sport 131 Vader en zoon tafeltennissen in België In bijna elke kern in de streek wonen (oud-) sporters, bestuurders, trainers of vrijwil ligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door Walcheren' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 3: Wim en Wesley Wegman. MTB-tocht Kloetinge vindt alsnog plaats Dammers Middelburg blijven op plek één Lavrijssen finisht in Qatar in achterhoede Nieuwe datum voor duel Jong Ambon Zeelandia Middelburg niet tegen Cercle donderdag 4 februari 2010 Oost-Souburq door Koen de Vries OOST-SOUBURG - Er moet nog er gens een oude foto zijn van Wim Wegman die bepakt en bezakt klaar staat om naar België af te rei zen voor een tafeltenniswedstrijd. Zijn zoontje Wesley, toen amper twee jaar oud, zegt daarop zijn pa- pa gedag. Zo'n foto met Wim en Wesley kan nog steeds gemaakt worden. De inmiddels 48-jarige Wegman tafeltennist immers weer in België. Maar Wesley zegt zijn vader geen gedag meer. Hij is inmiddels twin tig en gaat met hem mee. Samen spelen ze competitie bij Immo Mortsel, een club uit Antwerpen. Wesley in het A-team, Wim in het B-team. Beide Souburgers leerden tafelten nissen in Middelburg. Wim zette daarna de puntjes op de i bij het inmiddels ter ziele gegane Wilno uit Vlissingen en belandde na ver schillende avonturen in België, bij een club die naar een sponsor was genoemd: Van der Veecken. Hij bleef er een jaar of vijftien hangen. Wesley speelde lange tijd bij TTC Middelburg en stapte vorig jaar over naar Immo Mortsel. Dat is de nieuwe club van de sponsor van toen.- Dat Wesley in België tafeltennist is geen toeval, bij Wim is dat wel het geval. Wesley stapte vorig jaar over van TTC Middelburg omdat hij niet langer wilde wachten op de plannen van die club. Hij had verschillende aanbiedingen om bij onze zuiderburen te spelen, maar moest dan wel snel beslissen. Wim begon vorig jaar weer wed strijden te spelen nadat hij een her- seninfarctje had gehad. Het ver zoek van Immo Mortsel om wat Wesley (I) en Wim Wegman zijn actiefin de Belgische competitie. gaten te dichten kwam op een goed tijdstip. „Ik was eigenlijk ge stopt, maar ik ken mezelf Als ik thuis op de bank ga zitten, kom ik er niet meer af Nu had ik extra motivatie om te bewegen. Ik heb goede en mindere dagen. Soms ben ik snel moe of heb ik moeite om me te concentreren. Maar meestal gaat het goed. Ik heb in het B-team nauwelijks wedstrij den verloren." Wim heeft twee vrouwen als team genoot (een Chinese en een Bul gaarse) en een Belg. Dat B-team speelt in de tweede klasse natio naal, het derde niveau van België. Wesley speelt met een Litouwer en twee Belgen eerste nationaal, de op een na hoogste klasse. Er was afgesproken dat hij af en toe in mocht vallen in het team dat in de 'super' speelt. Daar is het nog niet van gekomen. Dat heeft met blessures van de Souburger te ma ken, maar ook met de situatie van het superteam. De Chinees, de Schot en de Nigeriaan die het team bevolken, kunnen nog eerste in hun poule worden, wat zou be tekenen dat ze Vilette Charleroi kunnen ontlopen in de halve fina les. Vilette is meervoudig europa cupwinnaar. Wie dat team in de Belgische competitie treft is bij voorbaat kansloos. Wim en Wesley reizen niet alleen samen naar België. Ze trainen ook veel met elkaar. Op maandag en donderdag trainen ze onder lei ding van Peter Boon bij TTCM, dinsdags trainen ze in Antwerpen bij Immo Mortsel en woensdags en vrijdags trainen ze in de zaal van TTCM tegen elkaar. Voor Wim is het tafeltennissen daar mee nog niet afgelopen, want hij coacht op zondag regelmatig het eerste team van Westa, een top- ploeg in de Nederlandse eredivi