een belangrijke dag zeeland j 23 Moeilijke keuze voor OKK uit Wemeldinge brieven Cramer praat met Delta over splitsing Evides WOONLAND 5-6 FEBRUARI gratis entree j| donderdag 4 februari 2010 GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 'Ik ken enkel de burgemeester. Politiek interesseert me niet. Ik verdiep me liever in vakantie' Een 83-jarige Middelburgse Jeroen van Bijen, Petroesjka Sterk en Toos Groep, de plakploeg van de SP, aan het werk in de Middelburgse wijk Dauwendaele. foto Lex de Meester keer na, altijd gebruik gemaakt van zijn stemrecht. „Ik ben goed op de hoogte. Lees het AD, kijk veel actualiteitenprogramma's. Maar regionale media volg ik niet." Hij acht zichzelf als im port-Zeeuw nog niet goed genoeg Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Checkpoint Waren de medewerkers van Check point in loondienst bij Check point? Hadden zij gesolliciteerd op een vacature in de krant of via het Arbeidsbureau? Zo ja, dan was het passende arbeid met als sanctie op niet solliciteren geen uitkering. Moet elke sollicitant uitzoeken of het bedrijf waarbij hij solliciteert wel alles volgens de regels doet? Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Goese glans Voorstad verliest glans, klopt, win kelgebied richting Kade ook. Deze gebieden worden slachtoffer van het autovrij maken van diverse markten en eenzijdige concentra tie van parkeermogelijkheden voor de binnenstad. Het winkelgebied tussen de Grote Kade en Grote op de hoogte van de ins en outs van de Vlissingse politiek om een goed onderbouwde stem uit te brengen. „Ik woon er nog te kort. Eigenlijk zou ik de PZC moeten gaan lezen en naar Omroep Zee land moeten kijken, want ik vind Markt heeft dure steentjes gekre gen en moderne verlichting, maar hier kan vaak een kanon worden afgeschoten. De winkelpanden zijn matig verhuurbaar in de Magdale- nastraat en Koningstraat. Het grote publiek heeft geen reden om door deze straten rond de kade te lopen, zij hebben geen 'achterland' behal ve zes weken in de zomer als de bo ten er zijn. De gemeente heeft als taak om het vestigingsklimaat te verbeteren, stop met het autoluw maken en geef ondernemers ont heffing van de reclamebelasting. Hans van den Hoven Koningstraat 8, Goes Staalslakken Ik wil de bezwaarmakers van de bestortingen met staalslakken er op wijzen, dat zij hun huiswerk niet goed hebben gedaan. In 1997 hebben het ministerie van Vrom, RWS en het RIVM een onder zoeksopdracht verstrekt aan onder zoeksbureau IWACObv. Daarop is de publicatie 'Bouwstoffen nader bekeken' verschenen. Hierin staan uitgebreid de meetresultaten van uitloogproeven van LD Staalslak ken. Het resultaat van de uitloog proeven geeft geen aanleiding tot verbod of beperking in zout/brak Gehandicapten Zo werkt het het op zich wel belangrijk. Stem men is een recht. Ik ben vrij links, heb vroeger CPN gestemd en ben jarenlang sociaal-democraat ge weest. Op dit moment weet ik het niet. De verschillen worden klei ner, degenen die de macht in han den krijgen, zitten vaak in het mid den, of er worden coalities ge vormd die voor vervlakking van de standpunten zorgen. PvdA zal ik onder Bos in elk geval niet meer stemmen." In de Zeeuwse Bibliotheek staat Monique Rijkse met een stapeltje boeken voor haar kinderen van 10 en 7 achter een computer. Bij de oudste is in de klas al iets verteld over de gemeenteraadsverkiezin gen, weet ze. „Toevallig heb ik van morgen zelf de Stemwijzer inge vuld. Ik was nog helemaal blanco, maar achteraf zeg ik: het klopte wel met mijn gevoel. Zonder Stem wijzer had ik mijn keuze laten af hangen van wat er in de krant staat, of van foldertjes die in de bus worden gegooid. Actief op zoek gaan naar partijprogramma's, dat doe ik niet." De 40-jarige Mid delburgse heeft de politiek niet van huis uit meegekregen. „Het hoorde natuurlijk wel bij de onder werpen die aan tafel besproken worden. Misschien moet ik mijn kinderen spelenderwijs al iets ver tellen over het belang van gemeen tepolitiek. Neem nu het Molenwa terpark. Daar spelen ze altijd. Ik zou kunnen zeggen; die partij vindt dat dat park moet blijven, en als die andere partij zijn zin krijgt, is jouw park straks weg." water van het gebruik van staalslak ken. Natuurlijk is het jammer dat in het geval van hernieuwde en/of aanvullende bestortingen de dan bestaande levensvormen worden bedreigd. De veiligheid van de.zee weringen staat daar echter ver bo ven verheven. Na voltooiing van het werk ontwikkelt zich leven. Ewold van Bergen Port Scaldis 23.81, Breskens Kon ik vorig jaar nog mijn auto fijn parkeren voor de praktijk voor fysiotherapie aan het Hofplein waar ik wekelijks behandeld word, sinds dit jaar is deze