Haventje Otheense Kreek opgeknapt Liedjes 'deel' 15% korting! i8l zeeland Te vroeg of te laat Jongeren Triniteit gaan koken voor buurtbewoners almanak De van oorsprong Vlissingse musicus Danny Weijermans maakte de muziek voor de serie over Annie M.G. Schmidt. Diverse houten vloeren tot donderdag 4 februari 2010 RONDJE KREEK Nieuwe aanlegsteiger en ruimte voor clubhuizen door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het noordelijke jacht- haventje van de Otheense Kreek in Terneuzen en het omliggende terrein krijgen een flinke opknap beurt. De herinrichting kost meer dan een half miljoen euro. De aanpak van het haventje maakt deel uit van het plan Rondje Kreek en is opgesteld in samen spraak met de Dow roeivereni ging, hengelaafsvereniging ONI en de scoutinggroep Karei Doorman (zeeverkenners). Een aantal jaren geleden is het haventje voorlopig buiten gebruik gesteld vanwege vandalisme en het ontbreken van genoeg sociale controle. Het plan voorziet in de aanleg van een nieuwe aanlegsteiger voor de zeeverkenners en de hengelaars. De steiger van de roeiclub blijft buiten het haventje direct aan de oever van de kreek. In het haven tje zelf en op het voorterrein daar van is namelijk niet genoeg ruimte voor de lange roeiboten van deze vereniging. In overleg met de gebruikers zijn in het plan drie plaatsen aangewe zen voor de bouw van clubhuizen. De verenigingen zullen zelf zorg moeten dragen voor de invulling van de kavels. De gebouwen ko men evenwijdig te staan aan de bo- tensteiger. De scouting heeft de meeste ruim te nodig en krijgt de locatie aan de zijde van de Rooseveltlaan. De roeivereniging blijft in het midden en de hengelaars krijgen de kop van de haven. Onder bomen kan een terras worden gemaakt met uitzicht over de kreek. In het parkgedeelte komt een extra wandelpad als voortzetting van het Rondje Kreek. Ook is een visvijver opgenomen als extra at- tractiepunt. door Frank van Cooten SLUISKIL - De gemeente Terneuzen wil in de wijk Triniteit een groot buurtfeest houden waar jongeren gaan koken voor de buurtbewoners. Dit initiatief is bedoeld om het saamhorigheidsgevoel en de contac ten tussen de verschillende nationa liteiten in de wijk te verstevigen. Het idee kwam gisteren uit de ko ker van commissaris van de konin gin Karla Peijs (foto) tijdens een werkbezoek aan de Scheldestad rondom het thema integrale veilig heid. Peijs sprak in Triniteit onder meer met jongeren en ouderen over hun leven en veiligheidsbeleving in de wijk. „Ik sprak onder meer met een alleenstaande moslima met drie dochters. Zij durft 's avonds eigen lijk de deur niet meer uit. Toen jon geren dit hoorden, vertelden ze dat ze echt de kwaadsten niet zijn. On der die jongeren blijken drie koks te zijn. Dus stelde ik voor dat zij voor de wijkbewoners gaan koken om el kaar beter te leren kennen. Ze wa ren direct enthousiast." De gemeente Terneuzen werkt het idee uit, reageerde burgemeester Tip? redactie@pzc.nl Jan Lonink enthousiast. Peijs kwam uit de gesprekken ook te weten dat nogal wat allochtone jongeren moei te hebben een stageplek bij een be drijf te verwerven. Terneuzen gaat met de werkgevers praten om hier wat aan te doen, zei Lonink. Peijs was gisteren ook op bezoek bij Yara in Sluiskil. Ze prees de inspan ningen van dit bedrijf op veiligheids gebied. Zo investeert Yara vierhon derd miljoen euro in een ammoniak- fabriek, onder meer bedoeld om het aantal ammoniaktransporten over de Westerschelde te verminderen. foto Mark Neelemans Die Walcherse garage zit er boven op. Het is immers crisis. Dus gingen deze week de brieven naar de klan ten de deur uit, waarin gewaar schuwd werd dat de datum voor de APK-keuring al weer aardig dichtbij komt. En omdat de garage nu toch de aan dacht van de klant had, werd meteen van de gelegenheid gebruik gemaakt om op een leuke aanbieding van win terhanden en een leuk prijsje voor de uitlaten te wijzen. Dat alles onder het motto: niet ge