PZCIt Raden tevreden over samenwerking ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 REKENKAMERCOMMISSIE Onderzoek naar functioneren wijkbeheer in gemeente Terneuzen Zeeuws-Vlaamse Rotarians slaan handen ineen voor Shelter BOX Kamerlid Partij voor de Dieren bij Zwerfkat Carnavalsinstuif voor cliënten van Tragel Subsidie De Rede voor klimaatbeheersing V Markl51 I Middelburg JLy iv V j\j\LI T0118886886 De Drvkkery Talkshow Going Dutch Vlissinger componeert muziek voor tv-serie Annie M.G. Donderdag 4 februari 2010 Ypsilon wil einde aan vooroordelen rond schizofrenie Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Meer dan 70 procent van de 23 dorps- en wijkraden in de gemeente Terneuzen vindt dat de samenwerking met de gemeen te goed tot zeer goed verloopt. Dat blijkt uit een onderzoek door de Rekenkamercommissie naar het functioneren van de kern-en wijkraden. Bijna een kwart van de raden ervaart de samenwerking als voldoende tot redelijk en vijf pro cent is niet tevreden. De samen werking met de wijkcoördinator en de wijkbestuurder wordt door vrijwel alle raden als bijzonder po sitief ervaren. „Over het algemeen is er een sfeer van vertrouwen in elkaar", aldus de commissie. Met het onderzoek wilde de com missie erachter komen of het wijk beheer in de gemeente moet wor den gezien als een 'zorgenkind of moeders mooiste'. Een eenduidig antwoord leverde het onderzoek niet op. Hoewel het wijkbeheer goed functioneert kan het nog be ter, denkt de commissie. De raden worden nog te laat bij het beleid betrokken en de representativiteit kan beter. „Representativiteit is altijd lastig", stelt wethouder Cees Liefting. „Als je voor gekozen raden kiest, dan hol je de positie uit van de ge meenteraad als volksvertegenwoor diging. Ons wijkbeheer werkt goed. Ik ben blij met het overwe gend positieve rapport. Natuurlijk, je kunt altijd verbeteren." Opmerkelijk is de constatering van de commissie dat de voor het on derzoek geïnterviewde gemeente raadsleden aangeven dat ze over het algemeen niet goed op de hoogte zijn van wat er speelt bij de verschillende kern- en wijkra den. Ze vinden ook dat de raden weinig worden betrokken bij be sprekingen van de gemeenteraad, zelfs als deze betrekking hebben op de betreffende kern of wijk. „Als er problemen worden aange geven door de raden denk ik dat de gemeenteraad daar meestal goed op inspeelt", vindt Liefting. Hij stelt vast dat de leden van dorps- en wijkraden veel belange loos werk doen. „Maar werk is niet alles. Ook informeel contact is belangrijk." Daarom wordt er in mei weer een feestavond gehou den voor alle wijk- en dorpsraden. TERNEUZEN - Het kwartet Zeeuws-Vlaamse Ro- taryclubs stapelde gisteravond 48 dozen op el kaar op het podium van het Terneuzense Scheldetheater. De dozen symboliseerden de 48 Shelterboxes die de vier serviceclubs bij elkaar spaarden. Het is de eerste keer dat de vier Rotary-afde- lingen samenwerkten. „We wilden het een keer wat grootschaliger aanpakken voor een internationaal goed doel. Shelterboxes zijn kis ten waar een overlevingspakket voor tien per sonen in zit. Shelter BOX International stuurt die kisten naar rampgebieden in de hele we reld", verklaart voorzitter Johan van Westen van Rotaryclub Terneuzen. Veel kisten gaan nu naar Haïti. Dat lijkt Van Westen logisch. Van Westen: „Voor de door ons ingezamelde 36 mille kunnen 48 overlevingspakketten wor den aangeschaft. De kisten krijgen nummers zodat wij zelf kunnen nagaan waar ze terecht komen." Voor een volle zaal in het Scheldetheater tra den gisteren achtereenvolgens namens het kwartet afdelingen op: Adrie Oosterling (Oost burg, zie foto), Joost van Hyfte (Westdorpe/Zelzate Euregio), Ambras (Hulst) en Maikel Harte (Terneuzen). foto Mark Neelemans GROEDE Kamerlid Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren brengt mor genmiddag een werkbezoek aan stichting Zwerfkat in Groede. Ou wehand vindt dat in Nederland te weinig opvangmogelijkheden voor zwerfdieren zijn. De overheid laat het volgens haar afweten. Zij wil hiervoor aandacht vragen met het bezoek aan de door vrijwilligers ge runde stichting Zwerfkat. HULST De instuif voor mensen met een verstandelijke beperking viert za terdag carnaval in het gemeen schapscentrum Den Dullaert. Het feestje begint om 14.00 uur. De deelnemers kiezen uit hun midden een eigen prins en Raad van Elf. De Hulster carnavalsstichting AHC de Vossen onder leiding van prins Carolus sluit bij de polonaises aan. Windkracht 9 zorgt voor muziek. TERNEUZEN Scholengemeenschap De Rede in Terneuzen heeft van het ministerie van Onderwijs 162.000 euro gekre gen voor de verbetering van het binnenklimaat. Met het geld wordt het enkel glas in het hoofdgebouw vervangen door dubbel glas en op de tweede en derde verdieping wordt een systeem aangebracht voor de verbetering van het bin nenmilieu. vrijdag 5 febr. 16.30-17.30 uur o.l.v. Rebecca van Wittene zaterdag 6 febr. 15.00-16.30 uur boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59