parkeerplaats beschikbaar gesteld voor de vergun ninghouders door de gemeente Middelburg. Dit terwijl er in dat ge bied al veel plaatsen zijn voor ver gunninghouders en maar één voor gehandicapten. Hoe kom ik nu op de praktijk? Strompelend vanuit de binnenstad? Dus kan ik beter een taxi nemen. Dat is weer een grote extra uitgave. De gehandicap ten zijn weer de klos. Gemeente, 'neem je mijn plek, neem dan ook mijn handicap'. Cor van der Poel Opaal 6, Middelburg De gemeenteraad neemt de be langrijke beslissingen in een ge meente en controleert het bestuur van de gemeente (het college van burgemeester en wethouders). Tot in 2002 het dualisme werd in gevoerd, was het colllege onder deel van de raad. Irv het dualistisch stelsel zijn ze strikt gescheiden. Als de raad iets heeft besloten, moet het college dat uitvoeren. Het college is verantwoordelijk voor het ontwikkelen, aansturen en uitvoeren van beleid. De raad mag niet mee-besturen maar moet erop toezien dat alles goed gaat (kaders stellen, controleren en het volk vertegenwoordigen). Het aantal raadsleden in een ge meente is afhankelijk van het inwo nertal. De kleinste Zeeuwse ge meente, Noord-Beveland, telt er 13. De grootste - Terneuzen - 39. Om de vier jaar wordt een nieuwe gemeenteraad gekozen. De raad kiest op haar beurt de wethouders. Volgens het Instituut voor Publiek en Politiek stemt 14 procent van de mensen die een kieswijzer in vult, op de aanbevolen partij. Veer tig procent zegt anders te stem men, 47 procent twijfelt. Heeft u een klacht over de gang van zaken in het stembureau, dan kunt u een proces-verbaal laten op maken. Uw bezwaar wordt behan deld in een openbare zitting van uw kieskring en eventueel ook van de Kiesraad, (www.kiesraad.nl) Een politicus mag volgens de Kies wet ook op zichzelf stemmen. Wie niet zelf kan gaan stemmen, kan een onderhandse of schrifte lijke volmacht afgeven om een an der voor hem te laten stemmen. O www.publiek-politiek.nl den haag - Minister Jacqueline Cramer (PvdA, Vrom) zal in over leg met energiebedrijf Delta en de provincie bekijken wanneer Delta en waterbedrijf Evides uit elkaar gehaald kunnen worden. Zij schrijft dat aan de Tweede Ka mer. De provincie streeft naar een splitsing voor 1 januari 2012. Cra mer stelt dat de huidige situatie niet onwettig is. Maar het is vol gens haar niet volledig uit te slui ten dat commerciële belangen van Delta van invloed kunnen zijn op besluitvorming bij Evides. Daarom wil zij, net als de provincie, dat Delta en Evides worden gesplitst. door Lilian Dominicus Direct toen bekend werd dat koningin Beatrix op 30 april 2010 naar We meldinge zou komen stond één ding al bij voorbaat vast: muziekvereniging OKK zorgt voor de muzikale omlijsting en daar mee basta. „We hebben maar één muziekvereniging, dus we hoeven gelukkig geen dirigent teleur te stellen", zo vertelde burgemeester Siebe Kramer van Kapelle al tij dens de eerste informatiebijeen komst over Koninginnedag in no vember.' Sterker: nu de voorbereidingen naar Koninginnedag vorderen, blijkt dat er nóg een muziekkorps nodig is. Uit veiligheidsoverwegin gen mag OKK niet de straat over steken om twee onderdelen van het programma te ondersteunen. De leden stonden voor een bijzon der moeilijke keuze: óf stoeltjesrij- Koniyigimiedag in Zeeland den, óf de aubade. De meningen binnen de vereniging waren sterk verdeeld. „We hebben voor het stoeltjesrijden gekozen", zegt voor zitter Frans Happel. „Dat is toch wel heel traditioneel van hier. Au bades doen ze elders ook wel. Het is ook een beetje uit veiligheids overwegingen. Bij het stoeltjesrij- den gaat af en toe een paard uit zijn flank en onze dirigent is dat gewend. Maar we hebben een keer plaatsvervanger gehad, die rende weg." „Och," reageert dirigent An ton Kempe laconiek, „ik sta er toch met mijn rug naar toe." Secretaris Willy Valke vindt het jammer dat OKK niet bij de eigen aubade is. „Die paar meter moch ten we echt niet overbruggen." En dus komt de eer aan een muziek korps van buiten het dorp toe. Welke, is nog niet bekend. OKK is wel weer van de partij bij de optocht, maar op dat moment is de koningin al vertrokken. Diri gent Kempe verwacht dat het een fysiek zware dag zal worden. „De muzikanten moeten wachten, spe len, met de instrumenten sjou wen... Sommige van de oudere le den doen niet aan alles mee. O Koningin Beatrix bezoekt op 30 april Wemeldinge en Middel burg. PZC-verslaggevers Maurits Sep en Lilian Dominicus volgen de voorbereidingen op de web- log: www.pzc.ni/oranjeboven A AAA* A A ft A WONINGBEURS VOOR ZEELAND A A A A Grote Kerk - Goes meer informatie: www.zeelandwoonland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43