schoten is altijd mis. Het is allemaal best te begrijpen van deze nijvere on dernemer. Maar één ding had hij niet moeten doen. In hetzelfde schrijven aan de klant werd meteen prettige kerstda gen en een voorspoedig 2010 ge wenst. Dat geeft te denken. Waren die beste wensen te laat of juist te vroeg? En die winterhanden. Voor de ze winter of misschien al weer voor volgend jaar? TV-SERIE ANNIE M.G. door Miriam van den Broek Ga er maar aan staan. Ge dichten van Annie M.G. Schmidt verande ren in mooie liedjes, die ook nog eens perfect passen in een televisieserie. Componist en 'sounddesigner' Danny Weijer mans, geboren en getogen in Vlis- singen, ging de uitdaging graag aan. Het resultaat is momenteel te horen en zien in de succesvolle te levisieserie Annie M.G. Danny is geboren met muziek in zijn genen. Op zijn vijfde kreeg hij al accordeonlessen van Harry Schroevers. Hij speelde daarna trompet in de Jeugd Deltaband en nog later volgde hij ook piano- en orgellessen. Op zijn achttiende verliet Danny zijn ouderlijk huis aan de Kasteel straat in de Vlissingse Schelde- buurt-om aan het conservatorium in Utrecht te gaan studeren. Niet om perfect een muziekinstrument te leren bespelen, maar om alles te leren over de combinatie muziek en techniek. „Ik leerde wat er ge beurt en wat erbij komt kijken als je muziek overzet op studioappara tuur. Ook leerde ik composities te maken met de modernste midde len." Daar ligt nog altijd zijn passie. Met zijn eigen bedrijf Soundpalette zorgt hij al een aantal jaren voor de muziek en geluiden in films en voor televisie. Zo werkte hij mee aan de film Zusje eri de serie De 9 dagen van de Gier. De opdracht voor Annie M.G. was wel de bijzonderste opdracht tot nu toe. „Van april 2008 tot decem ber 2009 heb ik er keihard aan ge werkt. Om een beeld te schetsen: soms krijg je voor een hele film maar drie maanden de tijd. Maar in deze serie vervult muziek een heel belangrijke, nadrukkelijke rol. De liedjes en de teksten maken echt deel uit van de persoonlijk heid van Annie M.G. Schmidt. Die moeten dan ook heel erg goed zijn én helemaal passen in het verhaal. Bovendien worden er bijna nooit series zoals deze gemaakt. Dus het zal ook wel lang duren voordat ik weer zoiets speciaals op mijn pad vind." In het script stond al vast welke liedjes op welk moment werden gezongen. „Aan sommige bestaan de liedjes, op muziek van Harry Bannink, hoefde ik niet zo veel te doen. Van andere liedjes hebben we de tekst of de muziek veran derd. Ook heb ik van gedichten liedjes moeten maken." Het meest trots is hij op het num mer 'Het is nooit te laat'. Een frag ment daarvan is vaak als aankondi ging te zien geweest op tv. „De 'oude' Annie zingt dat nummer, sa men met twee 'verhuizers'. Alles in die scène klopt." Na het inzingen door acteurs en zangers moesten de liedjes wor den aangekleed met instrumen ten. „Ik ben naar Moskou gegaan om daar een week orkestopnames te maken. Ik wilde het niet met een metropoleorkest, omdat die te weinig strijkers hebben. Daarom hebben we zelf een orkest samen gesteld. Dat we naar Moskou zijn gegaan, heeft de producent be paald. Zo gaat dat." Over het eindresultaat is Danny wel tevreden. „Elke zondag zit ik voor de buis te kijken en te luiste ren naar hoe het geworden is. Na tuurlijk zitten er dingen in die ik achteraf anders had gewild. Maar daar was gewoon geen tijd meer voor. Ik sla ze wel op in mijn ge heugen om er voor een volgende keer lering uit te trekken." Annie M.G. Annie M.G. Haar liedjes, haar lief de, haar leven is een zevendelige tv-serie die is gemaakt onder regie van Dana Nechushtan. De serie is geïnspireerd op de bio grafie Anna die is geschreven door Annejet van der Zijl. De tv-serie wordt elke zondag avond uitgezonden door de NPS/Vara. MEEST GELEZEN 1. Caféverbod Hulst blijft overeind 2. Massaal protest in Hulst 3. Raad geeft toch macht aan B en W STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60