tegen Utrecht Deïst wil voor goede doel naar Spelen terug als trainer F1 iL Topscorer Suarez heeft het vizier weer op scherp staan van Heerenveen donderdag 4 februari 2010 „We zijn na het begin weggezakt naar een niveau dat ik niet wens." PSV-trainer Fred Rutten door Dick Sintenie AMSTERDAM - Ajax had gisteren twee penalty's nodig om het ver schil te maken met Roda IC. Die goals werkten bevrijdend voor Luis Suarez. Hij schoot in de slotfa se nog tweemaal raak: 4-0. De bal waarmee de wedstrijd was ge speeld ging dan ook naar zijn per soonlijke museum. Eerder dit seizoen maakte de Uru- guayaan ook tegen VW al vier doelpunten, maar de laatste maan den had hij zijn vizier niet op scherp staan. De topscorer van de eredivisie (met 22 goals) maakte zijn laatste competitiedoelpunt op 11 december. Tegen Roda JC miste hij gisteren voor rust drie riante kansen alvorens hij zijn trefzeker heid terugvond vanaf de straf schopstip. De Uruguayaan benutte de twee strafschoppen in een tijdsbestek van een kwartier, tussen de 54e en 68e minuut, de meest tumultu euze periode in de wedstrijd. Ro da JC raakte aanvoerder Davy de Fauw kwijt met een rode kaart. Hij vergreep zich in de ogen van arbiter Nijhuis tweemaal aan een Ajacied binnen het strafschopge bied. Beide acties leverden hem een gele kaart op. De tweede overtreding op Siem de Jong was duidelijker waarneem baar dan de eerste op Suarez, maar de Limburgers maakten zich voor al boos omdat assistent-scheids- rechter Inia had gevlagd voor bui tenspel van De Jong. Nijhuis wuif de dat signaal weg en de televisie beelden gaven de arbiter gelijk. Daarna kon de Suarez-show begin nen. Vooral zijn vierde doelpunt was fraai. Met een listige lichaams beweging stuurde hij verdediger Arnold Kruiswijk de verkeerde kant op, waarna hij de bal met zijn rechtervoet hard achter doel man Przemyslaw Tyton joeg. De supporters van Ajax konden de opleving van Suarez uiteraard waarderen, maar ze hadden toch vooral applaus over voor het de buut van de Koreaan Hyun Jun Suk. Iedereen kent inmiddels het ver haal van de achttienjarige jonge man die enkele dagen achtereen bij de training van Ajax kwam kij ken in de hoop dat hij eens mee mocht doen. Die kans kreeg hij bij Jong Ajax en daar verdiende hij een contract. 'Alles op Suk olé olé', zong het pu bliek, toen hij de tegenvallende Marko Pantelic kwam aflossen. De boomlange spits was getooid met een haarbandje. Hij droeg een paar gele schoenen in het kwartier dat hij over het veld mocht dra ven. Ajax maakt zich nu op voor de rechtstreekse confrontatie met FC Twente, dat gisteravond met 2-0 won van Heracles. De Amster dammers staan negen punten ach ter op de koploper van de eredivi sie, waardoor de echte spanning ontbreekt. Wat dat betreft heeft Ajax na de winterstop slechte za ken gedaan tegen NAC en Feye- noord. Twee wedstrijden waarin de achterstand op zowel Twente als PSV met vier punten had kun nen worden teruggebracht. ging kon wagen na een combina tie tussen Dzsudzsak en Simons. Nadat Toivonen een kopkans bij de eerste paal onbenut had gela ten, leidde het eerste balcontact van Engelaar bijna tot een doel punt van Dzsudzsak. Uiteindelijk viel die bevrijdende treffer een mi nuut later .alsnog. foto Toussaint Kluiters Ook nadat Keller met een tweede gele kaart (de laatste na een duel met doelman Andreas Isaksson) van het veld was gestuurd, gaf FC Utrecht zich niet gewonnen en zocht het de gelijkmaker. PSV mocht zich gelukkig prijzen dat Engelaar de drie punten inmiddels had veiliggesteld. Luis Suarez stopt de bal onder zijn shirt nadat hij voor 1-0 heeft gezorgd. De