Tegenhouden bedrijfswoningen mag PZC 1x7 deÖRVKKERY Te vroeg of te laat? 20 en 21 Wonderlijke vormen in winters Slotbos 18 en 19 RAAD VAN STATE Hoogste rechtsorgaan stelt gemeente in het gelijk Weer verdachte brand Eilanden almanak In d'n aoren waereld in Dreischor tijdmachine naar de zestiende eeuw Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Adrie Klinkenberg SCHARENDIJKE - De gemeente Schouwen-Duiveland mag de bouw van bedrijfswoningen op het bedrijventerrein aan de Lelie in Scharendijke voortaan tegen houden. Dit blijkt uit een uit spraak van de Raad van State die gisteren bekend is gemaakt. Het oordeel van de hoogste be- stuursrechtbank geldt ook voor de Roterij in Burgh-Haamstede. Het gemeentebestuur maakte er voor heen geen punt van als onderne mers bij hun bedrijf een huis bouwden. Een aantal woningen is echter afgesplitst van het bedrijf en apart verkocht. De gemeente raad wilde daar een einde aan ma ken omdat burgerwoningen op een industrieterrein de uitbrei dingsmogelijkheden van bestaan de bedrijven beperken. Het nieuwe bestemmingsplan voor de Lelie en de Roterij waarin de gemeente het verbod op nieu we bedrijfswoningen opnam, is al geruime tijd onderwerp van een twist tussen de gemeente en Bouwbedrijf Van der Schelde uit Scharendijke. Toen de gemeente in 2008 een aan vraag van Van der Schelde voor de bouw van twee nieuwe loodsen en een dienstwoning weigerde, stapte de bouwer naar de rechter. Die stelde de gemeente in het ge lijk, waarna Van der Schelde in be roep ging bij de Raad van State. Het Scharendijkse bouwbedrijf wil aan de Lelie twee nog onbenut te bedrijfspercelen verkopen. Van der Schelde verwacht dat hij zijn twee nog onverkochte percelen moeilijker aan de man kan breng en als er geen dienstwoning op ge bouwd mag worden. Van der Schelde deed een beroep op het Omgevingsplan Zeeland waarin staat dat een combinatie van wonen en werken op bedrij venterreinen is toegestaan. De Raad van State geeft Van der Schel de op dit punt gelijk, maar het Omgevingsplan betekent niet dat de gemeente verplicht is de bouw van bedrijfswoningen toe te staan, aldus de hoogste bestuursrecht- bank. Het nieuwe bestemmings plan Bedrijventerreinen voor Burgh-Haamstede en Scharendijke kan dan ook door de beugel, zegt de Raad van State. BURGH-HAAMSTEDE - Twee leerling-fotografen maken bij Burgh-Haamstede natuuropnamen. Op.de voorgrond een dode loofboom met een flinke zwam. Waarschijnlijk gaat het om een zwavelzwam, waarvan er afgelopen najaar veel zijn gesignaleerd. Moeder Natuur scho telt degenen die ondanks het gure weer bos en duin intrekken, de meest wonderlijke vor men voor. De nattigheid die ons land de laat ste tijd heeft geteisterd zorgt voor veel pad denstoelen en zwammen. Van elfenbankjes tot hier en daar zelfs een exemplaar van de vliegenzwam, de door kabouter Spillebeen on sterfelijk gemaakte rood-met-witte-stip- pen-paddenstoel. Bovenstaande foto werd tijdens een zoek tocht naar het eerste sneeuwklokje geschoten in het Slotbos in Burgh-Haamstede. Sneeuw klokjes waren er overigens (nog) niet te vin den. foto Dirk-Jan Gjeltema Jarige scouting deelt honderd taarten uit op Schouwen-Duiveland Donderdag 4 februari 2010 Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vrijdag 5 febr. 16.30-17.30 uur De Drvkkery Talkshow o.l.v. Rebecca van Wittene zaterdag 6 febr. 15.00-16.30 uur Going Dutch boeken bestellen? wmm.drukkerijmiddelburg.nl MIDDELHARNIS - In haar jacht op brandstichters heeft de politie van de Eilanden een 17-jarige Rotter dammer aangehouden. Hij wordt ervan verdacht in Spijkenisse een caravan te hebben aangestoken. De jongen is de 25ste verdachte die is opgepakt. Vier van hen zit ten nog vast. De politie heeft twaalf rechercheurs vrijgemaakt voor onderzoek naar brandstich tingen in onder meer een verzor gingshuis en het politiebureau. Tip? redactie@pzc.nl Die Walcherse garage zit er boven op. Het is immers crisis. Dus gingen deze week de brieven naar de klan ten de deur uit, waarin gewaar schuwd werd dat de datum voor de APK-keuring al weer aardig dichtbij komt. En omdat de garage nu toch de aandacht van de klant had, werd meteen van de gelegenheid gebruik gemaakt om op een leuke aanbie ding van winterhanden en een leuk prijsje voor de uitlaten te wijzen. Dat alles onder het motto: niet ge schoten is altijd mis. Het is allemaal best te begrijpen van deze nijvere ondernemer. Maar één ding had hij niet moeten doen. In het zelfde schrijven aan de klant werd meteen prettige kerstdagen en een voorspoedig 2010 gewenst. Dat geeft te denken. Waren die beste wensen te laat of juist te vroeg? En die win terhanden. Voor deze winter of mis schien al weer voor volgend jaar?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71