Sluis kan anderhalve ton claimen bij CDA vindt oud-wethouder Leentfaar Carnaval thema van speciale kerkdienst Benefietconcert brengt 825 euro op Strooizout in Zeeland is zo goed als op ZOA donderdag 4 februari 2010 KLOOSTERZANDE In de Sint Martinuskerk in Kloos- terzande vindt zondag 14 februari een speciale kerkdienst plaats met carnaval als thema. De dienst be gint om 10.30 uur. Aan de viering wordt meegewerkt door de volksdansgroep Hava Na- guila uit Vogelwaarde. Leden van de dansgroep voeren tijdens de dienst een aantal sacrale dansen op. Iedereen is welkom. AXEL Het benefietconcert dat diverse mu ziekverenigingen onlangs in het Gregoriuscentrum in Axel gaven, heeft een totaalbedrag van 825 eu ro opgeleverd. Het geld is bestemd voor zorgboerderij Binnenste Bui ten van de familie Van Gaaien aan de Havendijk 5 in Terhole. De boer derij biedt dagbesteding aan jonge ren vanaf 5 jaar met psycho-sociale problemen of andere beperkingen. 'Het meest trots ben ik op het nummer 'Het is nooit te laat'. De 'oude' Annie zingt dat nummer, samen met twee 'verhuizers'. Alles in die scène klopt.' Danny Weijermans MIDDELBURG Het Zeeuwse strooizout raakt op. De bodem van de voorraad is in zicht. Vóór de ochtendspits van vandaag wordt nog volgens het normale patroon gestrooid. Daarna is de voorraad niet meer toerei kend om nog op alle wegen te strooien. Gevolg is dat 12.00 uur op sommige wegen niet meer wordt gestrooid. Uitgangspunt is dat de belangrijkste wegen en calamitei tenroutes gestrooid worden en ook hoofdbusroutes in de provincie toe gankelijk blijven voor het open baar vervoer. Fietspaden en paral lelwegen worden niet meer ge strooid. De weggebruiker moet zich goed informeren over de actu ele verkeerssituatie. BIJ NADER De debatavond van PvdA, CDA en WD over 'krimp' in de gemeente Sluis wordt morgen vanaf 19.30 uur gehouden in centrum De Mao- neblusser in Schoondijke. In een bericht in deze krant stond giste ren abusievelijk dat de bijeenkomst 5 mei zou zijn. Kiezers mogen mor genavond aangeven hoe leefbaar- Een fragment uit de tv-serie Annie M.G., met de acteurs Malou Gorter als Annie M.G. Schmidt en Gijs Scholten van Aschat als Annies grote liefde Dick heid op peil kan blijven in Sluis on- van Duijn, met wie ze een zoon (Flip) kreeg. foto GPD danks een dalend inwonertal. door René Hoonhorst BRESKENS - De gemeente Sluis moet een rekening van anderhalve ton indienen bij de CDA-afdeling Sluis. Dat bedrag was de gemeente de afgelopen jaren kwijt aan wachtgeldvoorzieningen voor oud-wethouder Rein Leentfaar. In een open brief aan de gemeente raad en het college van B en W stelt Leentfaar dat hij na de vorige periode op 'schofterige wijze' is weggestuurd door het CDA-be- stuur. Leentfaar was wethouder voor het CDA in de voormalige ge meente Oostburg (1998-2003) en in de nieuwe gemeente Sluis (2003-2006). Hij was in voor een derde bestuursperiode, maar werd door het bestuur - evenals collega Leen Kamphuis - niet op de con ceptkieslijst geplaatst. Leentfaar beseft dat een politieke baan geen zekerheid biedt. Maar het afdelingsbestuur heeft nooit overleg met hem gevoerd over het vervolg van zijn carrière. Ook is hem nooit verteld - schrijft hij in de open brief - wat hij fout zou hebben gedaan. Door zijn loop baan een paar jaar voor zijn pen sioen af te breken, werd Sluis opge scheept met het betalen van jaren wachtgeld. Door toedoen van het CDA-bestuur is dat geld 'achteloos verkwanseld' en de gemeente zou er goed aan doen het geld terug te vorderen. Leentfaar komt een jaar tje na zijn pensioen met zijn 'ad vies'. Het tijdstip is niet bewust vlak voor de verkiezingen geko zen, beweert hij. „Hoewel ik het over een maand niet meer gedaan zou hebben." CDA-lijsttrekker Peter Ploegaert meldt dat hij zelf na zeven maanden wethouder schap het veld moest ruimen van wege het klappen van een coalitie. „Leentfaar had ook principieel kunnen zeggen dat hij geen wacht geld van de gemeente hoefde en destijds gelijk een claim bij het CDA kunnen leggen." Afstemming heeft plaats gevonden met Teat, Dortos en Red een Kind. Woord -Daad www.woordendood nl giro 733, Gorinchem www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61