Uruguayaan scoorde daarna nog drie keer. foto Olaf Kraak door René van Stee DEN HAAG - Heieen Deïst uit Zon- nemaire is stagiaire bij de Stich ting Sport Compass. Die zet zich in om zowel topsport als breedte sport voor gehandicapten wereld wijd te promoten. Aangezien de stichting nog maar pas bestaat, is de naamsbekendheid nog gering. Het plan is om .af te reizen naar de Olympische Winterspelen in Van couver. „Want wij denken dat de Spelen een perfect podium zijn om onszelf te profileren en om nuttige contacten op te doen", ver telt de achttienjarige Deïst, studen te sportmanagement aan de Haag se Hogeschool en voetbalster bij het vrouwenteam van de combina tie Brouwershaven/WIK'57. Wat Sport Compass onderscheidt van veel andere goede doelen is dat de stichting niet per se geld in zamelt om haar doelen te berei ken. Geld is natuurlijk altijd wel kom, maar zij zoekt het meer in za ken zoals materialen, samenwer king met scholen, universiteiten en het bedrijfsleven en de bunde ling van kennis. Deïst: „Het uitein delijke doel is niet alleen de pro motie van de gehandicaptensport, maar ook om twintig opleidings centra in ontwikkelingslanden in samenwerking met de lokale bevol king te realiseren. Daarvoor zijn we vooral op zoek naar oud mate riaal dat nog prima geschikt is om in ontwikkelingslanden te gebrui ken." Sport Compass streeft ernaar om kosteloos naar Vancouver af te rei zen. Ook het verblijf aldaar zal gra tis zijn. Daartoe wordt op Schip hol reizigers gevraagd om hun ge spaarde flymiles ter beschikking te stellen. Inmiddels zijn op die ma nier twee tickets verworven. „We hebben er zes nodig. Het wordt nog een hele klus om dit voor el kaar te krijgen. Maar we gaan er voor, al was het maar om aan- te to nen dat Sport Compass een creatie ve en ambitieuze organisatie is die niet alleen afhankelijk is van het subsidie-infïius", zegt Deïst. Inmiddels zijn ook contacten ge legd met sportclubs in en rond Vancouver. Die zijn bereid om slaapplekken ter beschikking te stellen. Daarbij kan onder meer worden gedacht aan kleedkamers van sportcomplexen. Sport Com pass hoopt met haar missie in Van couver voor tienduizend euro aan steun in welke vorm dan ook bin nen te halen. „Maar eerst moeten we die tickets zien te regelen. Mor gen hakken we definitief de knoop door of we afreizen." Zeeuwen gezocht De sportredactie van de PZC wil tij dens de Olympische Winterspelen in Vancouver niet alleen de spor ters op de voet volgen. We willen ook verhalen maken over Zeeuw en die in welke hoedanigheid ook in Vancouver zijn. Gaat u naar de Spelen en vindt u het leuk om over uw ervaringen te vertellen? Meld u dan aan via sport@pzc.nl en laat naam, adres en telefoonnummer achter. Wij bel len u om afspraken te maken. HEERENVEEN - Jan de Jonge heeft zijn functie als interim-trainer van sc Heerenveen neergelegd. De Jon ge werd begin september aange steld als tijdelijke vervanger van de Noor Trond Sollied. De Jonge liet weten sindsdien alles gedaan te hebben om Heerenveen uit het sportieve dal te halen. „Maar het blijkt niet te werken. Ik geef daarom de opdracht terug aan het bestuur", zei hij in een verkla ring. De trainer blijft wel aan SC Heerenveen verbonden. De Jonge pakt zijn oude taak als hoofd opleidingen weer op. De di rectie van de diep gezonken Friese eredivisieclub laat weten het be sluit van De Jonge te betreuren, maar eveneens te respecteren. Heerenveen maakt een uiterst moeizame voetbaljaargang door. De Friese ploeg verloor dinsdag met 3-1 van VW en staat nu op de dertiende plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47