sie. Ook Wesley had nog een extra activiteit, maar daar is vorig jaar een eind aan gekomen. Hij reisde een maal per week naar Papendal (bij Arnhem) om met de Neder landse jeugdselectie te trainen. Dat kan niet meer vanwege zijn studie commerciële economie aan de HZ. Vader en zoon hebben het naar hun zin in de Belgische competi tie. Ze tafeltennissen altijd op za terdagavond, waardoor ze overdag nog veel kunnen doen, spelen lek ker veel wedstrijden, hebben vaak sterke tegenstanders en vinden ook gezelligheid. Na de wedstrijd foto Lex de Meester wordt in België altijd uitgebreid ge geten en gedronken. Bovendien kan er veel meer bij onze zuiderbu ren. Aan de mannencompetitie kunnen ook vrouwen en jeugdspe lers meedoen, teams kunnen mak kelijker door elkaar gemixt wor den en er kunnen tijdens de com petitie nog spelers aangetrokken worden. Zo maakt binnenkort waarschijnlijk een nieuwe Engels man zijn opwachting bij Immo Mortsel A. Komende zaterdag gaan vader en zoon weer op stap. Ze vertrekken om ongeveer 15.30 uur naar Ant werpen om dan door te reizen voor hun uitwedstrijden. Wesley gaat naar Saint Ghislain, ten wes ten van Charleroi. Wim speelt in Diest. Moeder Ellen blijft zoals al tijd lekker thuis. Met de hond. KLOETINGE De mountainbiketocht van de voet balvereniging Kloetinge, die begin vorige maand werd afgelast vanwe ge de gladheid, wordt volgende week alsnog verreden. De zater dag-eersteklasser tekent volgende week zaterdag, 13 februari, voor de organisatie. Er kan gekozen uit twee afstanden: 25 en 42 kilometer, over verharde en onverharde pa den op Zuid-Beveland. Er kan vol gende week zaterdag tussen 11.30 uur en 13.30 uur vanaf het Wesselo- park in Kloetinge gestart worden. MIDDELBURG In de hoofdklasse van de Zeeuwse damcompetitie blijft Middelburg lijstaanvoerder. De Walcherse for matie verstevigde die positie dank zij een 11-5-overwinning op het der de team van PWG 's-Gravenpolder. De twee achtervolgers van Middel burg maakten geen fout. Aagteker- ke won in Goes nipt van GZC. Het duel eindigde in 9-7. Tholen/DSVF klopte Souburg met 10-6. BDV raak te wat achterop. Het team leed een verrassende nederlaag tegen Lam- merenburg: 9-7. DOHA Birgit Lavrijssen is in de eerste etappe van de Ronde van Qatar ver achter het peloton geëindigd. De negentienjarige wielrenster uit Ka- pelle, die debuteerde bij de Red- Sun-formatie, werd 74e op veertien minuten en 43 seconden van de Li touwse Rasa Leleivyte, die na 103,5 kilometer de sprint van het pelo ton won. Cervélo-sprintster Kir- sten Wild, die de etappekoers vorig jaar won, kon zich vanwege een lekke band niet in de strijd om de dagzege mengen. MIDDELBURG Jong Ambon werkt volgende week dinsdag 9 februari de bekerwed strijd af tegen ASWH. Het duel wordt op sportpark de Kruitmolen in Middelburg gespeeld en begint om 19.30 uur. Het duel werd vorige week op het laatste moment afge last. ASWH was al in Middelburg toen scheidrechter Nijsse het veld alsnog afkeurde. Het terrein was door de vorst onbespeelbaar gewor den. De winnaar van de wedstrijd schaart zich bij de laatste zestien in het bekertoernooi. MIDDELBURG De oefenwedstrijd tussen Zeelan dia Middelburg en de beloften van Cercle Brugge is afgelast. De wed strijd tussen de zondag-vierdeklas ser en de talenten van de Belgische profclub zou vanavond op sport park De Veerse Poort worden ge speeld, maar het hoofdveld ver keert door de hevige regenval in een te slechte staat. Daarbij is ook rekening gehouden met het duel van aanstaande zondag. Dan speelt Zeelandia Middelburg thuis tegen koploper SC Kruisland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51