan anderen al het ge meentehuis in om de taarten uit te delen. Onder andere bij Adri Lie- vense van de afdeling repro. „U mag een stukje uitkiezen omdat de scouting 100 jaar bestaat." Lie- vense neemt het stuk in grote dank aan en proeft gelijk even. Echt veel tijd voor een praatje is er niet. De kinderen moeten verder, ze hebben nog heel wat stukjes uit te delen. Met een kar vol taartpunten op weg naar het gemeentearchief. Wethouder Ad Verseput bekijkt één van de honderd taarten die de scouts (met een beetje hulp van pappa, mamma of iemand anders) hebben gebakken. westenschouwen - De Zeeuwse natuur staat centraal in de schilde rijen van Marian Beijersbergen en Simone Keus. In samenwerking met Staatsbosbeheer exposeren zij dezer maanden hun werk in de Ex cursieschuur aan de ingang van de Boswachterij Westerschouwen. Het werk van Beijersbergen en Keus bestaat uit natuurschilderijen in olieverf van dieren die op Schouwen voorkomen, zoals klei ne zangvogels, sterns en koeien. De expositie is tot zondag 6 juni te bezichtigen. De schuur is tijdens de Nederlandse vakantieperioden dagelijks geopend van 13.30 tot 16.30 uur en daarbuiten op zater dag en zondag op dezelfde tijden. MEEST CELEZEN 1Besparing door selectief strooien 2. Wethouder stadsontwikkeling 3. Sjees voor Goemanszorg (foto) EN VERDER houden een aantal PZC-redacteuren weblogs bij over hun uiteenlopende interesses op www.pzc.nl/blogs TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl 4||t Frank van der Krieke laat zijn prijswinnende taart zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72