Schemergebied tussen 2o! zeeland RATATOUILLE Verkeersmaatregelen nodig in omgeving Blaauwe Hoeve Hulst Tonpraters Hulst doen hun buut voor een splinternieuw fotodecor vanaf 6 februari verkrijgbaar THEATERVOORSTELINC Jubilerend Ypsilon Zeeland wil vooroordelen en De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! donderdag 4 februari 2010 ÜfaOESi PIXAR knip de bon uit de zaterdagkrant! door Frank van Cooten Het is stil in de Roelof Ruuleszaal van het ROC Westerschelde in Terneuzen. Eerste jaars leerlingen So ciaal Agogisch Werk en Onderwijs assistent luisteren en kijken adem loos naar de familievoorstelling Vlieg! van Het Muziektheater Col lectief uit Amsterdam. Een pakkende, ontroerende maar ook humorvolle voorstelling over de worsteling met de schizofrenie van haar vader van een u-jarig meisje, gespeeld door de 29-jarige Rosa Schogt. De moeder weet geen raad met de ziekte van haar man. Ze probeert zich uit alle macht staande te houden, maar verliest daarbij haar dochter uit het oog. Schizofrenie is een ernstige geestes ziekte gekenmerkt door verschijn selen als wanen (onrealistische overtuigingen) en hallucinaties (waarnemingen van dingen die er niet zijn). „Ik vond het best aangrij pend en moest mijn ogen af en toe droog maken", zei Magda de Feijter, voorzitjer van Ypsilon Zeeuws-Vlaanderen, de vereniging van familieleden van mensen met schizofrenie of psychose. Ypsilon Zeeland bestaat 25 jaar. In door Harold de Puysseleijr HULST - De verkeersdrukte in de omgeving van de Blaauwe Hoeve in de Zandstraat in Hulst is zo sterk toegenomen dat maatregelen nodig zijn. Dat zegt wethouder Clen de Kra ker. Volgens hem wordt de route Hontenissestraat/Zandstraat door steeds meer automobilisten geko zen als entree tot Hulst. Ook de Oude Polderstraat is zo drukbere- den dat maatregelen gewenst zijn, aldus De Kraker. Hij denkt aan de aanleg van een verkeersplateau op of bij de kruising van de Oude Pol derstraat en de Zandstraat. Bewoners van de aanleunwonin gen waarvan de achtertuin aan de Zandstraat grenst, wachten op hun beurt met smart op actie. Ze dringen er, aldus bewoonster Alies van den Biggelaar, al een jaar op aan dat het parkeerterrein achter hun tuin wordt veranderd in een groenzone. Het parkeerterrein is ja ren geleden aangelegd als tijdelijke voorziening in verband met de bouwactiviteiten op het terrein van De Blaauwe Hoeve. Nu die achter de rug zijn, is het parkeer terrein overbodig. Van den Biggelaar en buurtbe woonster Marijke Henderiks wor den naar eigen zeggen van het kastje naar de muur gestuurd. Zorgstichting Curamus wijst voor een oplossing naar de gemeente en vice versa. Directeur Lex Janse van Curamus en wethouder De Kraker laten weten snel met alle betrokkenen om de tafel te willen om de kwestie te regelen. Leerlingen van het ROC kijken geboeid naar Rosa Schogt van Het Muziektheater Collectief uit Amsterdam, die de door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster buut heeft een gloednieuw decor. De tonpraters doen vanaf aanstaande vrijdaga vond hun buut voor een enorm fo- tozeil met de afbeelding van het Hulster stadshart. Zo'n tien jaar lang sierde een door vader en zoon Roger en Thomas Mahu uit Hulst geschilderd achter doek het podium in cultureel cen trum Den Dullaert; een sfeervol plaatje met een besneeuwde leu genbank en Grote Markt. Het doek had echter zijn beste tijd ge had. „Er zit een grote scheur in. Die zag het publiek niet, want de dweilband zit er altijd voor. Maar behalve dat, het was gewoon tijd voor weer eens iets nieuws", zegt Evert - 't Kakkenestje - Verwer, penningmeester van de Stichting Hulster Buutreedners. Fotograaf Theo Buijsse maakte een mooie kleurenfoto en de man nen van Wauters drukten de foto af op een enorm zeil van veertien bij vier meter. Het kostte wel wat hoofdbrekens hoe het enorme zeil mooi strak kon worden opgespan nen over het hele toneel, maar de vaste toneelmeester van de buut, Paul de Vliegere, bedacht daarvoor een ingenieuze constructie met buizen en pijpen. Het publiek ziet het nieuwe achter doek vrijdagavond voor het eerst, tijdens de eerste van vier opvoerin gen dit weekeinde van de 27e edi tie van de Hulster buut. Dit jaar be stijgen zeven buutreedners de ton; Theodoris den Delver, Sjel Sassé, Dolf Bordenveger, Ronnie de Sloe ber, 't Ollands Meesterken en Tiele Kokien. Ook is er één debutante in de ton. De buuts worden dit jaar aan elkaar gepraat door één presentator. De Sjores Ambras Band zorgt vrij dag en zaterdag voor de muzikale omlijsting. Zondag blaast Terme- nieke wanneer nodig de Buutreed ners uit de ton. Maak uw Disney Filmstrip verzameling helemaal compleet met deze handige verzamelbox!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62