Schateren tijdens een onrustig diner 3 Maart 2010 wordt Met stip dé voordeligste! stipreizen.nl 221 zeeland Provincie moet naar kerntaken Over precies een maand worden in alle Zeeuwse gemeenten gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Lang niet iedereen is van plan die datum in z'n agenda te omcirkelen. donderdag 4 februari 2010 GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN door Willem Nijssen Fawlty Towers (door de ma kers en de programmeurs van de theaterversie waar schijnlijk al meteen maar opzette lijk verkeerd gespeld als Faulty To wers) moet over de hele wereld honderden miljoenen fans heb ben. Alleen in Nederland mis schien al wel een miljoen. En dat zijn fanatieke! Toen ik tijdens het diner aan mijn tafeldame van de overzijde beken de dat ik toch niet alle twaalf afle veringen achter elkaar wilde zien, beweerde zij dat wél te willen, en liefst nog dezelfde avond. Dat zijn de échte. Wij allemaal, onvoorwaardelijke liefhebbers tussen één en twaalf, hebben dan ook genoten. Van nog eens die fameuze ruzie. Van nog eens het vermaard-valse gezang van Sybil. Van nog eens die hilari sche keten van misverstanden door de taalproblemen van Ma nuel. Het is natuurlijk wel veel gezegd: theaterversie. Niet alles wat in een schouwburg plaatsvindt, is theater. En ook: niet alles wat nagespeeld wordt, is theater. De makers noe men het dan ook liever een 'di ning experience'. En dat is het. Er wordt u een diner geserveerd (ja dank u, het was culi nair in orde!) Maar wel in een be hoorlijk 'faulty' restaurant, met Ba sil en Sybil als de gastheer en -vrouw en met Manuel als ober en manusje van alles. En er is ruim voorzien in misstanden en -vers tanden. Tel uw lepels en vorken. Controleer uw stoel. En dan licht ik - uit respect voor de komische effecten - maar een heel klein tipje van de sluier. Tussen de tafels - bijna altijd wel binnen zicht- en hoorafstand - her- THEATER Faulty Towers Met: Alison Pollard-Mansergh (Sybil), Michael Davoren (Basil) en Andy Foreman (Manuel) Gezien: dinsdag 2 februari, Stads schouwburg, Middelburg halen zich enkele van de beroemd ste scènes uit deze Britse televisie- comedy van de jaren zeventig. De keten van verwarring rond het gok ken op het paard Sapphire, bijvoor beeld. De beruchte Hitler-imitatie van de arrogante vreemdelingenha ter (en laffe pantoffelheld) die Ba sil is. En al die andere (enfin, niet alle) waar de liefhebber op hoopt. De scherven zullen rinkelen, de klappen zullen vallen. En u zult tij dens het onrustigste diner dat u in jaren hebt genoten, naar harten- lust schateren en tussendoor vrien delijk reageren op de minzame grimlach van Sybil en de opdringe rige geveinsde dienstbaarheid van Basil aan uw tafel. Perfecte imitatie in looks en likes wordt u in overvloed geboden. Knap gedaan, zonder veel andere pretentie. Koren op de naar méér-van-hetzelfde hunkerende molen van de pertinente suppor ter. En voor wie deze legendari sche tv-helden eigenlijk niet zo goed kent? Ik meen toch ook enke le uitgestreken gezichten gezien te hebben. Maar dat kan natuurlijk ook het toppunt van Britse reactie op Britse humor zijn. 'Faulty Towers' is nog mee te maken tot en met komende zondag, steeds vanaf 18.00 uur in de Stadsschouwburg van Middelburg. De voorstellingen van vrijdag, zaterdag en zondag zijn inmiddels uitverkocht. door Ondine van der Vleuten Stemmen is een recht en een plicht. Toch? De 20-ja- rige Tommy van der Kuil uit Ritthem vindt van wel. Hij zit samen met een paar me destudenten van het ROC te lun chen in het restaurant van zorgcen trum Buitenrust in Middelburg. „Ik heb het récht mijn mening te laten gelden. Op internet heb ik onder meer de Stemwijzer gedaan. GroenLinks komt het meest met mijn standpunten overeen." De 20-jarige Yoeri de Voogd uit Scharendijke zal het worst wezen. „Eerlijk gezegd wist ik niet eens dat er verkiezingen aankwamen. Het interesseert me niet zoveel. Ik ga in elk geval niet stemmen. Er zijn vast wel mensen die dat wel doen, dus het regelt zichzelf." Sten Huis zit even verderop rustig aan een tafeltje. De 81-jarige is zich bewust van de komende ge meenteraadsverkiezingen, maar is niet van plan er energie in te ste ken. „Ik volg het niet. Zonde van mijn tijd. Ik geef niks om politiek en heb er geen verstand van. Vroe ger ook al niet, maar toen was het heel eenvoudig: als zelfstandig on dernemer, en dat was ik, stemde je WD en als arbeider automatisch PvdA." Buiten parkeert plantsoenmede werker Aart Klippel (51) zijn schop even in de klei om een state ment te maken. „Stem SP! Die heeft tenminste nog oog voor de gewone werkman en van hen mag ik op mijn 65e tenminste stoppen met werken. Kun je tenminste nog een paar jaartjes van je leven genie ten." Ook Kees Langebeke uit Middel burg geeft zijn stem aan de SP, bij de volgende verkiezingsronde. Die van nu moet hij aan zich voorbij laten gaan. „Ik ben pas 16. Maar ik ben wel op de hoogte van politiek en ik vind dat je het kleine beetje invloed dat je als burger hebt, moet gebruiken. Het is belangrijk om te stemmen." Dan moet je wel weten wat de standpunten van de lokale par tijen zijn, zegt Harry Visser. De 55-jarige Vlissinger heeft, op één middelburg - De Staten van Zee land zetten morgen de eerste stap op weg naar een omvangrijke be zuinigingsoperatie. Om een kor ting van het Rijk op te vangen - de komende jaren 16 tot 20 miljoen euro per jaar - moet worden be paald welke taken de provincie nog moet uitvoeren. Het dagelijks provinciebestuur vindt dat in de Zeeuwse situatie geen sprake kan zijn van een strik te scheiding van verantwoordelijk heden tussen de provincie en de gemeenten. Gedeputeerde Harry van Waveren: „Dat betekent dat er taken zijn waar de provincie moet bijspringen. Maar we kunnen dat niet volhouden in de mate waarin we dat nu doen." GS stellen de Staten van Zeeland voor bijvoorbeeld op het gebied van jeugdbeleid, sociale zorg en aanpassing van woningen minder vaak de portemonnee te trekken. Dat moet later dit jaar leiden tot bezuinigingsplannen waarbij be dragen worden ingevuld. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie ziewww.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteltenfond boek online of bel 020 - 66 22 222 •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteltenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42